Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Manipulacje w Domu Bożym
4469
#Patrzalski nieaktywny
1 lipca 2013r. o 17:43
alter napisał(a):
Czasami zarzuty wobec kapłanów biorą się z uprzedzeń i stereotypów.


Ja nie mam uprzedzeń a stereotypami gardzę (chociaż przyznaję ,że zdarzało mi się na nie nabrać)

alter napisał(a): ...Staram się być obiektywny... Naprawdę trudno mnie uznać w życiu za nieobiektywnego :)


Zgadzam się . Alter jest w opozycji do moich poglądów ,ale wypowiada się rzeczowo i kulturalnie .Niesprowokowany zachowuje się przyzwoicie :) Z takimi ludźmi można prowadzić dyskusje na poziomie ,pomimo braku wykształcenia (z mojej strony :) oczywiście :)


Zmoderowano 01.07.2013 godz.21:34 - powód: błąd cytowania (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~:) niezalogowany
1 lipca 2013r. o 17:51
Prawda ,Alter zachowuje się przyzwoicie . Ma prawo do swoich poglądów ale i takie samo prawo mają myślący trochę inaczej... :)
Ot choćby:
https://pl-pl.facebook.com/pages/O-prawo-do-g%C5%82osu-ks-Lema%C5%84skiego/470329296380288?hc_location=timeline
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lipca 2013r. o 19:26
Patrzalski napisał(a):
~ napisał(a):
slyszales cos o wolnej woli, wolnym wyborze? iskariota z tego nie skorzystal.


właśnie skorzystał :) jego wolą było przyjąć 30 srebrników za zdradę


masz racje, mialo byc oczywiscie bez partykuly ;)

Ktoś napisał: Ja tylko zadałem delikatne pytanie ,czy to nie była wola Boga ?
Skoro wierzysz w Boży plan ,to powinieneś wieżyc ,że gdyby nie zrobił tego Judasz ,musiałby zrobić to ktoś inny . Bóg wybrał Judasza ,Judasz miał pecha ? Ja podchodzę do tych kwestii bardzo luźno ,jestem niewierzący .


widzisz, dla czlowieka wierzacego sprawa jest oczywista. Czlowiek ma wolna wole. Skoro jednak wierzymy w Boga, Ojca wszechmogacego (zerknij na nicejsko-konstantynopolitanskie wyznanie wiary) to wierzymy, ze On wie jaki wybor dokona czlowiek. Iskariota nie zostal wybrany. On sam wybral. Mial szanse sie przed smiercia nawrocic ale tego nie zrobil.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
1 lipca 2013r. o 19:36
Jezus też miał wybór :) Mógł odrzucić wolę Ojca .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lipca 2013r. o 20:13
Patrzalski napisał(a): Jezus też miał wybór :) Mógł odrzucić wolę Ojca .


"nie to co Ja chcę, ale to co Ty niech się stanie" to z Marka, i na koniec scena z ogrojca: Ojcze mój, jeśli to możliwe niech mnie ominie ten kielich!... Jednak "... jeśli muszę go wypić, niech się stanie Wola Twoja

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
1 lipca 2013r. o 20:21
Potwierdziłeś moje słowa ":)


Dopisane 01.07.2013r. o godz. 20:19:

Mógł ,nie zrobił tego :) Wolna wola .


Dopisane 01.07.2013r. o godz. 20:21:

A może wolna wola to bajka ? Może musiał ? Może nie chciał ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lipca 2013r. o 20:22
Patrzalski napisał(a): Potwierdziłeś moje słowa ":)


ciesze sie, ze wspolnymi silami doszlismy do tego, ze kazdy ma wolna wole, wybor (czy jak woli ateista, jest kowalem swego losu) a nie jak sugerowales, ze jestesmy pionkami w planie bozym ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
1 lipca 2013r. o 20:38
że człowiek jest pionkiem w rękach Boga to twierdzenie wierzących ,ja tylko przytaczałem te twierdzenie :) ja w to nie wierzę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza