Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Czy bank udzielająć kredytu ma obowiązek sprawdzenia BIK?

13395
#monk nieaktywny
25 marca 2015r. o 15:48
Hej, czy bank udzielając kredytu gotówkowego, rat zawsze sprawdza rejestry dłużników? Chodzi o to, że kiedyś we wrocku jechałem bez biletu. Wiadomo, mandat, windykacja i wpis na listę dłużników. Czasy studenckiej beztroski. I zastanawiam się czy może być problem z zaciągnięciem kredytu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
25 marca 2015r. o 16:58
w tym przypadku nie będzie żadnego problemu, a tym którzy spłacają kredyty kredytem życzę powodzenia i mocnej liny :) zabiorą im wszystko a długi odziedziczą dzieci i wnuki , do końca życia praca za min bo inaczej zabiorą :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
25 marca 2015r. o 22:13
BIK to nie KRD, czyli Krajowy Rejestr Dłużników. Za niezapłacony mandat grozi wpis do KRD, ale przy niewielkich kwotach jest to mało prawdopodobne.
Á propos wypowiedzi CNC: masz rację, lepiej nie pakować się w kredyty i sto razy pomyśleć przed podjęciem decyzji. Jakiś czas temu doszło do tego, że płaciłam grubo ponad 2000 zł miesięcznie samych rat kredytów. Jako osoba fizyczna. Na szczęście udało mi się z tego wyplątać. Na dzień dzisiejszy jestem bez żadnych zadłużeń, unikam ich jak ognia i jest mi z tym bardzo dobrze. Nie mam super auta, wypasionego domu, ale mam spokój i luksus spokojnego jutra. Dużo przeszłam, zanim to doceniłam.
Osobom na początku tej drogi trudno to pojąć, ale taka jest prawda.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~henryk niezalogowany
26 marca 2015r. o 8:03
Sam jestem przeciwnikiem kredytów - a nie można negować faktu ich zaciągania. O ile niektóre osoby mogą sobie pozwolić na ich nie zaciąganie o tyle, większość osób właśnie dzięki środkom pochodzącym z kredytów mogą kupować mieszkania, sprzęt, samochody czy finansować bieżącą konsumpcję.
Sprawdź sobie https://www.szybka-moneta.pl/udzielanie-pozyczki mają tam teraz ciekawą promocję. 500 zł na 15 dni przy rrso 0%. Nie jest to dużo, ale przynajmniej nie sprawdzają biku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 marca 2015r. o 8:33
~henryk napisał(a): Sam jestem przeciwnikiem kredytów - a nie można negować faktu ich zaciągania. O ile niektóre osoby mogą sobie pozwolić na ich nie zaciąganie o tyle, większość osób właśnie dzięki środkom pochodzącym z kredytów mogą kupować mieszkania, sprzęt, samochody czy finansować bieżącą konsumpcję.
Sprawdź sobie https://www.szybka-moneta.pl/udzielanie-pozyczki mają tam teraz ciekawą promocję. 500 zł na 15 dni przy rrso 0%. Nie jest to dużo, ale przynajmniej nie sprawdzają biku.



naiwny jesteś BIK a inne bazy to całkiem co innego . Chwyt marketingowy """nie sprawdzamy BIKu """ , ale sprawdzają KRD i jezeli tam jestes to nawet 50 zł Ci nie pozyczą !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ręce opadają niezalogowany
26 marca 2015r. o 8:53
Zastanawiam się, czy osoby "doradzające" mówią coś, po to żeby cokolwiek powiedzieć dowartościowując własne ego, czy faktycznie mają tak niskie IQ, że nie rozumieją tego co myślą i tego co piszą... nic tylko popełnić samobójstwo skaczęc z własnego ego na IQ. Doradzacie jak działą BIK i KRD.. a sami mówicie żeby nie brać kredytów. Świadczy to o elementarnej nieznajomości podstawowych pojęć ekonomicznych...

Każda instytucja która chce sprzedać swój towar (szczególnie z odroczoną płatnością) stara się zminimalizować ryzyko. To normalne. Co więcej, w życiu nie założyłbym konta w banku, który nie stara się minimalizować ryzyka. Zatem normalne jest, że sprawdzają. W BIK sam możesz sprawdzić swoją historię. Będziesz w niej widział wszystkie swoje aktualne zaległości, ale i będziesz widział kto pytał o Twoją historię. Jeśli coś się wydarzyło raz, a później jest dobra historia... bank nie będzie przykładał do tego większej wagi. Podobnie jest w KRD. Jednak w tym przypadku istotna dla banku jest sytuacja aktualna. Jesli znajda tam wpis to w najgorszym razie poproszą o pisemne wyjaśnienia.

Jeśli historię masz czystą, z jakimiś "wybrykami" na pewno nie zaważy to na przyznaniu lub nieprzyznaniu kredytu/pożyczki. Być może możesz nie mieć zdolności kredytowej i jakiś bank powie ci ze ci nie udziela kredytu bo masz wpis w BIK lub KRD. Ale wierz mi to proste (i głupie) spychanie socjotechniczne "to nie my nie chcemy ci dać tylko KRD/BIK". Jesli bank ci tak powie oznacza, że po prostu nie chce ci dać kredytu bo ryzyko jest zbyt duże i w przypadku kontroli KNF... bank bedzie miał nieprzyjemności.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Piotrek niezalogowany
27 marca 2015r. o 8:10
~henryk napisał(a): Sam jestem przeciwnikiem kredytów - a nie można negować faktu ich zaciągania. O ile niektóre osoby mogą sobie pozwolić na ich nie zaciąganie o tyle, większość osób właśnie dzięki środkom pochodzącym z kredytów mogą kupować mieszkania, sprzęt, samochody czy finansować bieżącą konsumpcję.
Sprawdź sobie https://www.szybka-moneta.pl/udzielanie-pozyczki mają tam teraz ciekawą promocję. 500 zł na 15 dni przy rrso 0%. Nie jest to dużo, ale przynajmniej nie sprawdzają biku.


Sprawdzenie BIK-u czy innego rejestru dłużników to zajmuje kilka chwil. Jest tam wszystko na temat Twojej historii kredytowej. Wydaje mi się, że firmy pozabankowe udzielające chwilówek sprawdzają - po prostu szacują ryzyko. Komuś kto zalega z długiem w wysokości 50 tys zł raczej kasy nie pożyczą. Ale komuś kto gdzieś tam czegoś nie zapłacił - czyli dług w wysokości do 1 czy 2 tys zł, to są skłonni takiej osobie udzielić pożyczki. Tak mi się wydaje. Nie dowiesz się tego, jeżeli nie złożysz wniosku. Proste.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 kwietnia 2015r. o 19:26
To standard, zawsze sprawdzają.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo