Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Akwaryści łączmy się !

3774
#Thorn nieaktywny
9 grudnia 2009r. o 20:40
~ napisał(a): Nie, chodzi o molinezje - żagle, białe i żółte.
Zapomniałam,że są jeszcze glonojady, kiryski, ostronosy, bocje wspaniałe i tygrysia, para piskorków.
Karmione i suchym, i mrożonkami.
I nie było odpowiedzi dot. pcheł - czyli czegoś drobniutkiego, skaczącego po powierzchni wody.


Kolego Bojce to minimum 120cm akwarium czyli około 240l wody, masz straszny mix w tym akwa no i przerybione trochę. Może jakaś redukcja obsady dobranie dobrze i kłopoty się skończą.

Co do tych pcheł :) to powiem ci że pierwszy raz się z tym spotykam ale moim zdaniem coś nie tak może coś gdzieś gnije ? kiedyś takie niby pchły widziałem w fikusie u mojej babci ale w akwa ? nie. Jak sobie z nimi nie poradzisz to chyba cię ratuje restart no i wtedy może też pomyślisz o redukcji obsady
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 grudnia 2009r. o 7:14
Bocje wspaniałe są dwie. Wszystkiego jest przeważnie po parce.
Dużo zakamarków, korzeń, tło strukturalne.
Faktycznie, pojedyncze roslinki gniją - czyli pozbyc sie ich.
Wczoraj wymiana wody, zobaczymy...:-)
Dzięki za rady.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~paletka niezalogowany
10 grudnia 2009r. o 8:21
w fikusie u twojej babci?to tez babcia miala w akwarium fikusa?pierwsze slysze.dzisiaj wloze do akwarium tez fikusa,chociaz nie wiem czy sie zmiesci. :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~IZA niezalogowany
10 grudnia 2009r. o 9:51
Witam! Mam akwarium 240 l i trochę rybki mi urosły! Mam kilka spraw:
1. Potrzebuję trochę roślinek gdyby ktoś robił jakieś sianokosy w swoim akwarium, a wiem że większość roślinek ląduje w koszu.
2. Sprzedam 2 brzanki rekinie i skalara giganta. Chciałabym kupić coś nowego, małego i kolorowego, ale skalar mi wszystko wybija dlatego chcę go sprzedać.
3. Kupiłam wczoraj dwa białe sumy i nie mogę znaleźć żadnej informacji na ich temat. Mają głowy jak sumy rekinie (płaskie, z wąsami) ale tułów mają jak sumy szkliste. Może ktoś ma coś takiego w akwarium i mógłby mi udzielić jakiś informacji, jakie duże będą, jakich warunków wymagają.
Pozdrawiam wszystkich akwarystów! [img=1260435094_eawbzka.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 grudnia 2009r. o 11:53
Również szukam roslinek - może jakis fajny mech...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~marzuniia niezalogowany
10 grudnia 2009r. o 17:39
jeśli chodzi o roslinki przyjmę każdą ilość, właśnie pozbywam się chorych roślin i wyszło na to, że mało co zostało, gdyby ktoś miał coś ciekawego pls o info [email protected]
pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3774
#Thorn nieaktywny
10 grudnia 2009r. o 20:14
To znaczy co sie wam dzieje z roślinami ? Gniją obumierają ? Niedobory POTASU, Żelaza itp

Jeżeli tak to brak światła i brak związków odżywczych potrzebnych do fotosyntezy. I co wsadzicie nowe rośliny i myślicie że wam pociągną ? Stanowczo nie. Trzeba nawozić, dać dużo im światła 0,5W / litr to całkowite minimum dla LT przy HT 1W/1L to normalka. Podawać nawozy i dozować CO2 na pograniczu 25ppm a będziecie mieli roślinność o jakiej marzycie. No i na koniec substraty na podłoże zamiast jakiś żwirków czy gryzów.

to moje rośliny w jednym z akwariów jakie miałem. I tak powinny wyglądać rośliny bez niedoborów. Jeżeli chcecie mieć ładne holendry zadbajcie o to by rośliny miały co zejść i zbijać NO3 przez podmiany co tygodniowe wody, około 10-20% wody wymieniamy w akwarium
[img=1260472348_z7bru7w.jpg]


[img=1260472424_a6w0c2k.jpg]


[img=1260472460_md4pm2u.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~malkontent niezalogowany
10 grudnia 2009r. o 22:34
O! Witam wszystkich akwarystów a widzę że jest parę osób :) Szczególnie witam roślinniaków i od razu pytanko do Thorna bo widze że czuje klimat- może znasz stosunek Ca do Mg w naszym kranowicie? bo za żadne skarby nie mogę odkryć tej strasznej tajemnicy, podają mi co najwyżej twardośc ogolna a tę potrafię sobie sam oznaczyć.A po drugie czy też Ci wychodzi 30 NO3 w kranówce?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza