Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Wyspa Tropikalna

~Papuga niezalogowany
21 października 2013r. o 14:03
Bardzo proszę o opinie na bazie własnych doświadczeń osoby, które w ostatnim czasie korzystały z "przybytku" - Wyspa Tropkalna pod Berlinem. Koszty oczywiście znam, ale chodzi mi o wrażenia z pobytu. Jak czytam na różnych forach, to niestety przeważają negatywne opinie. Czy naprawdę jest tam aż tak "do bani" ?(podobno zimna woda, ciasno, brudno, niemiła obsługa itd.). Z góry dziękuję :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1906
#MJ nieaktywny
21 października 2013r. o 23:04
Byłam już dwa razy i z pewnością jeszcze pojadę. Jak dla mnie i mojej rodziny rewelacja. Faktem są tłumy, ale zimna woda, kiepska obsługa, bród i smród raczej wyssane z palca.

Co prawda nie korzystaliśmy ze wszystkiego co oferują, bo z małym dzieckiem siedzieliśmy w strefie dla maluchów, ale i tak gorąco polecam :) Zwłaszcza w urodziny bo solenizant wchodzi za free :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Martula niezalogowany
21 października 2013r. o 23:40
Ja również myślę, że te negatywy w większości z palca wyssane. Jest bardzo fajnie, zeby ciut taniej chciało być ... ale i tak się wybiorę w niedalekiej przyszłości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4623
#anilia nieaktywny
21 października 2013r. o 23:58
Byliśmy w grudniu temperatura na zewnątrz -17 a tam poprostu raj dzieci były wniebowzięte fakt tłok jest ale to tylko w soboty i niedziele ceny jak na Niemcy umiarkowane jedzenie też może być są różne bufety włoski azjatycki dobre sałatki po przeliczeniu kosztów wyszło trochę drożej jak wyjazd do Polkowic dla całej rodziny a atrakcje bez porównania pojedziemy tam jeszcze nie jeden raz warto
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~koko niezalogowany
22 października 2013r. o 7:08
Byłam raz. Czegoś lepeszego się spodziewałam. Do tego w strefie kuchni łaził po mnie karaluch. To było okropne. Cikeawe co się działo tam gdzie przygotowuja jedzenie. Polecam zabierać jedzenei ze soba.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
22 października 2013r. o 12:10
Dziekuję za dotychczasowe opinie :) Myślę, że się wybiorę :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1906
#MJ nieaktywny
22 października 2013r. o 23:11
~koko napisał(a): Do tego w strefie kuchni łaził po mnie karaluch. To było okropne. Cikeawe co się działo tam gdzie przygotowuja jedzenie. Polecam zabierać jedzenei ze soba.


Tak właśnie powstają negatywne opinie.
Czy czytałaś na ich stronie, ze żyje tam kilka gatunków robaków potrzebnych do utrzymania prawidłowej mikroflory?

tutaj skopiowany opis m.in. Twojego karalucha, skopiowany z ich strony internetowej:

Las Tropikalny w Tropical Islands jest biotopem, utrzymywanym w równowadze naturalnej bez stosowania chemii, z użyciem wyłącznie naturalnych metod. Szkodniki, jak na przykład mól bananowy, zwalczane są przez odpowiednie pożyteczne owady, które przyczyniają się także do spulchniania gleby.

Należy do nich Pycnoscelus surinamensis, nazywany też karaczanem surinamskim. Nie ma on jednak nic wspólnego ze znanymi przenoszącymi zarazki karaluchami kuchennymi. Tych ostatnich na pewno u nas nie spotkacie.

Pożyteczny karaczan surinamski mieszka w ciepłej, wilgotnej ziemi. Gdy zdarzy mu się zabłądzić, jest niepocieszony i tylko marzy o tym, by jak najszybciej wrócić do swojej bezpiecznej kryjówki. Z ekologicznych względów nie możemy zrezygnować z karaczanów ani żuków. Insekty te nie są niebezpieczne ani szkodliwe, wręcz przeciwnie - przetwarzają na humus leżące na ziemi liście. Kontrolowana jest również ich populacja. Zamieszkujące nasz Las Tropikalny złote bażanty, chińskie przepiórki, pawie i gekony dbają o naturalną równowagę biotopu. Przyciągają wzrok swym kolorowym upierzeniem i z pewnością spotkacie je na spacerze po dżungli. Warto jednak pamiętać, że to dzikie zwierzęta - nie wolno ich dotykać ani karmić.



Dopisane 22.10.2013r. o godz. 23:11:

~koko napisał(a): Do tego w strefie kuchni łaził po mnie karaluch. To było okropne. Cikeawe co się działo tam gdzie przygotowuja jedzenie. Polecam zabierać jedzenei ze soba.


Tak właśnie powstają negatywne opinie.
Czy czytałaś na ich stronie, ze żyje tam kilka gatunków robaków potrzebnych do utrzymania prawidłowej mikroflory?

tutaj skopiowany opis m.in. Twojego karalucha, skopiowany z ich strony internetowej:

Las Tropikalny w Tropical Islands jest biotopem, utrzymywanym w równowadze naturalnej bez stosowania chemii, z użyciem wyłącznie naturalnych metod. Szkodniki, jak na przykład mól bananowy, zwalczane są przez odpowiednie pożyteczne owady, które przyczyniają się także do spulchniania gleby.

Należy do nich Pycnoscelus surinamensis, nazywany też karaczanem surinamskim. Nie ma on jednak nic wspólnego ze znanymi przenoszącymi zarazki karaluchami kuchennymi. Tych ostatnich na pewno u nas nie spotkacie.

Pożyteczny karaczan surinamski mieszka w ciepłej, wilgotnej ziemi. Gdy zdarzy mu się zabłądzić, jest niepocieszony i tylko marzy o tym, by jak najszybciej wrócić do swojej bezpiecznej kryjówki. Z ekologicznych względów nie możemy zrezygnować z karaczanów ani żuków. Insekty te nie są niebezpieczne ani szkodliwe, wręcz przeciwnie - przetwarzają na humus leżące na ziemi liście. Kontrolowana jest również ich populacja. Zamieszkujące nasz Las Tropikalny złote bażanty, chińskie przepiórki, pawie i gekony dbają o naturalną równowagę biotopu. Przyciągają wzrok swym kolorowym upierzeniem i z pewnością spotkacie je na spacerze po dżungli. Warto jednak pamiętać, że to dzikie zwierzęta - nie wolno ich dotykać ani karmić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
23 października 2013r. o 8:29
MJ - bardzo rzeczowo, dzięki :) Własnie o tym "robactwie" pisało na forach sporo osób, a tu proszę - sama natura :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.