Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Przedwojenny Trzebień
~mieszkaniec niezalogowany
24 maja 2014r. o 14:03
piękny pałac, szkoda tylko że ruscy go zniszczyli
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
24 maja 2014r. o 15:17
"w 1761 roku przez miejscowość przeszły wojska rosyjskie."

jesli to jest prawda to ide do tego samego weterynarza
http://www.bolec.info/index.php?boleslawiec=forum&forum=9&act=showtopic&topic=88569&strona=last
sie wykastrowac
juz wychodze
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 maja 2014r. o 16:31
Najlepszy weterynarz na Piastow :) wyleczyl mi psap
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~RRR niezalogowany
24 maja 2014r. o 16:34
Nie wiem czy rzeczywiście to"ruscy" zniszczyli pałac.W latach 60-tych bylem na biwaku harcerskim w Trzebieniu z drużyny sp.harcmistrza Bonina.Spaliśmy w pałacu na znoszonej słomie.Pałac był co prawda splądrowany ,ale walało sie jeszcze mnóstwo jakichś pozostałości.Zbieraliśmy m.in. listy datowane w XIX w. pisane niemieckim gotykem (p.Bonin nam niektóre czytał we fragmentach) ,część tych listów zabrał do archiwum w siedzibie drużyny w byłej szkole podst.nr.1 (dzis nowa siedziba starostwa).Być może gdzieś to archiwum się zachowało ,a w nim i pisemne ślady byłych właścicieli pałacu.
Z tamtego biwaku utkwił mi w pamięci również cmentarz przy pałacu z epitafiami rycerzy w zbrojach z mieczami,dla nasz b.młodych ludzi było to jak dotyk historii.
Nie wiem jak potem toczyła sie historia pałacu,czy przejęli go "ruscy" ,czy dzieła zniszczenia dokonali nasi.Fakt jest taki ,ze gdy kilka lat temu usiłowałem trafic w to miejsce nie znalazłem nawet fundamentów pałacu,ani miejsca po cmentarzu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 maja 2014r. o 16:42
Ruskie wojsko zniszczylo palac tak jak zniiszczyli Boleslawiec
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
24 maja 2014r. o 16:43
po wojnie byl tam urzad gminy, jesli byly tam jakies papiery poniemieckie to z pewnoscia bez wartosci dla nas, moze ksiegowe. po wojnie nie mielismy wlasnego papieru to wiekszoasc pism urzedowych byla pisana na odwrocie na niemieckich dokumentach lub pismach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~RRR niezalogowany
24 maja 2014r. o 17:14
~ napisał(a): Ruskie wojsko zniszczylo palac tak jak zniiszczyli Boleslawiec


Jeżeli to oni to na pewno nie w 1945 r. jak napisane jest w tym materiale.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7352
#MiM nieaktywny
24 maja 2014r. o 17:17
fobiak napisał(a): po wojnie nie mielismy wlasnego papieru to wiekszoasc pism urzedowych byla pisana na odwrocie na niemieckich dokumentach lub pismach.

Owszem, były takie przypadki. Ale że większość pism urzędowych była tak pisana? Przesada.

zapraszam na bunzlau.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza