Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Zwrot nadpłaty za kartę pojazdu.

~wyrok niezalogowany
28 grudnia 2011r. o 19:53
III SA/Wr 823/10 -wyrok WSA we Wrocławiu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wzw niezalogowany
28 grudnia 2011r. o 20:30
nie trzeba wcale składac pozwu do sądu adm. w naszym tez mozna to załatwić ja dostałem wyrok po prawie pół roku ale warto czekać, mina stefańskiej- bezcenna!!! :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4460
#f.torres nieaktywny
14 lutego 2013r. o 17:00
Wystarczy napisać poprawnie wniosek.
Ja dostałem zwrot ze Starostwa Lwóweckiego w ciągu dwóch tygodni.
Nie warto dawać zarobić pośrednikom.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3217
#tomekpl1979 nieaktywny
14 lutego 2013r. o 18:19
pietrek1 napisał(a): podeślę popołudniu, jak będę na domowym kompie.
Mam również wniosek o wydanie zaswiadczenia (jeśli ktoś sprzedał auto, nie ma karty, lub nie ma potwierdzenia wpłaty)
pzdr


witam

wysłałem wiadomość na priv proszę o odpowiedz
pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iga niezalogowany
14 lutego 2013r. o 20:27
Zwrot nadpłaty za kartę pojazdu może otrzymać właściciel samochodu, który dokonał jego pierwszej rejestracji w Polsce.

O zwrot nadpłaty za wydanie karty pojazdu mogą ubiegać się wyłącznie te osoby, które dokonały rejestracji w okresie od 1 maja 2004 roku do 15 kwietnia 2006 roku, wnosząc opłatę za wydanie karty pojazdu w wysokości 500 zł.

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego wysokość opłaty za wydanie karty pojazdu została ustalona na nowo - tym razem na kwotę 75 zł, co odpowiada rzeczywistym kosztom druku i dystrybucji.

Należy przyjąć, że opłata w wysokości przekraczającej 75 zł pobrana została nienależnie. Zatem dochodzić można zwrotu 425 zł (500 - 75 = 425).

i bardzo ważne::Zasadniczo o zwrot nadpłaty za kartę pojazdu należy wystąpić do powiatu, który dokonał pierwszej rejestracji pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobierając przy tym opłatę w wysokości 500 zł.

W przypadku miast na prawach powiatu (powyżej 100.000 mieszkańców lub spełniające inne szczegółowe kryteria - zobacz listę miast na prawach powiatu) opłaty za wydanie karty pojazdu pobierane były przez prezydenta miasta i jako takie stanowiły dochód gminy. Osoby, które dokonały opłaty za wydanie karty pojazdu na rzecz gminy powinny wystąpić o zwrot nadpłaty (ewentualnie później także z pozwem) wobec gminy.

W praktyce sporo problemów stwarza określenie podmiotu zobowiązanego (pozwanego) w przypadku miast na prawach powiatu, co skutkuje m.in. wzywaniem przez sąd do usunięcie braków formalnych a później także odrzuceniem pozwu.

Najczęstszym błędem jest wskazywanie jako podmiotu zobowiązanego (pozwanego) Prezydenta Miasta czy Urząd Miejski. W rzeczywistości Prezydent Miasta jest jedynie organem gminy, natomiast Urząd Miejski (Urząd Miasta) - jednostką organizacyjną gminy i jako takie nie posiadają zdolności sądowej. Pozwanym powinna być gmina, a nie jej organ czy jednostka organizacyjna.

Prawidłowe oznaczenie podmiotu zobowiązanego (pozwanego) w przypadku miasta na prawach powiatu to np. Gmina Miasto Koszalin.


Pozdrawiam:))
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wzór niezalogowany
15 lutego 2013r. o 3:12
mozna podac wzor tego wniosku na [email protected]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jan niezalogowany
15 lutego 2013r. o 7:56
dla mnie też [email protected]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wader niezalogowany
15 lutego 2013r. o 8:09
~wzw napisał(a): nie trzeba wcale składac pozwu do sądu adm. w naszym tez mozna to załatwić ja dostałem wyrok po prawie pół roku ale warto czekać, mina stefańskiej- bezcenna!!! :D


stefańska powinna być natychmiast pozbawiona stanowiska za marnotrawienie pieniędzy podatników!!!! odwołuje sie w sądach wiedząc że i tak przegra- powinna z własnej kieszeni pokrywac koszta sądowe
Panie Starosto- ślepyś pan????
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza