Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Z okazji Święta Zmarłych wesprzyj WTZ
1078
#maksymek nieaktywny
25 października 2012r. o 15:13
jegomosc napisał(a): To trzeba zacząć palić dzieła Mickiewicza:)


Nie. Dzieła nie. :)

Zmoderowano 25.10.2012 godz.19:02 - powód: korekta cytowania (sentinel)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
25 października 2012r. o 15:14
maksymek napisał(a):
2.11. - Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (potocznie: Dzień Zaduszny)


Czy mam rozumieć, że wszystkich zmarłych którzy nie wierzyli nie warto wspominać?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1078
#maksymek nieaktywny
25 października 2012r. o 15:18
Nie no skąd. Nikt nie ma wpływu na to kogo kto wspomina przecież :) a tu konkretnie mówimy o tym co wspomina Kościół. I Również nikt nie ma wpływu i nie ma prawa wpływać na to kogo On wspomina :) Czyż nie? Kolejne ograniczenia chcecie 'wciskać'?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
25 października 2012r. o 15:31
Nie skąd :)
Tylko tak pomyślałem ,że skoro napisałeś "Wszystkich Wiernych Zmarłych" to tak też pisze w drukowanych dla ogółu kalendarzach np. Ale tak chyba nie jest ? Wiesz ja szczerze mówiąc dopiero pierwszy raz spotkałem się z taką formułą. Zawsze spotykałem się z określeniem "Zaduszki" albo po prostu"Święto Zmarłych" Stylistycznie jest to nie do przyjęcia ,bo niby jak zmarli mogli by świętować ? Ale nie czepiajmy się szczegółów.Zawsze mówiło się Święto Zmarłych a dzień przed Wszystkich Świętych . Można było by to nazwac dniem pamięci o nieżyjących bliskich ,ale tu raczej nie chodzi o nazwę a o samą pamięć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1078
#maksymek nieaktywny
25 października 2012r. o 15:43
No jasne. Zgadza się.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~tutejszy niezalogowany
25 października 2012r. o 16:15
mnie bardziej od poprawności językowej autora zastanawia ?? dlaczego wspierać WTZ w taki dzień umierają? czy czas funkcjonowania dobiegł końca?, a morze ... ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 października 2012r. o 16:31
jakie są ceny tych stroików, wie ktoś ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
25 października 2012r. o 16:44
~tutejszy napisał(a): mnie bardziej od poprawności językowej autora zastanawia ?? dlaczego wspierać WTZ w taki dzień umierają? czy czas funkcjonowania dobiegł końca?, a morze ... ?


Mnie zastanawia o cym ty piszesz - o morzu?

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza