Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Sprzęty w naszych domach - Jak pokonać ich apetyt na prąd?
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
25 września 2013r. o 23:35
~ napisał(a): Im więcej ludzie oszczędzaja, tym bardziej drożeje prąd.


Słuszna uwaga :) i jednocześnie absurd :D

Nie wiem , czy Wam już mówiłem o pieniądzu fiducjarnym ?

Jeśli miałbym odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule tematu ...hmm ... wyłączyć , szczególnie TV-programator, lodówkę zostawić , żarcie jest potrzebne.

Wszystko drożeje, prąd nie chce być wyalienowany :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
525
#MX nieaktywny
25 września 2013r. o 23:52
Ja robiłem pomiary watomierzem i są rzeczy, na których warto prąd oszczędzać, jak i te w których szybciej padnie włącznik od pstrykania niż zaoszczędzimy parę złotych.

Warto wyłączać/oszczędzać:
-TV
-oświetlenie halogenowe, żarówkowe
-komputer PC
-domykać lodówkę, nie wkładać ciepłych rzeczy
-piekarnik elektryczny
-gotować tyle wody, ile potrzeba + mały zapas, żeby na pewno nie brakło
-wszelkie ogrzewanie elektryczne (włącznie z grzaniem wody)
-pralka (używać krótszych programów, prać w możliwie niższych temperaturach)
-zmywarka (włączać tylko przy pełnym wypełnieniu)
-drukarki laserowe
-wzmacniacze (mimo ściszenia potrafią pobierać nawet 50% pełnej mocy)

Niezbyt warto:
-oświetlenie LED
-sprzęty w trybie czuwania (nowe mają znikome zużycie, dopiero 20-letnie ciągną prąd)
-świetlówki energooszczędne (pstrykanie co chwilę)
-mikrofalówka (zwykle wydajna na dużej mocy)
-laptopy
-telefony
-routery
-zegary
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza