Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Akwaryści łączmy się !

3774
#Thorn nieaktywny
11 grudnia 2009r. o 8:21
~malkontent napisał(a): O! Witam wszystkich akwarystów a widzę że jest parę osób :) Szczególnie witam roślinniaków i od razu pytanko do Thorna bo widze że czuje klimat- może znasz stosunek Ca do Mg w naszym kranowicie? bo za żadne skarby nie mogę odkryć tej strasznej tajemnicy, podają mi co najwyżej twardośc ogolna a tę potrafię sobie sam oznaczyć.A po drugie czy też Ci wychodzi 30 NO3 w kranówce?


powiem ci że nie mierzyłem tego parametru ale NO3 mam nie wykrywalne w kranówce. Może testy cię kłamią ? Które masz ujęcie wody ?

Ale można się dowiedzieć o całkowitych średnich parametrach kranówki w wodociągach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~malkontent niezalogowany
11 grudnia 2009r. o 23:50
Pytałem w MPwiK ale o wapniu i magnezie mi nie powiedzieli.Nie wiem które to dokładnie ujęcie ale dostarcza wodę dla okolic Rynku. Test Sera pokazuje 30 a tetra niewiele mniej ( testy po kalibracji) :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3774
#Thorn nieaktywny
12 grudnia 2009r. o 9:06
~malkontent napisał(a): Pytałem w MPwiK ale o wapniu i magnezie mi nie powiedzieli.Nie wiem które to dokładnie ujęcie ale dostarcza wodę dla okolic Rynku. Test Sera pokazuje 30 a tetra niewiele mniej ( testy po kalibracji) :(


No to nic innego jak albo zakupić Osmoze, albo przepuszczać przez zeolit no i dobrze odstać wodę. Chociaż jak masz nie wykrywalne w akwa to niewielką ilość do podmian możesz dawać ale tylko wtedy gdy masz dobrą filtrację, a jak masz cały czas wysokie stężenie i nie możesz go zbić zrób filt hydroponiczny, w tydzień będziesz miał zero :D sprawdzona metoda. Choć powiedz mi ile masz roślin jeszcze w akwa a ile światła bo to może być też przyczyna zbyt wysokiego NO3, no i pewnie źle coś z bakteriami
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~malkontent niezalogowany
12 grudnia 2009r. o 17:49
Baniak mam 200l dość gęsto obsadzony 2x 36W ( aqurelle+Grolux) + 2x 24W 965 Philips.Filtuje to Cristal profi 900 + Tetra EX700 tak ze nie jest zle ale połowe filtra musze mieć zeolitu aby utrzymać azot w ryzach :/ Chyba faktycznie zainwestuję w osmoze tak jak radzisz i skończą sie problemy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3774
#Thorn nieaktywny
14 grudnia 2009r. o 9:28
~malkontent napisał(a): Baniak mam 200l dość gęsto obsadzony 2x 36W ( aqurelle+Grolux) + 2x 24W 965 Philips.Filtuje to Cristal profi 900 + Tetra EX700 tak ze nie jest zle ale połowe filtra musze mieć zeolitu aby utrzymać azot w ryzach :/ Chyba faktycznie zainwestuję w osmoze tak jak radzisz i skończą sie problemy


tak będzie najlepiej i najbezpieczniej tylko pamiętaj że woda z osmozy jest pozbawiona wszystkiego dosłownie jałowa wtedy by się przydały sole JBL lub innej firmy, żeby napompować trochę wodę związkami
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Łukasz niezalogowany
20 lutego 2010r. o 9:26
A ja mam pytanko czy ktoś chciałby się pozbyć krewetek red cherry lub innych chętnie przyjmę;) [email protected]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3774
#Thorn nieaktywny
20 lutego 2010r. o 15:48
z kreweciami w Bolcu będzie ci raczej ciężko w uzyskaniu. Ale wkrótce będzie ich więcej kilka chodzi mi z jajami więc za jakiś czas spoko będę mógł odsprzedać. Więc przypominaj się na forum. Jeżeli chodzi o czas to jakies kilka tygodni dobrych zanim podrosną od wyklucia.

No a tak dodam, że właśnie stawiam kolejny baniak :D tym razem 40x40x40 ze szkła OptiWhite na Amazoni II, z przeznaczeniem dla krewetek właśnie. Co do reszty oświetlenie HQI 70W 6500k na żarnikach Venture. CO2 z butli 1,5kg przez dyfuzor ADA. Dekoracja to ADA Seiryu Stone, Black Drift Wood.
[img=1266677299_oeqpgo1.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~malkontent niezalogowany
20 lutego 2010r. o 19:18
Thorn, masz jakieś zielsko na zbyciu ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza