Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Co z poparciem dla PiS?

22258
#Horus nieaktywny
2 listopada 2020r. o 8:22
~~Fiołkowy Brokuł napisał(a):



Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego
W piątek
OŚWIADCZENIE: Błyskawica i piorun to znak gniewu, oburzenia, ale również siły i szybkości działania. Symbol ten funkcjonował także w polskiej symbolice wojskowej. Wykorzystywanie go przez Ogólnopolski Strajk Kobiet nie ma nic wspólnego z nadużyciem, gdyż jest to jeden z najdawniejszych, funkcjonujących w wielu kulturach, powszechnie zrozumiałych, archetypicznych wręcz znaków. Wiązanie go z symboliką faszystowską jest albo świadomą manipulacją, albo przejawem niewiedzy.

Poniżej przedstawiamy stanowisko w tej sprawie - głos niżej podpisanych wykładowczyń i wykładowców oraz doktorantek i doktorantów związanych z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

28.10.2020, Warszawa

Stanowisko ws. sposobu relacjonowania w mediach protestów wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 22.10.2020 roku

My, niżej podpisane i podpisani, pragniemy wyrazić sprzeciw wobec nierzetelnego przedstawiania przez niektóre media i polityków źródeł symboliki wykorzystywanej podczas protestów wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22.10.2020 roku.
Jako badaczki i badacze zajmujący się nie tylko sztuką, ale także rozmaitymi przejawami kultury wizualnej, jesteśmy szczególnie wyczuleni na obraz jako narzędzie komunikacji społecznej i środek kształtowania otaczającej nas rzeczywistości. Z niepokojem obserwujemy więc manipulacje związane z medialnymi i politycznymi komunikatami stanowiącymi część kampanii popierającej orzeczenie Trybunału. We wspomnianych komunikatach symbole wykorzystywane przez protestujących bywają przedstawiane jako faszystowskie lub świadomie do faszyzmu nawiązujące. Sądzimy, że za tymi oskarżeniami nie kryje się merytoryczna argumentacja, lecz jedynie wola zdyskredytowania protestujących i obniżenie poziomu debaty publicznej.
Niektórzy komentatorzy przedstawiają także wizualną oprawę protestów jako wulgarną lub gorszącą, a transparenty interpretują jako wykraczające poza normy debaty społecznej. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że użycie przez protestujących prowokacyjnych obrazów i symboli jest przykładem ekspresji gniewu i bezradności wobec decyzji, która została podjęta bez szacunku dla praw człowieka. Ponieważ wybrany przez protestujących wizualny język protestu stanowi narzędzie oporu wobec drastycznego ograniczania praw kobiet do decydowania o sobie, jest on też w obecnej sytuacji zrozumiały i uprawniony.

mgr Izabela Zychowicz

Sygnatariusze powyższego listu z innych instytucji naukowych (w kolejności alfabetycznej):


Do szkoły nieki z pis-u.


oj nie spodoba się to forumowym qwaxikom...nie spodoba...

kilka dni wstecz pisałem -a nie jestem docentem ;) - o durniach widzących w ''błyskawicy'' symbol SS co tu ię działo?

kiedy od lat piszę o marszach ''narodowców'' skupionych w oenerach czy falangach qwaxik i skornik dopytywali gdzie ja to widzę bo oni nic takiego nie zauważają...

a tu proszę wyszli na zwykłych durni ...
no chyba że oni wiedzą lepiej od docentów i magistrów ...

czy teraz jak dostali ''między oczy'' oprzytomnieją?

wątpię ...
będą trwać na swoim niziutkim ''levelku''

:]

czy teraz może dziwić fakt tak niskiego poparcia ''konfederatów''?


''Tuż pod progiem wyborczym znajduje się Konfederacja, która po utracie 1,8 pkt proc. poparcia może liczyć na 4,9 proc. głosów. ''

''śmietnik historii'' ich czeka...:]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
2 listopada 2020r. o 8:42
Horus napisał(a):
oj nie spodoba się to forumowym qwaxikom...nie spodoba...

kilka dni wstecz pisałem -a nie jestem docentem ;) - o durniach widzących w ''błyskawicy'' symbol SS co tu ię działo?

Czy ja kiedykolwiek pisałem, że zgadzam się z idiotyczną próba powiązania znaku błyskawicy z symbolem SS?? Znowu bezczelnie przypisujesz mi jakieś wypowiedzi, które nigdy nie padły!!
Czyżby cię leki jeszcze trzymały? ;)
Horus napisał(a):
kiedy od lat piszę o marszach ''narodowców'' skupionych w oenerach czy falangach qwaxik i skornik dopytywali gdzie ja to widzę bo oni nic takiego nie zauważają...

Jednak leki trzymają cię dalej ;)
Manipulancie!! Ty nie piszesz o "narodowcach" tylko o FASZYSTACH, których widzisz wszędzie. I zawsze żądamy od ciebie dowodów na te marsze faszystowskie, które ci się uroiły w małym łebku ;)


„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
2 listopada 2020r. o 8:53
qwax_ napisał(a):
Horus napisał(a):
oj nie spodoba się to forumowym qwaxikom...nie spodoba...

kilka dni wstecz pisałem -a nie jestem docentem ;) - o durniach widzących w ''błyskawicy'' symbol SS co tu ię działo?

Czy ja kiedykolwiek pisałem, że zgadzam się z idiotyczną próba powiązania znaku błyskawicy z symbolem SS?? Znowu bezczelnie przypisujesz mi jakieś wypowiedzi, które nigdy nie padły!!
Czyżby cię leki jeszcze trzymały? ;)
Horus napisał(a):
kiedy od lat piszę o marszach ''narodowców'' skupionych w oenerach czy falangach qwaxik i skornik dopytywali gdzie ja to widzę bo oni nic takiego nie zauważają...

