Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Nie ma ludzi do pracy
~~Jasnobłękitny Mieczyk niezalogowany
27 sierpnia 2018r. o 9:17
Najlepsze rodzime firmy już dawno mają udziałowców zza granicy, typowo Polskie firmy to fryzjer za rogiem, handlarz pietruszką i rolnik z kredytem i dopłatą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
20765
#Bratanek nieaktywny
27 sierpnia 2018r. o 9:28
Z jednej strony przedsiębiorcy narzekają, że nie ma ludzi do pracy, z drugiej - chętnie zatrudniają Ukraińców,bo tak taniej...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
27 sierpnia 2018r. o 9:36
mir.ko napisał(a): Dopisane 26.08.2018r. o godz. 20:32:Prosty przyklad dawnej dziesięciny. Utrzymywano dwór i armie, które dbalo o bezpieczeństwo królestwa.


to nie jest prosty przyklad a moze i jest ale nie przyklad. kiedys oddawano jedna dziesiata, dzisiaj musisz pracowac do polowy lipca i oddajesz panstwu, od polowy lipca do koncu roku pracujesz tylko na siebie. chcesz udowodnic, ze w sredniowieczu bylo lepiej bo oddawali 10% a tereaz oddaja ok. 60%. cos masz z glowa nie tak
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
27 sierpnia 2018r. o 10:08
Fobiczny , dlaczego Ty się pastwisz nad Mirkiem ?. Daj Mu się nauczyć :D

Jeśli zrozumiał przekręt WTC , to i zrozumie podatki. Ale nawet twórcy Vat , wraz z żydem Friedmanem , autorem " Wolnego wyboru " noblisty łod łykonomii i łołówków , autorytetu wolnego rynku ... opodatkowanego . Qurcze , widzisz tą sprzeczność ? :D Opodatkowany wolny rynek :D Co to ma qurwa wspólnego z wolnością , tego nie wiem :D

Ale jeśli chodzi o brak rąk do pracy , to się ściągnie banderowców , albo Kazachów , jak mawia żyd Morawiecki z Dobrej Zmiany. Żeby Polska rosła w siłę , a pracownikom zagranicznych Korpo żyło się dostatniej. Martwi mnie to Fobiczny , czy głupki nadal będą się śmiały z Gierka , czy zapłaczą nad swym własnym losem ?

Czas pokaże ... dobra , idę po piwo , mając nadzieję ... że kiedyś w końcu będzie normalnie. Ja wiem , że nadzieja matką głupich ...

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaropopielaty Zawciąg niezalogowany
27 sierpnia 2018r. o 10:14
fobiak napisał(a):
mir.ko napisał(a): Dopisane 26.08.2018r. o godz. 20:32:Prosty przyklad dawnej dziesięciny. Utrzymywano dwór i armie, które dbalo o bezpieczeństwo królestwa.


to nie jest prosty przyklad a moze i jest ale nie przyklad. kiedys oddawano jedna dziesiata, dzisiaj musisz pracowac do polowy lipca i oddajesz panstwu, od polowy lipca do koncu roku pracujesz tylko na siebie. chcesz udowodnic, ze w sredniowieczu bylo lepiej bo oddawali 10% a tereaz oddaja ok. 60%. cos masz z glowa nie tak


Ma z głową wszystko jak najlepiej. Oddawać 10% to lepiej niż oddawać 60%. Jeżeli uważasz, że jest inaczej, to ty masz coś z głową nie tak. Zresztą twoje inne wypowiedzi też pozwalają sądzić, że masz coś nie tak :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
27 sierpnia 2018r. o 10:22
~~Szaropopielaty Zawciąg napisał(a):
fobiak napisał(a):
mir.ko napisał(a): Dopisane 26.08.2018r. o godz. 20:32:Prosty przyklad dawnej dziesięciny. Utrzymywano dwór i armie, które dbalo o bezpieczeństwo królestwa.


to nie jest prosty przyklad a moze i jest ale nie przyklad. kiedys oddawano jedna dziesiata, dzisiaj musisz pracowac do polowy lipca i oddajesz panstwu, od polowy lipca do koncu roku pracujesz tylko na siebie. chcesz udowodnic, ze w sredniowieczu bylo lepiej bo oddawali 10% a tereaz oddaja ok. 60%. cos masz z glowa nie tak


Ma z głową wszystko jak najlepiej. Oddawać 10% to lepiej niż oddawać 60%. Jeżeli uważasz, że jest inaczej, to ty masz coś z głową nie tak. Zresztą twoje inne wypowiedzi też pozwalają sądzić, że masz coś nie tak :)


no ale ty nie oddajesz 10% a dlaczego?
bo tez masz cos z glowa nie tak
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
27 sierpnia 2018r. o 11:38
Haha.

Gdzie napisałem ze kiedyś bylo lepiej? Podalem przyklad ze od kiedy istnieje jakaś cywilizacja płaci się za prace podatki. Komu się nudzi i chce się z tym kopać to droga wolna.

Nie bede też porównywać czy tamten podatek był dla wieśniaków "cięższy" niż teraz mają ludzi
Dopisane 27.08.2018r. o godz. 11:32:

...mają ludzie. Bo np. taki Duńczyk czy Belg płaci od pracy 50% i jadą luksusowym autem zwiedzać takie egzotyki jak nasz rejon kiedy chcą.

Nie będę też wchodzić w analize czemu zamek kiedyś pobierał 10% a teraz kilka razy tyle. Może mieli inne koszty i inwestycje...
Dopisane 27.08.2018r. o godz. 11:38:

Panna piszedl po piwo z nadzieją na normalność... ciekawe po jaki obcy korpo-browar :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrnobiała Lawenda niezalogowany
27 sierpnia 2018r. o 11:56
Rok 2006 zarabiałem 1700zł na rękę, gdy robiłem zakupy w Tesco za 100 zł to miałem pełny prawie koszyk. Paliwo było tańsze, prąd, ubezpieczenie, ubrania, lekarstwa.
Rok 2018 zarabiam 3980zł na rękę, różnica jest taka, że za 100 zł to kupię kilka przedmiotów, ubezpieczenie wzrosło 40%, paliwo podobnie, a o innych usługach nie wspomnę.
Głosowałem na PIS wcześniej teraz tego nie zrobię, Dobra zmiana jest dla kogo? Dla siedzących w domu?, patologii? Prezesi spółek zmieniają się co chwilę odchodząc z dużymi odprawami, tak robi Dobra zmiana. Nigdy więcej.
Kiedyś budżet tego nie wytrzyma, pierd nie w końcu.
Patologia szybko przyzwyczaiła się do darmowej gotówki co miesiąc, i będą płakać jak zabiorą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.