Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Solidarność -- droga do rozkładu

14240
M21W2
8 lutego 2020r. o 14:12
~~Blond Kroplik napisał(a): jeżeli 11% solidaruchów coś wywalczy ,to dla pozostałych też ,tylko najpierw trzeba wywalczyć ,przecież mniejszość rządzi


Gdzie przeczytałeś że 11% jest w Solidarności ?.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskraworuda Trytoma niezalogowany
8 lutego 2020r. o 14:13
M21W2 napisał(a):
~~Jaskraworuda Trytoma napisał(a): ''Przewodniczący NSZZ "Solidarność Piotr Duda w czwartek po południu pojawił się przed cokołem obalonego pomnika ks. Henryka Jankowskiego i złożył tam wieniec.''


:]

''Prałat tu był i będzie, i nic tego nie zmieni''

:]

''Przewodniczący komitetu budowy pomnika i jednocześnie przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Krzysztof Dośla powiedział, że już w piątek monument może wrócić na swoje miejsce.''

:]

to jak?...wrócił? ...hahaha

jak tu widać ''związki'' są bardziej ''solidarne'' ze swoim prałatem o ciągotkach pedofilskich niż z robotnikami np. z tymi bez wypłat o których ostatnio pisałem ...

ważne że składki ''związkowe'' płyną i ''wierchuszka'' swoje wypłaty dostaje ...


pozostali oczekują żeby o ich interesy walczyli inni , to coś tak jak Ty Januszku .


ja niczego od żadnych ''związków'' nie oczekuję Lucjanku ...mam ich wszystkich głęboko i daleko ...
jestem sam dla siebie ''związkiem'' a twoje jakiekolwiek są niech się trzymają ode mnie z daleka ...

historia potwierdza to nic dobrego bym z tego nie miał a wręcz odwrotnie ...

''jurusie '' takie jak ty mogą to popierać ale ja nie jestem ''jurusiem'' i nigdy takim nie będę ...

akurat na to jestem za mądry...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
8 lutego 2020r. o 14:17
M21W2 napisał(a):

W Polsce tylko ok 11% pracowników jest zrzeszonych w ZZ , pozostali oczekują żeby o ich interesy walczyli inni , to coś tak jak Ty Januszku .


bolus, nie farmazon. przyklad: w amazonie w niemczech stawka godzinowa 10,39-11,52. euro, w polsce 20 zl. http://solidarnosc.wroc.pl/amazon/
pomysl nad tym dlaczego amazon nie placi tyle polakom ile placi niemcom, przeciez to concern amerykanski, ponoc nie lupi nas tak jak niemcy.
concerny nie chca zwiazkow zawodowych u siebie, jesli juz sa, to sa slabe. polski pracownik boi sie o utrate miejsca pracy i nie odwazy sie walczyc o swoje prawa, tak jak bolki w prl-u. bolkom nic nie grozilo, nawet dowozili im kanapeczki z szyneczka, za to, ze strajkowali.
bolus, czy 11% to jest 10 milionow?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskraworuda Trytoma niezalogowany
8 lutego 2020r. o 14:36
M21W2 napisał(a):
~~Jaskraworuda Trytoma napisał(a):

''Prałat tu był i będzie, i nic tego nie zmieni''

''Przewodniczący komitetu budowy pomnika i jednocześnie przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Krzysztof Dośla powiedział, że już w piątek monument może wrócić na swoje miejsce.'

to jak?...wrócił? ...hahaha


Pracownicy firmy kamieniarskiej zdemontowali cokół na zlecenie społecznego komitetu budowy pomnika ks. prałata Henryka Jankowskiego.


pomniczek nie wróci bo zbyt twardy był opór społeczny ale o tym już nie piszesz ...
ale by coś do ciebie dotarło kilka komentarzy...

Ustaw go sobie łajzo w ogródku i własne dzieci pouczaj o dobroci prałata.

Pokaż odpowiedzi (10)

Odpowiedz

ksiadz.teofil rok temu

Oceniono 203 razy
193

"Prałat tu był i będzie". Tak tęsknisz do jego "kropidła" w swojej Dudzie?

Pokaż odpowiedzi (6)

Odpowiedz

wkkr rok temu

Oceniono 177 razy
169

Duda czciciel zboka.

Pokaż odpowiedzi (9)

Odpowiedz

genek8 rok temu

Oceniono 151 razy
147

Nareszcie Duda broni jakiejś mniejszości. Uciskani księża pedofile mogą liczyć na wsparcie związku zawodowego. Ciekawie czy mają swoje przedstawicielstwo w Solidarności.

Pokaż odpowiedzi (4)

Odpowiedz
adam1967rrok temu

Oceniono 61 razy
59

Ten Duda to jednak tradycjonalista...jako zolnierz formacji specjalnych bronil komuny...teraz broni pedofili

Odpowiedz

wiarus25rok temu

Oceniono 59 razy
55

Duda, nie strasz nie strasz bo się zes....sz.

