Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Medal Zasłużony Kulturze dla księdza Andrzeja Jarosiewicza
~~Halina niezalogowany
17 września 2017r. o 19:45
Nie mogę patrzeć na tego prałata. Przez niego przestałam chodzić do kościoła. Kiedyś przy spowiedzi na samym wstępie powiedział, że jestem nikim i że sieglam dna.Nawet nie zdążyłam wypowiedzieć chociażby jednego grzechu.Kim on jest żeby w ten sposób osądzać ludzi.Nigdy więcej nie pójdę do spowiedzi.Uważa się za Boga a ludzi ma za nic.I za co ta nagroda? Wiadomo .że sami sobie wreczaja nagrody.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Do: Pani Haliny niezalogowany
17 września 2017r. o 20:17
Bardzo Pani współczuję. Czasem się tak zdarza. Czegoś człowiek nie dopowie, zdenerwuje, niezrozumie. Księża tez są ludźmi. Mają problemy, są chorzy, zmęczeni. To co ludzie wyczyniaja w życiu a potem mówią i trzeba tego wysłuchać to nie lada przeżycie. Proszę się nie zrazac. Chodzić do kościoła. Pójść do spowiedzi np. do Legnicy do Swietego Jacka, codziennie o 12 lub do Wrocławia do Dominikanów i wyzalic się także na to jak została Pani potraktowana. Tam nie ma presji czasu. Mozna dluzej. Przyniesie ulgę. Przypomniał mi się Święty Ojciec Pio. Ten to dopiero wyrzucal penitentow z krzykiem. Powiem tez coś z własnego doświadczenia. Kościół pw. Matki Boskiej Nieustajacej Pomocy. Spowiedź u starszego księdza wiele wiele lat wcześniej. Za tańce w piątek tak się zdenerwował, że aż warczal w konfesjonale. Ludzie słyszeli. I co, musiałem przejść po kościele, wziąłem to na klatę. Ksiądz miał rację. Zapamiętam to do końca życia. Rozrywki w piątek zakazane. Czasem nawet wskazane są takie otrzesiny bo człowiek lekce sobie waży te najważniejsze sprawy. Być albo nie byc zbawionym. Radzę pomodlić się o stałego spowiednika lub z Ksiedzem Pralatem AJ omówić to jeszcze raz, tak oko w oko. Powiedzieć o swoich odczuciach. Wysłucha dobrze, wyrzuci tez dobrze. Nie przejmować się. Moze napisac do niego list, emaila? Tak podpowiadam. Pobłogosławic mu, pomodlić się. Juz tam Pan Bóg jak trzeba, osobiście się z nim "rozliczy". Życzę powodzenia. Z Panem Bogiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~. niezalogowany
17 września 2017r. o 20:19
Ale jaja :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gdzie sens gdzie logika niezalogowany
18 września 2017r. o 9:01
~~Halina napisał(a): Nie mogę patrzeć na tego prałata. Przez niego przestałam chodzić do kościoła. Kiedyś przy spowiedzi na samym wstępie powiedział, że jestem nikim i że sieglam dna.Nawet nie zdążyłam wypowiedzieć chociażby jednego grzechu.Kim on jest żeby w ten sposób osądzać ludzi.Nigdy więcej nie pójdę do spowiedzi.Uważa się za Boga a ludzi ma za nic.I za co ta nagroda? Wiadomo .że sami sobie wreczaja nagrody.


Spowiadałem się ładnych parę razy, ale z "podsumowaniem" grzesznika, przed rozpoczęciem spowiedzi się nie zetknąłem. Ba! Nie wydaje się to prawdopodobne, więc tam coś więcej musiało być na rzeczy.

Ale pomijając to, powyższa sytuacja jest analogiczna do:
"poszedłem kiedyś do lekarza i pomylił się w diagnozie. Dlatego do końca życia będę unikał kontaktu ze służbą zdrowia". No to szerokiej drogi i duuużo "zdrówka" życzę, bo będzie bardzo potrzebne!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
18 września 2017r. o 10:09
~~Halina napisał(a): Kiedyś przy spowiedzi na samym wstępie powiedział, że jestem nikim i że sieglam dna.


Myślę, że to kłamstwo. Na wstępie ksiądz nic nie mówi, tylko słucha.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnowidz niezalogowany
18 września 2017r. o 10:24
alter napisał(a):
~~Halina napisał(a): Kiedyś przy spowiedzi na samym wstępie powiedział, że jestem nikim i że sieglam dna.


Myślę, że to kłamstwo. Na wstępie ksiądz nic nie mówi, tylko słucha.


kłamstwo i zaraza to pis
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nie wie a plecie! niezalogowany
18 września 2017r. o 10:26
~~Do skorna napisał(a): Falco nie chodzi w koloratce i nie musi stosować się do słów papieża


Guzik wie a się mądrzy...

Do zdania papieża MUSI stosować się katolik, wyłącznie wtedy, gdy jest opublikowane w oficjalnym dokumencie Kościoła typu encyklika!
Wszystkie inne słowa papieża są jego prywatnym zdaniem i katolik NIE MUSI!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
18 września 2017r. o 11:42
Księża słuchają plotek robionych przez świętoszki, które siedzą codziennie w kościołach. Kiedyś proboszcz z innej parafii pytał osobę mającą ślub kościelny, dlaczego żyje z chłopem bez ślubu. Było to sporo lat wstecz, ale podłość ludzka została. Mnie też jakiś ksiądz kiedyś pytał oburzony, jak mogę w ten sposób odnosić się do ludzi, czy chciałabym, żeby mnie w tak traktowano i wyzywano. Nie wiedziałam o co chodzi, ale ze 20 lat nie byłam potem u spowiedzi. Każdy mógłby wyznać Bogu grzechy, zastanowić się nad sobą i nie robić księdzu wody z mózgu, bo jak stoi kolejka ludzi przed konfesjonałem i każdy mu nagada, to się nie dziwię, że czasem traci zmysły.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.