Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat

Czy Miasto zrobi coś z tonerami?

~~Konopny Barwinek niezalogowany
3 października 2018r. o 9:11
Co w Bolesławcu można zrobić z zużytymi tonerami i tuszami?
Otóż nic!

Poza małym pudłem na tonery, które stoi w pasażu Tesco, nikt i nic nie robi w tej sprawie. MZGK twierdzi, że nie może przyjąć zużytych pojemników, a do kosza też nie można ich wrzucać. Wydział Środowiska w Urzędzie Miasta też nie ma pojęcia co z tym fantem zrobić. Sortownia w Trzebieniu również nie widzi rozwiązania, bo nie mają możliwości ani umów na przyjęcie takiego sprzętu. Firmy teoretycznie zajmujące się skupem tonerów, nie chcą tego robić, gdy toner nie jest oryginalny i praktycznie jak nowy.

Tonery i tusze uznawane są za towary niebezpieczne, które mogą zanieczyścić środowisko. Robiąc rozeznanie w otoczeniu, okazało się, że większość osób nie zdaje sobie o tym sprawy i wyrzuca pojemniki do koszy, swoich lub obcych.

Co z tym fantem zrobić? Niedługo wybory, może ktoś się w końcu tym zajmie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnożółty Dziurawiec niezalogowany
16 stycznia 2019r. o 18:45
Z tego co wiem to wiele firm zajmujących się np. nabijaniem również skupuje tonery, więc można jeszcze na tym zarobić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnożółty Dziurawiec niezalogowany
16 stycznia 2019r. o 18:45
Z tego co wiem to wiele firm zajmujących się np. nabijaniem również skupuje tonery, więc można jeszcze na tym zarobić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
16 stycznia 2019r. o 21:24
Zużyty czyli plastyk/metal no ale mogę się mylić, może zmieszane
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonobrunatna Bazylia niezalogowany
17 stycznia 2019r. o 9:24
Absolutnie do kubła nie wolno!
Zużyty toner jest odpadem szczególnie toksycznym. jedynie wyspecjalizowane firmy utylizacyjne mają uprawnienie do przyjmowania takich odpadów.
W Bolesławcu żadna firma takich uprawnień nie posiada!

Ale przecież każdy sprzedawca ma obowiązek przyjąć odpad po produkcie zakupionym u niego! Należy zwracać sprzedawcy, albo wysyłać/zawieźć (dobrze opakowane) do uprawnionych specjalizujących się firm.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
17 stycznia 2019r. o 11:05
Skoro nie posiada to wszystko jasne.

Przecież i tak później śmieci są sortowane. Ja widzę ze nawet baterie przy koszu "zmieszane". To i tak sukces ze nie idą w las
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lawendowoniebieski Żagwin niezalogowany
18 stycznia 2019r. o 15:05
~~Konopny Barwinek napisał(a): Co w Bolesławcu można zrobić z zużytymi tonerami i tuszami?
Otóż nic!

Poza małym pudłem na tonery, które stoi w pasażu Tesco, nikt i nic nie robi w tej sprawie. MZGK twierdzi, że nie może przyjąć zużytych pojemników, a do kosza też nie można ich wrzucać. Wydział Środowiska w Urzędzie Miasta też nie ma pojęcia co z tym fantem zrobić. Sortownia w Trzebieniu również nie widzi rozwiązania, bo nie mają możliwości ani umów na przyjęcie takiego sprzętu. Firmy teoretycznie zajmujące się skupem tonerów, nie chcą tego robić, gdy toner nie jest oryginalny i praktycznie jak nowy.

Tonery i tusze uznawane są za towary niebezpieczne, które mogą zanieczyścić środowisko. Robiąc rozeznanie w otoczeniu, okazało się, że większość osób nie zdaje sobie o tym sprawy i wyrzuca pojemniki do koszy, swoich lub obcych.

Co z tym fantem zrobić? Niedługo wybory, może ktoś się w końcu tym zajmie



Ja jak kupuje nowy toner, to zdaję stary i nie ma z tym problemu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
21725
#Filemon nieaktywny
7 czerwca 2019r. o 20:28
witam, miejmy nadzieje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza