Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dopomóż Boże, abyśmy sami siebie nie zgubili
9714
#BPM nieaktywny
13 listopada 2012r. o 17:08
falco napisał(a): wynalazek ,,komuny jak FWP i przedszkola dla samotnych ale pracujących matek...
mam o tym zapomnieć?

Zapomniales jeszcze, aby o tym nie zapomniec o takich wynalazkach komuny jak: sciezki zdrowia, procesy polityczne i kary smierci, obozy pracy przymusowej, ZOMO i palowanie, mordowani opozycjonisci, sluzby UB, SB, UB, obecnosc Ubeka w kazdym zakladzie, i donosicielstwo,moderacja, specjalne sklepy dla partyjnych i Ubekow, glosowanie na jedynie sluszna partie, ktora byla zbiorowym rozumem narodu. Litania jest bardzo dluga.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
13 listopada 2012r. o 17:21
zapomniałem coś wyjaśnić :)
nigdy nie byłem w żadnej partii,ZMS-ie czy harcerstwie...
nie jestem też synem żadnego aparatczyka...

zapewne i to zaraz komuś sie nie spodoba :D


Dopisane 13.11.2012r. o godz. 17:21:

BPM :)
WIĘC CIESZ SIĘ DZISIAJ SWOJĄ ,,WOLNOŚCIĄ I DEMOKRACJĄ,, ;)
,,jutro,, Ci jej może zabraknąć ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
13 listopada 2012r. o 19:13
~kolo napisał(a): To całe święto narodowe w listopadzie to jeden wielki niewypał.
Szaro, smutno i do d... .
Dlaczego nikt nie pomyślał żeby ustanowić nasze narodowe święto na przykład 3-go maja.
Wiosna, radośnie, kolorowe kwiaty i kraj się budzi do życia.
Przecież mieliśmy pierwszą konstytucję w Europie. To doskonały i wystarczajacy powód aby na ten dzień ustanowić nasze narodowe święto.

Święto Odzyskania Niepodległości nie jest wyłącznym (ani najważniejszym) świętem państwowym. Nie wiem, co robiłeś 3 maja, że nie zauważyłeś, że ten dzień też świętowaliśmy. Podobnie jak 15 sierpnia.
falco napisał(a): a Polska socjalistyczna to co?...czy to nie kawał historii?
czy tylko akurat o tym kawałku dzisiaj powinno się zapomnieć ;)

O żadnym kawałku polskiej historii nie należy zapominać. Ale z jednych "kawałków" można być bardziej dumnym, niż z innych.
falco napisał(a): co z tego że sklepy są pełne towarów kiedy ogrom ludzi nie ma za co tego kupować

Byłeś ostatnio na parkingu przed hipermarketem?
falco napisał(a): służba zdrowia która sama wymaga ,,leczenia,, opieka socjalna najuboższych to jawna kpina,prawo nie istnieje sprawiedliwość tym bardziej,ludzie grzebiący w śmietnikach i dzieci które wychowuje ulica ...

Czyli identycznie, jak za władzy komunistów.
falco napisał(a):
a o czym mam pamiętać?...o Smoleńsku?

Tak.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
13 listopada 2012r. o 19:45
,,rzygam ,,już tym Smoleńskiem,zamachem ,mgłą ,helem ,trotylem i wszystkim tym co jeszcze prezes sobie ubzdura...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
13 listopada 2012r. o 22:21
~zacofany moher napisał(a): ...Byłeś ostatnio na parkingu przed hipermarketem?


Ja byłem :)
Zdajesz się nie rozumieć , co do Ciebie mówią Zacofany. :)
Transformacja po Polsku oznacza polaryzację społeczeństwa . Jest wciąż mniej , co raz bardziej bogatych i co raz więcej bardziej ubogich. Nawet klasa średnia , tak ostro wychwalana w latach dziewiędziesiątych zaczyna dzisiaj ogrzewać swoje domostwa śmieciami , bo węgiel i dzewo wychodzi z " mody".
A jeśli tuskoboje w przyszłym roku wprowadzą jeszcze podatek katastralny i od deszczu , to wszyscy dostaniemy po d...e , tak , że tylko na Boga będziemy mogli liczyć.
Skorn , Ptaszyno jest młodym człowiekiem , ostro zindoktrynowanym przez patologiczną propagandę zwolenników Miltona. Trzeba Mu to wybaczyć , nabywanie doświadczenia wymaga czasu. Nie wiem , jak tam z Zacofanym. :)
Apropos Miltona , ponieważ lubię buszować po internecie , znalazłem gdzieś , odnośnie książki Naomi Klein " Doktryna Szoku " taki komentarz :

Psychologia dobrze zna mechanizm wyparcia, dlatego łatwo zrozumieć reakcję Gospodarza na szok , kiedy po lekturze Naomi Klein zrozumiał, choć jeszcze się z tym nie pogodził, że Adam Smith został brutalnie zgwałcony, wolny rynek to fikcja, ekonomia to przeszłość, a kapitalizm a la USA to zwykły, pasożytniczy „korporacjonizm”, finansowany z pieniędzy podatników (nie tylko amerykańskich), o tragicznych następstwach dla świata – w końcu człowiek w coś wierzy, ma ideały, a tu nagle okazuje się, że jego świat nie istnieje. Można się podłamać i w szoku odsądzać od czci i wiary Autorkę, która włożyła sporo pracy, aby rzetelnie, jak zwykle, udokumentować swoją książkę (na 46 stornach przypisów drobnym drukiem). Aktualną sytuację zwolenników Miltona Friedmana, ale i całych społeczeństw dobrze określa stary, dość gruby dowcip: ścigają się plemniki do jajeczka, nagle jeden staje i krzyczy – panowie! zostaliśmy oszukani! jesteśmy w pupie!!!

Pod tymi słowami podpisuje się Pannazdzieckiem. Miłego wieczoru Zacofany :)


Dopisane 13.11.2012r. o godz. 22:21:

falco napisał(a): ,,rzygam ,,już tym Smoleńskiem,zamachem ,mgłą ,helem ,trotylem i wszystkim tym co jeszcze prezes sobie ubzdura...

Niech Ci się telewizor zepsuje , inaczej mówiąc ... pudło dla idiotów ... niech Ci się zepsuje. Wszystkim tego życzę , niech Ci się nie wydaje , że jesteś wyjątkowy :D . Dobranoc Bolecnauci :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
13 listopada 2012r. o 23:26
No ja jestem w miare młody, za to wy dwaj macie umysły już nieodwracalnie skażone socjalistyczną retoryką/teoriami spiskowymi. : )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klara niezalogowany
13 listopada 2012r. o 23:29
Miałam coś tu napisać ale po przeczytaniu tego co już jest odechciało mi się. Masakra.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
13 listopada 2012r. o 23:42
Jeszcze odnosnie tego niedobrego kapitalizmu, dopóki Kubaczyńcy na swych prymitywnych łódkach, ryzykując zdrowie i zycie, próbuja sie dostac do USA, a nie odwrotnie, dopóty bede uważał tenże kapitalizm za system lepszy niż socjalizm.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza