Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat

Jaki gips szpachlowy do wykończenia płyt gipsowo-kartonowych?

13137
#Luzik24 nieaktywny
23 stycznia 2015r. o 7:06
Jaki gips najlepiej będzie się nadawał do wykończenia płyt gipsowo-kartonowych? Chciałbym sam zrobić ściankę działową pomiędzy pomieszczeniami. O ile płyty wszędzie są takie same to gips bywa różnej jakości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
23 stycznia 2015r. o 8:52
zapewne zaraz odezwą się inni bardziej doświadczeni ale ja od jakiegoś czasu lubię Gipsar...
naprawdę biały -nie jak ten sprzed lat-dobrze się miesza i co najważniejsze nawet jeśli nie posiadasz sprzętu do wycierania gładzi ,ręcznie zrobisz to bez problemu...
ostatnio kupiłem klientowi szpachlę ''putz -akryl'' -coś tam jeszcze w nazwie było ale nie pamiętam :D i był kiepski...
jest jeszcze Nowy Ląd...niezły :)
jeśli nie chcesz bawić się w mieszanie, kup gotowa masę...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~aa niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 11:09
Na łączenia przed szpachlą lepiej dać siatkę i uniflott knauf :-) zapobiegnie pęknięciom. Dobry jest Gipsar uni atlas.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 15:50
Mój mąż, który sam remontuje dom i wypróbował już różne rodzaje uważa że do łączeń bardzo dobra jest masa szpachlowa Rigips Vario z Castormy, o taka:
http://www.castorama.pl/katalog-produktow/materialy-budowlane/zaprawy-gipsowe/masa-szpachlowa-rigips-vario-5-kg.html
Kosztuje coś koło 30 zł za 5 kg.
Oczywiście na wszystkie łączenia daje taśmę, aby nie pękało, bo wcześniej ktoś nam położył w jednym pomieszczeniu bez taśmy i na wszystkich połączeniach pęka.
Z gładzi już wypróbowanych najlepsza Śnieżka Akryl Putz, cena około 36 zł za 20kg
http://www.castorama.pl/katalog-produktow/materialy-budowlane/zaprawy-gipsowe/gladz-szpachlowa-acryl-putz-20-kg.html
Nie wiem jak jest z tymi z wyższej pólki cenowej, pewnie też są dobre, ale te które polecam są dobre i cena jest ok.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xyz niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 15:51
najlepszy jest biały :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~radziu niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 16:00
Rzeczywiście kiedyś kupiliśmy jakiś gips typu no name i byl bardzo kiepski. Odpadał i długo zasychał. Bardzo dobre opinie mam o gipsie Nidy. Kupisz go praktycznie w każdym sklepie remontowo-budowlanym. Ja akuruta kupowałem we Wrocławiu w Leroy Merlin. Możesz kupić w postaci zwykłej lub gotowej masy. Chodzi mi dokładnie o ten tutaj: http://www.siniat.pl/products/gipsy--g%C5%82adzie-i-tynki-gipsowe-nida/gips-szpachlowy-nida-finisz/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
23 stycznia 2015r. o 17:13
są już dostępne szpachle pod które nie musisz w miejscach łączeń wklejać siatki bo same w sobie mają włókno :)
zwrócić tylko trzeba uwagę by używając takiej masy kłaść ja tak by nie wychodziła poza ''felc'' w płytach...
masa ta właśnie przez zawartość włókna, jest trudno ścieralna :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~damian niezalogowany
23 stycznia 2015r. o 20:23
kupuj najtańszy, każdy taki sam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza