Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

PRL w Bolesławcu na zdjęciach - wrzucajcie!

~Różowawy Dziurawiec niezalogowany
10 września 2018r. o 21:34
W fajnej dzielnicy mieszkaliście. W naszej takich cudaków nie było.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
11 września 2018r. o 8:56
A kto pamieta pierwszą taksówke w Boleslawcu i jak nazywał się taksówkarz ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ruda Aksamitka niezalogowany
11 września 2018r. o 9:22
Śp. dziadek mi opowiadał, że pierwszą taksówką w Bolesławcu był przedwojenny Fiat 508,a taksówkarz to był chyba Wysocki, ale tego akurat nie jestem pewien ;]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
11 września 2018r. o 18:23
~~Ruda Aksamitka napisał(a): Śp. dziadek mi opowiadał, że pierwszą taksówką w Bolesławcu był przedwojenny Fiat 508,a taksówkarz to był chyba Wysocki, ale tego akurat nie jestem pewien ;]


No,mogł to byc Fiat 508 lub jakis poniemiecki o podobnym kszatałcie - kolor czarny.Jeździł z numerem 1 i kto chcial jechać to musiał przewaznie najpierw go popchać bo palił "na pych",chociaz czasem zaskakiwał na korbę.
Natomiast taksówkarz nazywał sie Pytel.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Czerwonawa Cebula niezalogowany
11 września 2018r. o 21:21
Ten Fiacik pomykał po mieście do lat 70tych i był chyba koloru ciemnozielonego :) Numer 1 miał do samego końca :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoszary Dziewięćsił niezalogowany
11 września 2018r. o 22:16
Faktycznie, ciemnozielony Fiacik długi czas stał na ówczesnej zatoczce parkingowej przy ul . Karpeckiej - od strony Placu Zamkowego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoszary Dziewięćsił niezalogowany
11 września 2018r. o 22:16
Faktycznie, ciemnozielony Fiacik długi czas stał na ówczesnej zatoczce parkingowej przy ul . Karpeckiej - od strony Placu Zamkowego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązowoszara Kolkwicja niezalogowany
12 września 2018r. o 17:38
A kto pamięta Kubę, który pracował w przyszpitalnej kaplicy, i ponoć, jak głosiła fama, grał z nieboszczykami w karty?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.