Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Kredyt hipoteczny - jakie doświadczenia?

12822
#janko9 nieaktywny
16 października 2014r. o 10:31
Czy ktoś tutaj ma może jakieś doświadczenia z kredytami hipotecznymi? Szukam od jakiegoś czasu mieszkania - mam już kilka typów. Tylko są też obawy - czy podołam... Czy nie stracę pracy po jakimś czasie. Wiecie jak jest.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 października 2014r. o 13:46
janko9 napisał(a): Czy ktoś tutaj ma może jakieś doświadczenia z kredytami hipotecznymi? Szukam od jakiegoś czasu mieszkania - mam już kilka typów. Tylko są też obawy - czy podołam... Czy nie stracę pracy po jakimś czasie. Wiecie jak jest.
Na pewno trzymaj się z daleka od BANKU PEKAO (nie mylić z PKO).Właśnie w tym banku mam kredyt hipoteczny i gdy powinęła mi się noga z tym bankiem nie można było negocjować-ani nie chcieli przedłużyć kredytu w czasie dzięki czemu rata byłaby niższa ani nie zgodzili się na wakacje kredytowe tylko wypowiedzieli umowę.Mimo że przedstawiłem swoją sytuację i zarobki(minimalna krajowa)stawiają mnie pod ścianą że albo płacę miesięcznie 3000zł albo komornik się tym zajmie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
12822
#janko9 nieaktywny
20 października 2014r. o 8:05
~ napisał(a):
janko9 napisał(a): Czy ktoś tutaj ma może jakieś doświadczenia z kredytami hipotecznymi? Szukam od jakiegoś czasu mieszkania - mam już kilka typów. Tylko są też obawy - czy podołam... Czy nie stracę pracy po jakimś czasie. Wiecie jak jest.
Na pewno trzymaj się z daleka od BANKU PEKAO (nie mylić z PKO).Właśnie w tym banku mam kredyt hipoteczny i gdy powinęła mi się noga z tym bankiem nie można było negocjować-ani nie chcieli przedłużyć kredytu w czasie dzięki czemu rata byłaby niższa ani nie zgodzili się na wakacje kredytowe tylko wypowiedzieli umowę.Mimo że przedstawiłem swoją sytuację i zarobki(minimalna krajowa)stawiają mnie pod ścianą że albo płacę miesięcznie 3000zł albo komornik się tym zajmie.

Rzeczywiście bardzo nieciekawa sytuacja ... Dobrze,że mi napisałeś ponieważ zastanawiałem się nad tym aby do tego banku właśnie iść po raz pierwszy.
I jak jest obecnie? Czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie.
Sam aktualnie myślę nad Deutsche Bank:
http://www.comperia.pl/ranking-kredytow-hipotecznych.html
w rankingu ma obecnie najlepsze oprocentowanie.
Ale czy aby nie trzeba brać tam dodatkowych usług do kredytu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~p niezalogowany
20 października 2014r. o 8:29
oprocentowanie jest ważne, ale nie najważniejsze! proszę pamiętać o tym, że oprocentowanie może być podawane jako najniższe, ale jeżeli weźmie się kredyt z ruchomymi ratami uzależnionymi od stopy procentowe, to wysokość rat będzie się zmieniać- często gdy bierzemy kredyt to nam o tym w ogóle nie mówią więc trzeba samemu uważać, ja mam kredyt hipoteczny w invest bank i w sumie jestem zadowolony, co do przypadku wypowiedzenia umowy przez pko to nie jest to wyjątkiem i w sumie większość banków wypowie umowę gdy dowie się że nie mamy zdolności kredytowe- zatem przed kredytem trzeba naprawdę się mocno zastanowić:czy mamy na tyle mocną pozycję zawodową, że przynajmniej w najbliższym czasie nie grozi nam zwolnienie. Ponadto warto również sprawdzać jaki rodzaj hipoteki bank proponuje, bo od tego są również uzależnione odsetki w przypadku niespłacania kredytu czy wypowiedzenia umowy. Najlepiej poczytać na wielu stronach i spisać sobie listę spraw, o które trzeba zapytać w banku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kredytobiorca niezalogowany
20 października 2014r. o 8:49
witam my mamy w Getin Nobel Bank już 4 lata nie najtaniej to fakt ale jeżeli chodzi o czas załatwienia i odbiorów prac to szybko i bez problemowo ,istnieją tez opcje ubezpieczeń do hipotecznego rata jest wtedy trochę wyższa ale człowiek troszkę bezpieczniejszy .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Togerka niezalogowany
22 października 2014r. o 7:30
~p napisał(a): oprocentowanie jest ważne, ale nie najważniejsze! proszę pamiętać o tym, że oprocentowanie może być podawane jako najniższe, ale jeżeli weźmie się kredyt z ruchomymi ratami uzależnionymi od stopy procentowe, to wysokość rat będzie się zmieniać- często gdy bierzemy kredyt to nam o tym w ogóle nie mówią więc trzeba samemu uważać, ja mam kredyt hipoteczny w invest bank i w sumie jestem zadowolony, co do przypadku wypowiedzenia umowy przez pko to nie jest to wyjątkiem i w sumie większość banków wypowie umowę gdy dowie się że nie mamy zdolności kredytowe- zatem przed kredytem trzeba naprawdę się mocno zastanowić:czy mamy na tyle mocną pozycję zawodową, że przynajmniej w najbliższym czasie nie grozi nam zwolnienie. Ponadto warto również sprawdzać jaki rodzaj hipoteki bank proponuje, bo od tego są również uzależnione odsetki w przypadku niespłacania kredytu czy wypowiedzenia umowy. Najlepiej poczytać na wielu stronach i spisać sobie listę spraw, o które trzeba zapytać w banku.

Bardzo mądre słowa. Sama pamiętam,że totalnie nie orientowałam się w temacie kiedy brałam kredyt hipoteczny. To czym się różnią wyjaśnił nam doradca, z którym skonsultowaliśmy się.
Na szczęście trafiliśmy na ogarniętego gościa, który przeszukał wiele ofert i znalazł dla nas najlepszą.
Obecnie mamy kredyt w Alior Banku. Skorzystaliśmy jeszcze z Rodziny na Swoim.Szkoda,że obecnie nie ma tego projektu bo był o wiele sensowniejszy od MDM...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~akor niezalogowany
23 października 2014r. o 7:32
Moim zdaniem obecnie się opłaca - stopy procentowe już dawno nie były tak niskie. Ci którzy oszczędzają , mają problem - ponieważ zupełnie się to nie opłaca. Ci którzy się zadłużają mają teraz dobry czas - bo jest stosunkowo tanio.
Tak więc jeden ma lepiej, drugi ma gorzej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
12860
#calix nieaktywny
23 października 2014r. o 18:06
Tak jak janko9 napisał, najlepszy kredyt hipoteczny jest obecnie w Deutsche Banku. Tu jest kolejny ranking potwierdzający poprzednią opinię:
http://www.kred.pl/Ranking-kredytow/Ranking-kredytow-hipotecznych/
Tyle tylko, że słyszałem, że Deutsche Bank ma wyższe wymagania co do zdolności kredytowej niż wiele innych banków, więc jak to zwykle bywa - żeby dostać lepszy kredyt, trzeba lepiej zarabiać :|.

A jeżeli chodzi o twoje obawy, czy na tym nie stracisz... Myślę, że jeżeli kupujesz mieszkanie dla siebie, a nie na późniejszą odsprzedaż, to nie ma znaczenia czy mieszkanie straci na wartości 5% czy zyska tyle samo. Po prostu mieszkasz.

Możesz też rozważyć, czy nie lepszy będzie wynajem zamiast kredytu, z tym, że moim zdaniem wynajem ma sens wtedy gdy wiemy, że będziemy się często przeprowadzać za pracą. A jeżeli jednak planujemy na stałe mieszkać na własnych śmieciach to lepiej kupić. Wtedy zamiast płacić czynsz właścicielowi podobne pieniądze płacimy bankowi, z tym że po latach mieszkanie już będzie nasze.

Ktoś wspomniał tutaj o tym, że rata kredytu się zmienia - no praktycznie w przypadku każdego kredytu hipotecznego rata się będzie zmieniać, bo zależy od stóp procentowych. Nie ma w naszym kraju kredytów długoterminowych o stałym oprocentowaniu, co najwyżej w niektórych bankach (BGŻ i Getin chyba) można wziąć kredyt, w którym rata będzie niezmienna przez pierwszych 5 lat. A potem oczywiście zmieni się w górę lub w dół. Takie rozwiązanie to też trochę ruletka - bierzesz taki kredyt na 5 lat, cieszysz się z niskiego oprocentowania, powiedzmy 4%, a zaraz okaże się, że stopy procentowe jeszcze zostają obniżone i przez parę lat będziesz miał droższy kredyt niż w innych bankach.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.