Odpowiedz

li.monerok temu

Oceniono 58 razy
54

pedofile i zomowcy

Odpowiedz

dawno.urodzonyrok temu

Oceniono 58 razy
52

obleśny typ...

Odpowiedz

nacotorok temu

Oceniono 55 razy
51

Obrzydlistwo.

Odpowiedz

wesslingharaldrok temu

Oceniono 54 razy
50

Tym gestem p. Duda niejako gwałci owe dzieci jeszcze raz :(

Odpowiedz

fakibarok temu

Oceniono 48 razy
44

Duda ty wstydu nie masz , chyba nie a nawet na pewno



''fani'' dudy nawet kwestię jego przynależności do ZOMO poruszyli ...
duda zaprzeczał ale zaprzeczał też że bywał ponad dwadzieścia razy w hotelu Bałtyk ...;)


jak było z tą jego przynależnością do ZOMO nie wiem ,nie pamiętam czy takie były bo nie czytałem nigdzie przeprosin Wujca o które zabiegał duda...

wiem jedno ... w tym czasie duda był w wojsku ...wiem gdzie i jako kto służył ...

nawet jego służba i pewne odznaczenia nie jest jasna więc to co myślę o nim w tej sprawie zatrzymam dla siebie ...
wiem natomiast jedno- nie jest ''kryształowy''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
8 lutego 2020r. o 14:54
fobiak napisał(a):
M21W2 napisał(a):

W Polsce tylko ok 11% pracowników jest zrzeszonych w ZZ , pozostali oczekują żeby o ich interesy walczyli inni , to coś tak jak Ty Januszku .


bolus, nie farmazon. przyklad: w amazonie w niemczech stawka godzinowa 10,39-11,52. euro, w polsce 20 zl. http://solidarnosc.wroc.pl/amazon/
pomysl nad tym dlaczego amazon nie placi tyle polakom ile placi niemcom, przeciez to concern amerykanski, ponoc nie lupi nas tak jak niemcy.
concerny nie chca zwiazkow zawodowych u siebie, jesli juz sa, to sa slabe. polski pracownik boi sie o utrate miejsca pracy i nie odwazy sie walczyc o swoje prawa, tak jak bolki w prl-u. bolkom nic nie grozilo, nawet dowozili im kanapeczki z szyneczka, za to, ze strajkowali.
bolus, czy 11% to jest 10 milionow?


Z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi zgadzam się w stu procentach , nawet zacytuję w skrócie Twoją logiczną wypowiedź :
Koncerny nie chcą a pracownicy się boją .
Na szczęście w PRL strachliwi byli w mniejszości .

W czasach PRL zapewne byłeś smarkiem lub nigdy nie strajkowałeś .
Jest jeszcze trzecia opcja , nie masz zielonego pojęcia o strajkach i protestach w minionej epoce , coś na podobieństwo Pułkownika Mazguły dla którego pałowanie robotników to było jakieś tam mało znaczące wydarzenie .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jaskraworuda Trytoma niezalogowany
8 lutego 2020r. o 14:55
gdzie byłeś internowany?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
8 lutego 2020r. o 15:13
Teraz piszesz jak Janusz , ja też od 1990 roku nic nie oczekiwałem i nie oczekuję od Związków .
Prowadziłem jak Ty własną działalność .
Przykre tylko że nie potrafisz zrozumieć że ZZ są dla pracowników , nie będę się odnosił do Twojej " mądrości , napiszę tylko że ja w PRL nie czekałem aż inni coś dla mnie wywalczą .
Pamiętasz jeden z 21 postulatów - podwyżka o 200 zł dla wszystkich , jak wtedy pracowałeś w FD to też ją otrzymałeś .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
8 lutego 2020r. o 15:14
M21W2 napisał(a):

Z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi zgadzam się w stu procentach , nawet zacytuję w skrócie Twoją logiczną wypowiedź :
Koncerny nie chcą a pracownicy się boją .
Na szczęście w PRL strachliwi byli w mniejszości .

W czasach PRL zapewne byłeś smarkiem lub nigdy nie strajkowałeś .
Jest jeszcze trzecia opcja , nie masz zielonego pojęcia o strajkach i protestach w minionej epoce , coś na podobieństwo Pułkownika Mazguły dla którego pałowanie robotników to było jakieś tam mało znaczące wydarzenie .


bolus rozwaliliscie klase robotnicza dla wlasnych karier. w prl, nie trzeba bylo byc zatrudnionym w zakladzie aby brac udzial w jakims strajku i zrec na krzywy ryj kanapki z serkiem i maselkiem, wystarczylo sie walesac pod jakims zakladem, przeskoczyc plot, zostac bohaterem i dac sie udekorowac od stop do glow.
zgadzam sie z toba nie bralem udzialu nigdy w zadnym strajku i nie bede bral, jesli strajk bedzie sterowany przez wladze. kazdy starjkujacy na swiecie liczy sie z tym, ze moze byc palowany, zostac rannym lub utracic zycie, nic nowego nie odkryles. no chyba, ze o tym nie wiedziales.
czy 11% to 10 milionow? pytam sie ciebie bo jestes dobry z maty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.