Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Wysokość akcyzy za pojemność 2034cm?

~Dyzio niezalogowany
4 października 2014r. o 22:34
Witam. Czy ktoś sprowadzał samochód z Niemiec o poj. silnika 2034cm3?
Jaka jest wysokość akcyzy - 3,1 czy 18%? Czy jest jakaś tolerancja dla pojemności - interesuje mnie Mercedes B-klasa o pojemności jak powyżej ale jeśli mam zapłacić 18% akcyzy to raczej dziękuję.
Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 października 2014r. o 6:58
No to podziękuj, bo nie ma tolerancji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~on niezalogowany
5 października 2014r. o 7:30
Powyżej 2000cm3 jest niestety 18%.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Tomi niezalogowany
5 października 2014r. o 11:06
Do 2000cm3 akcyza wynosi 3,1% wartości auta, dla aut powyżej 2000cm3 (tu mowa o Twoim przypadku) akcyza wynosi 18,6% wartości auta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~robraf niezalogowany
9 października 2014r. o 20:30
zawsze mozesz kupic auto z niemiec z mniejszym silnikiem i zeswapowac na wiekszy... w dowodzie zostaje mniejszy... i wszystko gra ;) tysiace ludzi tak robi ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~hymmm niezalogowany
21 października 2014r. o 15:34
Nie wiem czy wypali, ale można takim samochodem podjechać na stację kontroli pojazdów i poprosić o potwierdzenie danych samochodu (60zł) i poprosić pana diagnostę żeby wklepał 1999 cm zamias 2034 cm. I z taką karteczką pojechać na cło :P może się uda :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 października 2014r. o 16:54
~hymmm napisał(a): Nie wiem czy wypali, ale można takim samochodem podjechać na stację kontroli pojazdów i poprosić o potwierdzenie danych samochodu (60zł) i poprosić pana diagnostę żeby wklepał 1999 cm zamias 2034 cm. I z taką karteczką pojechać na cło :P może się uda :P
namawianie do oszustwa jest przestepstwem ściganym sądownie, lepiej nie dawaj takich złotych rad bo sam bedziesz ich szukał, jak dupska nie miec sprutego, kup normalne auto i zaplac akcyze, jak cie nie stac na akcyze to masz pecha i nie kupujesz, albo kup w polsce juz oplacone i tyle, stac cie na paliwo do 3-4 litrowych dresowozów to i na akcyze bedziesz mial. a jak cie nie stac to od razu odpusc i kup se golfa 2 cebulaku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 października 2014r. o 17:20
~hymmm napisał(a): Nie wiem czy wypali, ale można takim samochodem podjechać na stację kontroli pojazdów i poprosić o potwierdzenie danych samochodu (60zł) i poprosić pana diagnostę żeby wklepał 1999 cm zamias 2034 cm. I z taką karteczką pojechać na cło :P może się uda :P

Niech zgadnę masz 12lat? Może wystawi "karteczkę" na pojemność 50cm, to na dowód będzie można jeździć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.