Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Nie będzie czesnego, tylko darowizny
10247
#TA nieaktywny
6 marca 2013r. o 9:41
~Halina napisał(a): Od czesnego ojczulkowie musieliby odprowadzać podatek,od darowizny już nie.Tak samo od chrztu,ślubu czy pogrzebu.
Ma być dochód ukryty.A szkoła miała być publiczna,przecież miasto
będzie ów twór dofinansowywać.To dlaczego czesne bądź darowizna . ?? ??

Halina - tak źle i tak niedobrze... Weź Ty się piźnij w łeb, a później pisz... Mała klasa - mniej kasy wpływa, więcej zajęć - więcej kasy wypływa. Skąd więc mają wziąć?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 marca 2013r. o 9:54
Nie płacą czynszu za gmaszysko,podatków od nieruchomości (bo budynek jest własnością UM).Remont wykona właściciel budynku tj.UM.Czyli wszystko za darmochę.Do tego dodajcie dotacje z UM na naukę dzieci,a na końcu czesne lub darowiznę.Eldorado!Biznespan wykonano perfekcyjnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~uczciwie niezalogowany
6 marca 2013r. o 13:05
Mam dziecko w prywatniej szkole OXPRESS. Znam cenę nauki 350 PLN miesięcznie. Nie ma żadnych darowizn, ukrytych składek.
Wszystko jasne i klarowne.
Co w zamian:

1. 16 osób w klasie
2. angielski - codziennie [ hiszpański od 5 klasy]
3. basen 4 h w tygodniu
4. logopeda
5. kółka zainteresowań [ bez dopłat]:
a. szachy
b. kół. matematyczne
c. kół. przyrodnicze
d. origami
e. kół. gry planszowe
f. kół. historyczne
g. breakdance
h. SKS
i. harcerstwo
j. szkółka pływacka
k. JUNIOR CHIF- zajęcia gotowania po angielsku
6. ŚWIETLICA do 16:30
7. szkolny bus
8. półkolonia na ferie [ bezpłatna]
9.kolonia na wakacje [ dodatkowo płatna]


Darowizna na dodatkowe zajęcia ? Ja wolę od razu zapłacić przelew z konta , bo ten "zakup edukacyjny" to moja inwestycja.
Z inwestycji "darowizną " nie wierzę , że ojciec dyrektor utworzy szkółkę pływacką etc.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bolesławianin niezalogowany
6 marca 2013r. o 18:27
~uczciwie napisał(a): Mam dziecko w prywatniej szkole OXPRESS. Znam cenę nauki 350 PLN miesięcznie. Nie ma żadnych darowizn, ukrytych składek.
Wszystko jasne i klarowne.
Co w zamian:

1. 16 osób w klasie
2. angielski - codziennie [ hiszpański od 5 klasy]
3. basen 4 h w tygodniu
4. logopeda
5. kółka zainteresowań [ bez dopłat]:
a. szachy
b. kół. matematyczne
c. kół. przyrodnicze
d. origami
e. kół. gry planszowe
f. kół. historyczne
g. breakdance
h. SKS
i. harcerstwo
j. szkółka pływacka
k. JUNIOR CHIF- zajęcia gotowania po angielsku
6. ŚWIETLICA do 16:30
7. szkolny bus
8. półkolonia na ferie [ bezpłatna]
9.kolonia na wakacje [ dodatkowo płatna]


Darowizna na dodatkowe zajęcia ? Ja wolę od razu zapłacić przelew z konta , bo ten "zakup edukacyjny" to moja inwestycja.
Z inwestycji "darowizną " nie wierzę , że ojciec dyrektor utworzy szkółkę pływacką etc.

Aha,konkurencja dla Prywatnej Szkoły
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ojciec Dyrektor niezalogowany
6 marca 2013r. o 19:21
~Bolesławianin napisał(a):

Aha,konkurencja dla Prywatnej Szkoły


jaka tam konkurencja , Oxpress płaci podatki ....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
6 marca 2013r. o 21:30
~ napisał(a): Nie płacą czynszu za gmaszysko,podatków od nieruchomości (bo budynek jest własnością UM).Remont wykona właściciel budynku tj.UM.Czyli wszystko za darmochę.Do tego dodajcie dotacje z UM na naukę dzieci,a na końcu czesne lub darowiznę.Eldorado!Biznespan wykonano perfekcyjnie.

Nie wiem, jak jest z podatkami. Remont wykonuje dzierżawca. Dotacje nie są z UM, tylko ze skarbu państwa. Tak naprawdę nie dotacje, tylko mój (i Twój) podatek przemielony przez stosy urzędników. Czesnego nie będzie - a Ty dalej swoje. Darowizna - jak sama nazwa wskazuje - jest dobrowolna.
Może i Goebels miał rację, ze kłamstwo powtarzane wystarczająco często staje się prawdą, ale dlaczego Ty chcesz być jego rzecznikiem? Przecież kłamstwo to grzech.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
6 marca 2013r. o 21:35
~uczciwie napisał(a): Ja wolę od razu zapłacić przelew z konta , bo ten "zakup edukacyjny" to moja inwestycja.

Ale z kim dyskutujesz? Oczywiście, że masz rację. Tyle tylko, że ludzie okradzeni przez państwo "na edukację" w podatku często nie mogą lub nie chcą płacić drugi raz.
350 zł to nie jest jednak kwota, na którą każdego stać. Zakonnicy odwołują się do solidaryzmu społecznego. Jeśli możesz - daj nam na polepszenie oferty. Nie możesz - daj nam swoje dziecko, może to ono będzie kapitałem naszej szkoły.
A tak z innej beczki: co to jest "gotowanie po angielsku"? Anglicy raczej z kuchni nie słyną.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 marca 2013r. o 21:40
~zacofany moher napisał(a): Remont wykonuje dzierżawca. Przecież kłamstwo to grzech.


Prawda, wykonuje. A jak Urząd Miasta nie przedłuży umowy za 30 lat, to co sie stanie ze śródkami włożonymi w remont?? Czy to prawda , że półprawda to nieprawda?? :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza