Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Szkoła katolicka w Bolesławcu?
4743
#MANSON nieaktywny
28 kwietnia 2012r. o 20:19
Jeden wielki kant i szwindel :/
...dopiero co się nie opłacało i nagle co...?
....no ,ale co robi Proboszcz rynkowy na zebraniach Rady miasta? Sami sobie odpowiedzcie :|

Dla mnie to już nie religia,kościół itd. To BIZNES i to nie mały :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xyz niezalogowany
28 kwietnia 2012r. o 20:46
~Zygfryd napisał(a): W Anglii takie szkoły (anglikańskie) sa oblegane, i wiekszość rodziców na co dzień nie mających nic wspólnego z kościołem chce wysyłac tam swoje dzieci, łącznie z ateistami, bo jak przyjdzie co do czego to większość chce miec dziecko wychowywane jednak nie tylko na "nowoczesnych wartościach" i druga sprawa, to dzieci w takich szkołach osiągają zazwyczaj lesze wyniki. Wiem ze podobnie jest w innych krajach Zachodnich, u nas niestety jak widac po komentarzach wciąz ciemnota.


Ja nie mam nic przeciwko takiej szkole, ale nie za miejskie , czyli nasze pieniądze. Jeśli klechy z nią zapłacą bądź ktoś prywatny.... proszę bardzo!!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 kwietnia 2012r. o 21:27
a pozniej bedziesz darl morde ze cie nie stac i ze to sk..stwo ze strony katoli ze biora kase za nauke w swojej szkole.

Zmoderowano 29.04.2012 godz.10:44 - powód: korekta cytowania (sentinel)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~nauczyciel miejskiej oświaty niezalogowany
2 maja 2012r. o 11:43
Te wszystkie ruchy prezydenta z mgłą, Baderem, koleją, obligacjami są przykrywką nad innym skandalem, czyli planowym wykończeniem miejskiej oświaty i nauczycieli. Wszystko jest jasne: wprowadzenie na rynek bolesławiecki szkoły katolickiej spowoduje odpływ dzieci z miejskich szkół i powolne zamykanienie za grube miliony remontowanych szkół i zwolnienia nauczycieli i całego personelu administracyjno-obsługowego. Jest inny podtekst tych działań: Pan prezydent nie zgodził się na uczestnictwo oświaty miejskiej w ogólnopolskim programie "wsparcia szkół", który ma na celu podniesienie wyników uczniów w egzaminach i sprawdzianach. Program w 100% fundowany przez MEN, tylko że realizowany przez samorządy powiatowe. Lekko licząc chodzi o prawie 2 miliony dodatkowych pieniędzy na miejską oświatę w okresie 4 lat z udziałem najlepszych specjalistów od oświaty z całej Polski. Tylko że: nalezałoby współpracować z powiatem a tego nasz włodarz by nie zniósł. Woli wyciągać na sesji bzdury o mgle i robić ludziom wodę z mózgu zamiast merytorycznie powiedzieć dlaczego przez swoją głupotę wyzbywa się pewnych 2 milionów złotych dochodów zadłużonego na 60 milionów miasta. To prawdziwy powód wyciągania tematów zastępczych, które mają przykryć skandal oświatowy w Bolesławcu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4885
#Anonim4886 nieaktywny
2 maja 2012r. o 12:01
Gdyby na listach wyborów samorządowych widniało okienko "przeciw", człowiek ten nigdy nie zostałby prezydentem.
A tak wybrano go głosami jednej trzeciej uprawnionych.

Bo niby dlaczego, by zagłosować przeciw komuś, muszę oddać głos na kogoś, co do którego również nie mam specjalnego przekonania ?


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~List otwarty do Pana Prezydenta Piotra R niezalogowany
2 maja 2012r. o 12:34
Szanowny Panie Prezydencie.
Jestem nauczycielką z kilkuletnim stażem, która swoją przyszłość wraz z mężem i córeczką związała z Bolesławcem. Kilka lat temu z mężem, który jest lokalnym przedsiębiorcą dostaliśmy 25-letni kredyt na budowę domu. Wszystko zapowiadało się pięknie: własny dom, stabilna praca, pięknie rozwijające się miasto, zapowiedzi budowy nowego przedszkola, brzmiały bardzo optymistycznie. W 2010 roku nikt nie był mnie w stanie przekonać, że może być lepszy kandydat na prezydenta. Nowak z Kwaśniewskim nie byli nawet Pana cieniem a nowe inwestycje miejskie budziły respekt. Basen, BOK, rynek, fontanna , wyremontowane kamieniczki – zapierało dech. Nie potrafiłam zrozumieć dlaczego ci radni tak się Pana czepiają?
Opamiętanie przyszło chyba za późno. Najpierw moja córeczka nie dostała się do przedszkola bo zabrakło miejsc a o budowie nowego już nawet nikt nie wspomina. Pomogła w tej trudnej sytuacji jak zwykle rodzina dyżurując przy moim dziecku na zmiany. Później mąż o mało nie przypłacił zdrowiem informacji o wysokości lokalnych podwyżek. Jego firma jest w rozsypce a o rozłożeniu lokalnych danin na raty nie było nawet mowy. Teraz ledwo wystarcza nam na skromne życie i spłatę kredytu. Jednym kredytem spłacamy drugi. Córkę wozimy na basen ale do Osiecznicy bo tam jest o połowę taniej. Kiedy dotarła do mnie informacja o planach uruchomienia w Bolesławcu niepublicznej szkoły katolickiej opadły mi ręce. Moja dyrekcja już zapowiada zwolnienia w następnym roku nauczycieli z małym stażem bo mianowani i dyplomowani są chronieni.
Od pewnego czasu zastanawiamy się z mężem nad wyjazdem z Polski na stałe. Z pewnością wyjedziemy wkrótce z tego miasta.
Pozdrawiam i życzę kiedyś powrotu do zawodu.
Zawiedziona
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zygfryd niezalogowany
2 maja 2012r. o 14:21
coś mi tu nie pasuje... przeciez nauczycieli do tej szkoły katolickiej, która jesli powstanie nie beda ściągać przeciez nie wiadomo skąd... to chyba zostalo już wyjaśnione... więc o co ten lament?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 lutego 2013r. o 18:58
chciałam do szkoły katolickiej wysłac swoje dziecko i jak dostałam kwestionariusz z sekretariatu to od razu się rozmyśliłam dziecko nie miało by czasu na naukę tylko w kościele ze mną by musiało siedzieć a oprócz tego raz w miesiącu z całą kadrą nauczycieli msza w szkole do tego dobrowolne datki koc :> zatem zastanówcie się zanim skrzywdzicie swoje dziecko ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza