Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Co z poparciem dla PiS?

~~Płowożółta Smagliczka niezalogowany
20 lutego 2020r. o 16:51


WSPANIAŁY :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowożółta Smagliczka niezalogowany
20 lutego 2020r. o 16:51


WSPANIAŁY :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowożółta Smagliczka niezalogowany
20 lutego 2020r. o 16:51


WSPANIAŁY :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płomiennorudy Dąb niezalogowany
20 lutego 2020r. o 17:00
~~Jaskraworuda Trytoma napisał(a):

...odpowiedz mi na jedno - gdzie w tym wszystkim będzie Polska?
gdzie w tym wszystkim będą Polacy?
wybiegając do przodu ja jestem w stanie napisać ci dwa scenariusze nadchodzącej przyszłości...
pierwszy- ...y nadal u władzy ....pogłębiająca się polaryzacja społeczna ,całkowity zakaz krytykowania władzy łącznie z konsekwencjami karnymi
drugi - kolejna władza robi to samo co poprzednicy (TKM się kłania ) i przez rok dwa czy pięć Polacy słyszą to - nie da rady szybko naprawić tego co spie...li nasi poprzednicy
...
a co pozostanie tobie ,mnie i milionom Polaków?
''głupiemu radość'' :]
...
pamiętam miliony innych niespełnionych obietnic i lata temu skutecznie się z nich wyleczyłem ...
przed tobą miliony kolejnych ...;)
abyś nie ''zapomniał'' powtórzę ...

gdzie w tym wszystkim będzie Polska?
gdzie w tym wszystkim będą Polacy?


Bardzo uproszczona diagnoza. Polskiej sceny politycznej nie da się sprowadzić do schematu PIS / Anty-PIS pomimo tego, że ostatnie lata mogą tworzyć takie wrażenie. Ale wystarczy sięgnąć trochę głębiej w czasie, żeby…
No właśnie w tym roku 40-a rocznica „Solidarności”. W innym wątku padały bardzo gorzkie opinie, że z ideałów i postulatów tego ruchu nie zostało nic. Pisałem tam, że to nieprawda, że raczej nie do końca się udało…
I że Polska dziś „to już całkiem inny kraj”. A mogłoby być jeszcze lepiej/inaczej gdyby nie te trzy terapie zastosowane przeciwko ideom Solidarności, przeciwko Polsce:
• stan wojenny wprowadzony przez Jaruzelskiego i wieńczący go „okrągły stół” - bezbolesny pomost dla nomenklatury komunistycznej do „nowej rzeczywistości”, połączony z „uwłaszczeniem nomenklatury”;
• terapia szokowa Balcerowicza – degradacja polskiego przemysłu, masowe bezrobocie, wyprzedaż majątku narodowego często za bezcen;
• terapia socjotechniczna prowadzona przez „inżynierów dusz” z gazety Michnika i TVN-u założonego przez Wejcherta i Waltera – tajnych współpracowników służb specjalnych PRL.
Wszystkie one odcisnęły bolesne piętno na polskiej rzeczywistości. Ofiary tej trzeciej – kto wie czy nie najgroźniejszej - „modlą się” również tu na forum o obcięcie funduszy unijnych, o sankcje ekonomiczne dla Polski byleby tylko odwrócić wyniki demokratycznych wyborów Polaków.
A propos wyborów – kilka refleksji po tych ostatnich z 2019 r.
1. Znamienne są wyniki w grupie 50+, 60+. Pokolenie „seniorów” pamięta czasy realnego socjalizmu, stan wojenny, transformację Balcerowicza, masowe bezrobocie za rządów SLD. Tego pokolenia nie da się łatwo zmanipulować.
2. Pamięć, pamięć historyczna jest ważna. Pamiętamy, że Polacy całkiem niedawno niemal wybrali na prezydenta Stana Tymińskiego. Potem Wałęsę i na dwie kadencje „Ole, ole...” Zaryzykuję, że po tych doświadczeniach jedno jest pewne. Dziś Stan Tymiński nie miałby żadnych szans. Jako społeczeństwo dojrzewamy :)
3. Lewica i Konfederacja w sejmie... i bardzo dobrze. Po latach zabetonowania sceny politycznej to może być swoisty wentyl bezpieczeństwa. Publiczność zauważy, że na prawo od Kaczyńskiego są „prawdziwi radykałowie” a na lewo od późnej POstkomuny jest jeszcze bardziej radykalne lewactwo. Najbardziej żal młodych, zmanipulowanych. Ale... niech się uczą :)
4. Największy sukces to rekordowa frekwencja 61,7% - dorównujemy standardom europejskim - „...doskonała chwila Polacy mistrzem Polski” :)
Nie zapominamy, że za nami dopiero czterdzieści lat w nowej rzeczywistości, gdzie nam do Francji czy Anglii, które miały kilka wieków na kształtowanie państwowości i struktur demokratycznych.
Scenariusz na przyszłość? Wydaje się, że podążamy w dobrą stronę.
Albo jak kto woli: „psy szczekają, karawana idzie dalej”.;)

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Malachitowy Pigwowiec niezalogowany
20 lutego 2020r. o 17:01
Protest górników. Jest porozumienie między związkowcami a PGG, będą podwyżki

To koniec protestów górników. Po wywalczeniu "czternastek" związkowcy domagali się od Polskiej Grupy Górniczej podwyżek pensji. Teraz w końcu dopięli swego i ich pensje wzrosną o 6 proc.

SUPER.
Solidarność ,solidarność ,Solidarność .
A tona groszku 1290 .
Amen
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płomiennorudy Dąb niezalogowany
20 lutego 2020r. o 17:04
Oczywiście trzydzieści lat...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czarna Gęsiówka niezalogowany
20 lutego 2020r. o 17:14
~~Płomiennorudy Dąb napisał(a):
~~Jaskraworuda Trytoma napisał(a):

...odpowiedz mi na jedno - gdzie w tym wszystkim będzie Polska?
gdzie w tym wszystkim będą Polacy?
wybiegając do przodu ja jestem w stanie napisać ci dwa scenariusze nadchodzącej przyszłości...
pierwszy- ...y nadal u władzy ....pogłębiająca się polaryzacja społeczna ,całkowity zakaz krytykowania władzy łącznie z konsekwencjami karnymi
drugi - kolejna władza robi to samo co poprzednicy (TKM się kłania ) i przez rok dwa czy pięć Polacy słyszą to - nie da rady szybko naprawić tego co spie...li nasi poprzednicy
...


a co pozostanie tobie ,mnie i milionom Polaków?
''głupiemu radość'' :]
...
pamiętam miliony innych niespełnionych obietnic i lata temu skutecznie się z nich wyleczyłem ...
przed tobą miliony kolejnych ...;)
abyś nie ''zapomniał'' powtórzę ...

gdzie w tym wszystkim będzie Polska?
gdzie w tym wszystkim będą Polacy?