Jednak leki trzymają cię dalej ;)
Manipulancie!! Ty nie piszesz o "narodowcach" tylko o FASZYSTACH, których widzisz wszędzie. I zawsze żądamy od ciebie dowodów na te marsze faszystowskie, które ci się uroiły w małym łebku ;)



otóż nie qwaxiku...to ty teraz jesteś bezczelny skoro twierdzisz że coś tam pisałem o tym że ty widzisz w błyskawicy symbol faszystowski...
poprzyj swoje twierdzenie cytatem takiego mojego posta...

gdzie tu moja ''manipulacja'' jeśli chodzi o ''narodowców'' których stawiam w jednym rzędzie z faszystami?

faszystów nie widzę wszędzie ...na szczęście

widzę ich wśród twoich kolesi bo za takich ich uważam skoro ich popierasz złego słowa o nich nie pisząc...

''żądać ''to ty sobie możesz ...;)
swoje żądania kieruj do swojego brauna który obściskuje się z faszystą Fiore...
swoje żądania kieruj do kłamcy winnickiego ...do mentzena czy jak mu tam...
nie zapomnij o bąkiewiczu ...

masz coś do dodania?
:)

zrobiłem sobie dzisiaj wolne...mam czas...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
2 listopada 2020r. o 9:05
Horus napisał(a):
qwax_ napisał(a):
Horus napisał(a):
oj nie spodoba się to forumowym qwaxikom...nie spodoba...

kilka dni wstecz pisałem -a nie jestem docentem ;) - o durniach widzących w ''błyskawicy'' symbol SS co tu ię działo?

Czy ja kiedykolwiek pisałem, że zgadzam się z idiotyczną próba powiązania znaku błyskawicy z symbolem SS?? Znowu bezczelnie przypisujesz mi jakieś wypowiedzi, które nigdy nie padły!!
Czyżby cię leki jeszcze trzymały? ;)
Horus napisał(a):
kiedy od lat piszę o marszach ''narodowców'' skupionych w oenerach czy falangach qwaxik i skornik dopytywali gdzie ja to widzę bo oni nic takiego nie zauważają...

Jednak leki trzymają cię dalej ;)
Manipulancie!! Ty nie piszesz o "narodowcach" tylko o FASZYSTACH, których widzisz wszędzie. I zawsze żądamy od ciebie dowodów na te marsze faszystowskie, które ci się uroiły w małym łebku ;)



otóż nie qwaxiku...to ty teraz jesteś bezczelny skoro twierdzisz że coś tam pisałem o tym że ty widzisz w błyskawicy symbol faszystowski...
poprzyj swoje twierdzenie cytatem takiego mojego posta...

gdzie tu moja ''manipulacja'' jeśli chodzi o ''narodowców'' których stawiam w jednym rzędzie z faszystami?

Dyskutuj tu z "myślącym inaczej" ;)
Przeczytaj swój post jeszcze raz i skup się głównie na "oj nie spodoba się to forumowym qwaxikom...nie spodoba..." Potem przeczytaj jeszcze raz i tak az do skutku, aż zrozumiesz/przypomnisz sobie. Nie musisz się spieszyć. wszak masz wolne, wiec masz czas ;)
A jak przebrniesz ten punkt to dojdź do następnego.
Stawianie znaku równości pomiędzy narodowcami i faszystami.
Nie, to nie jest manipulacja, to jedynie przemyślenia błazna ;)

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
2 listopada 2020r. o 9:58
więc gdzie jest ten post w którym ponoć piszę o tobie i tej błyskawicy ?
bezczelny kłamco...

pisałem o i.dio.cie terleckim który w swoim zidio.ce.niu widział w ''błyskawicy '' symbol nazi ...

a ty co?
nie zaprzeczyłeś a wręcz próbowałeś mnie wyśmiać...

i kto tu wychodzi na durnia?






Dopisane 02.11.2020r. o godz. 09:58:

''Wczorajszy dzień niestety położył cień na Wojsku Polskim, żołnierze ŻW ochraniali bojówki wezwane przez Kaczyńskiego do ochrony obiektów sakralnych, a w tym czasie narodowcy, naziści i kibole atakowali kobiety i uczestników manifestacji"


''narodowcy''????
oj nie spodoba się to qwaxikowi...nie spodoba...:}
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Fiołkowy Brokuł niezalogowany
2 listopada 2020r. o 12:40
Cytat:
Negatywne oceny działalności polityków
IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" zapytał również o ocenę ostatnich działań polityków.
Kaczyńskiego źle ocenia 67,4 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania jest tylko 14,3 proc. Neutralne oceny wyraziło 6,4 proc.

Polacy negatywnie oceniają również działalność Zbigniewa Ziobry - 52,7 proc. Pozytywnie wypowiada się o nim jeszcze mniej niż w przypadku prezesa PiS - 12,2 proc. Dla 13,2 proc. jego działania są neutralne.

Dobrych notowań nie ma również Mateusz Morawiecki. 44,4 proc. źle ocenia jego ostatnią działalność. 32,2 proc. uważa, że dobrze wykonuje swoją pracę. 10,1 wyraziło neutralne zdanie.

Nieco lepiej wypada Andrzej Duda, choć także u niego przeważają negatywne oceny, które wyraziło 34,3 proc. badanych. Dobrze prezydenta oceniło 32 proc., a neutralnie 19,6 proc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarawozielony Sit niezalogowany
2 listopada 2020r. o 18:31
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beżowobrązowy Bluszcz niezalogowany
2 listopada 2020r. o 18:48
CHRYZANTEMY +

pis odkupi kwiaty i przekaże je osobom, które nie załapią się na respiratory
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.