Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Święcenie pokarmów w czasie pandemii
~~Złoty Tojeść niezalogowany
3 kwietnia 2021r. o 12:23
~~Płomienisty Powojnik napisał(a): NIE ZDAJESZ SOBIE KRETYNIE JAKI JESTES UBOGI...


BOGACZU ,BUK CI ZAPŁAĆ ZA TE PEŁNE MIŁOŚCI SŁOWA ,WIDAĆ ŻE WIERZYSZ SZCZERZE.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zgniłozielona Języczka niezalogowany
3 kwietnia 2021r. o 12:26
BOGACZU ,BUK CI ZAPŁAĆ ZA TE PEŁNE MIŁOŚCI SŁOWA ,WIDAĆ ŻE WIERZYSZ SZCZERZE.

Tego się nie da czytać. Taki klawisz z lewej strony klawiatury. Caps-lock się nazywa. Naciśnij go zanim coś napiszesz. Buk to drzewo jakbyś nie wiedział...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
3 kwietnia 2021r. o 12:28
~Pąsowa Turzyca napisał(a): Historia zatoczyła koło, dzieci komunistycznych konfidentów też teraz kablują na kościół jak ich rodzice dawniej. Niby to z troski o społeczeństwo. Boisz się to nie idź do kościoła, ale daj chodzić innym. Do pracy chodzicie gdzie w zakładach po kilkaset osób a w kościele wszyscy się zarazimy. Zamknijmy sklepy również. Lewactwo ma wieczny ból dupy o te kościoły.


pieprzysz bzdury ...
chcesz się tu przedstawić jako katolik ale opływasz jadem i nienawiścią a świadczy o tym twój post...

możesz chodzić do kościoła i nikt ci tego nie zabroni ale to właśnie tacy jak ty ,ludzie związani z Kościołem w tym sami biskupi robią najwięcej zła które odrzuca ludzi od i samego Kościoła i spraw z nim związanych...

właśnie ...
zamyka się fryzjerów i siłownie ale nie zamyka się kościołów...
więc dlaczego ty możesz iść i bić czołem przed księdzem a ja nie mogę np. iść do fryzjera?

to prosty przykład ale wyrazisty na tyle by ludzie to widzieli ...

ja nie mam ''bólu dupy'' jak piszesz bo mnie to ''wali'' komu się kłaniasz i do kogo modlisz...
to właśnie to że wielu pisze krytycznie ozachowaniach kleru jest właśnie waszym ''bólem dupy''...;D
jak ci zamkną sklepy to będziesz tu jednym z pierwszych co będzie lamentował że to bezprawie byś ty nie miał ''chleba powszedniego''...;D

piszesz o ''dzieciach konfidentów kablujących na Kościół''

a przypomnieć ci ''katolu'' ;D ile TW miał Kościół wśród swoich ''braciszków''?

ale ty o tym nic nie słyszałeś ...:D
łap więc kosz i zapierdzielaj do kościoła a nie tu jęczysz z ukrycia...:D

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zgniłozielona Języczka niezalogowany
3 kwietnia 2021r. o 12:38
Horus napisał(a):
~Pąsowa Turzyca napisał(a): Historia zatoczyła koło, dzieci komunistycznych konfidentów też teraz kablują na kościół jak ich rodzice dawniej. Niby to z troski o społeczeństwo. Boisz się to nie idź do kościoła, ale daj chodzić innym. Do pracy chodzicie gdzie w zakładach po kilkaset osób a w kościele wszyscy się zarazimy. Zamknijmy sklepy również. Lewactwo ma wieczny ból dupy o te kościoły.


pieprzysz bzdury ...
chcesz się tu przedstawić jako katolik ale opływasz jadem i nienawiścią a świadczy o tym twój post...

możesz chodzić do kościoła i nikt ci tego nie zabroni ale to właśnie tacy jak ty ,ludzie związani z Kościołem w tym sami biskupi robią najwięcej zła które odrzuca ludzi od i samego Kościoła i spraw z nim związanych...

właśnie ...
zamyka się fryzjerów i siłownie ale nie zamyka się kościołów...
więc dlaczego ty możesz iść i bić czołem przed księdzem a ja nie mogę np. iść do fryzjera?




Wydaje mi się że porównanie fryzjera do kościoła jest nie trafione. Kościół obowiązują prawa kanoniczne a te są zaakceptowane przez państwo poprzez konkordat. Nie sa też działalnością gospodarczą w myśl ustawy. Więc raczej lipa z zakazami. Ale to tylko moje zdanie bo do kościoła mam daleko. Lecz rozumiem że dla części społeczeństwa, wiara, kościół czy ksiądz, jest ważną częścią życia. A swoją drogą, pamiętam jak byłem pacholęciem, że w kościele nikt nad moją głową nie krążył jak fryzjer :). Zaraz pewno przeczytam że śpiewają że komunia itp. Chcą, niech się narażają. Mamy jedno życie. Ja wolę dłuższe ale inni może wolą krótsze... Wolna wola.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
3 kwietnia 2021r. o 12:55
~~Zgniłozielona Języczka napisał(a):
Horus napisał(a):
~Pąsowa Turzyca


[/c napisał(a):

Wydaje mi się że porównanie fryzjera do kościoła jest nie trafione. Kościół obowiązują prawa kanoniczne a te są zaakceptowane przez państwo poprzez konkordat. Nie sa też działalnością gospodarczą w myśl ustawy. Więc raczej lipa z zakazami. Ale to tylko moje zdanie bo do kościoła mam daleko. Lecz rozumiem że dla części społeczeństwa, wiara, kościół czy ksiądz, jest ważną częścią życia. A swoją drogą, pamiętam jak byłem pacholęciem, że w kościele nikt nad moją głową nie krążył jak fryzjer :). Zaraz pewno przeczytam że śpiewają że komunia itp. Chcą, niech się narażają. Mamy jedno życie. Ja wolę dłuższe ale inni może wolą krótsze... Wolna wola.


nie chce mi się dużo pisać bo fajny film oglądam ale uważam że nie do końca masz rację ...

żadne prawo kanoniczne nie powinno być ''górą'' nad prawem ogólnym jeśli państwo ma problem z epidemią ...;)

konkordat nie może a przynajmniej nie powinien narzucać na państwo określonych obowiązków ...(to dłuższa sprawa ;) )
Kościoły co by tu nie pisać dawno odeszły od ewangelizacji skupiając się na ''byznesach'' więc o ustawach tu nie piszmy ...

mnie nie rażą ''wierni'' Kościoła ...jak dla mnie mogą tam siedzieć dniami i nocami ale niech swoich ''ambonalnych nauk'' nie przenoszą na forum...

kiedy będą to robić ja będę im odpowiadał na swój sposób...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jaskraworudy Fiołek niezalogowany
3 kwietnia 2021r. o 13:05
Wasze życzenia redakcjo fałszem i obłudą zalatują.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ognista Hakonechloa niezalogowany
3 kwietnia 2021r. o 13:53
Trzeba być hipokryta żeby chodzić do markerów, stać w kolejkach jeden na drugim, chodzić do pracy gdzie spotykamy dziesiątki osób, spacerować na strajkach, spotykać się ze znajomymi ale do kościoła nie iść, bo covid.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladozielona Bakopa niezalogowany
3 kwietnia 2021r. o 13:57
Chodzi o tacę?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.