Bardzo uproszczona diagnoza. Polskiej sceny politycznej nie da się sprowadzić do schematu PIS / Anty-PIS pomimo tego, że ostatnie lata mogą tworzyć takie wrażenie. Ale wystarczy sięgnąć trochę głębiej w czasie, żeby…
No właśnie w tym roku 40-a rocznica „Solidarności”. W innym wątku padały bardzo gorzkie opinie, że z ideałów i postulatów tego ruchu nie zostało nic. Pisałem tam, że to nieprawda, że raczej nie do końca się udało…
I że Polska dziś „to już całkiem inny kraj”. A mogłoby być jeszcze lepiej/inaczej gdyby nie te trzy terapie zastosowane przeciwko ideom Solidarności, przeciwko Polsce:
• stan wojenny wprowadzony przez Jaruzelskiego i wieńczący go „okrągły stół” - bezbolesny pomost dla nomenklatury komunistycznej do „nowej rzeczywistości”, połączony z „uwłaszczeniem nomenklatury”;
• terapia szokowa Balcerowicza – degradacja polskiego przemysłu, masowe bezrobocie, wyprzedaż majątku narodowego często za bezcen;
• terapia socjotechniczna prowadzona przez „inżynierów dusz” z gazety Michnika i TVN-u założonego przez Wejcherta i Waltera – tajnych współpracowników służb specjalnych PRL.
Wszystkie one odcisnęły bolesne piętno na polskiej rzeczywistości. Ofiary tej trzeciej – kto wie czy nie najgroźniejszej - „modlą się” również tu na forum o obcięcie funduszy unijnych, o sankcje ekonomiczne dla Polski byleby tylko odwrócić wyniki demokratycznych wyborów Polaków.
A propos wyborów – kilka refleksji po tych ostatnich z 2019 r.
1. Znamienne są wyniki w grupie 50+, 60+. Pokolenie „seniorów” pamięta czasy realnego socjalizmu, stan wojenny, transformację Balcerowicza, masowe bezrobocie za rządów SLD. Tego pokolenia nie da się łatwo zmanipulować.
2. Pamięć, pamięć historyczna jest ważna. Pamiętamy, że Polacy całkiem niedawno niemal wybrali na prezydenta Stana Tymińskiego. Potem Wałęsę i na dwie kadencje „Ole, ole...” Zaryzykuję, że po tych doświadczeniach jedno jest pewne. Dziś Stan Tymiński nie miałby żadnych szans. Jako społeczeństwo dojrzewamy :)
3. Lewica i Konfederacja w sejmie... i bardzo dobrze. Po latach zabetonowania sceny politycznej to może być swoisty wentyl bezpieczeństwa. Publiczność zauważy, że na prawo od Kaczyńskiego są „prawdziwi radykałowie” a na lewo od późnej POstkomuny jest jeszcze bardziej radykalne lewactwo. Najbardziej żal młodych, zmanipulowanych. Ale... niech się uczą :)
4. Największy sukces to rekordowa frekwencja 61,7% - dorównujemy standardom europejskim - „...doskonała chwila Polacy mistrzem Polski” :)
Nie zapominamy, że za nami dopiero czterdzieści lat w nowej rzeczywistości, gdzie nam do Francji czy Anglii, które miały kilka wieków na kształtowanie państwowości i struktur demokratycznych.
Scenariusz na przyszłość? Wydaje się, że podążamy w dobrą stronę.
Albo jak kto woli: „psy szczekają, karawana idzie dalej”.;)

Te psy dupami szczekają pisowski dupku .Wszyscy Pisowcy nienawidzą Unii ale kochają jej euro .

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowa Gynostemma niezalogowany
20 lutego 2020r. o 17:31
''wydaje '' ci się ?
a skoro wiem już z kim piszę to i to napiszę ...

kiedyś też ci się coś ''wydawało'' :]
dzisiaj też ci się zapewne ''wydaje'' że górnicy słusznie strajkują ,że nadal mogą ''doić '' z państwa tyle ile zechcą ...

a mnie się nie wydaje że czas im powiedzieć ''stop'' i skończyć z tą hucpą jaką rok w rok urządzają ...
czas najwyższy skończyć z tym by w jednej spółce węglowej istniało blisko 400''związków''
a przecież to i tak mało jeśli w innej spółeczce państwowej istnieje ich o ile pamiętam 600!!!!

kiedy jakiś czas wstecz strajkujący rolnicy rozsypali jabłka na ulicy wystawiono im rachunek za sprzątanie ...
dzisiaj ta nadzwyczajna ''kasta'' zawodowa zapowiada palenie opon...
dostaną rachunek za sprzątanie?
wczoraj Policja zapowiedziała akcję ''stop smog'' i kary za ''dymiące'' auta ...

co zrobi widząc palone opony?
na koniec - piszesz jak zawsze pokrętnie nie odpowiadając na zadane pytanie ...

piszesz - „psy szczekają, karawana idzie dalej”

zawsze tak było ,jest i będzie ...
tylko ty nie widzisz że ty dziwnym trafem w ''karawanie''
tyle że nie w ''lektyce'' a jako zwykły poganiacz...:]
zawsze liczący na to że z tej ''lektyki'' spadnie jakiś ochłap...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.