Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rekordowo niska stopa bezrobocia w Powiecie Bolesławieckim
9283
#Kazimierz Marczewski nieaktywny
28 czerwca 2015r. o 7:48
W Bolesławcu nie ma bezrobocia tak samo jak Lubinie czy Polkowicach. Statystyki nie kłamią. Narzekających jest też mniej niż zawsze. Niech ktoś znajdzie na naszym rynku pracy fachowca w branży budowlanej, dobrego mechanika, ozdobnika ceramika czy informatyka, lekarza. Problemy ze znalezieniem pracy mają młodzi ludzie, którzy ukończyli szkoły kształcące w nieciekawych zawodach czy też tacy,którzy chcieliby być urzędnikami itp.

Obserwują statystyki i widzę, że np. w powiecie złotoryjskich czy wałbrzyskim stopa bezrobocia jest niemal 3 krotnie większa niż w powiecie bolesławieckim.Metoda liczenia jest taka sama, z tamtych rejonów ludzie też wyjeżdżają zagranicę. Wniosek jest jeden u nas jest więcej pracy.

Widać to najlepiej przy supermarketach w Bolesławcu,trudno znaleźć miejsce na parkingu. A to oznacza, że ludzie mają troszkę pieniędzy,aby robić zakupy. Skąd te pieniądze ? Zarobione.

Serdecznie pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
28 czerwca 2015r. o 8:33
Kazimierz Marczewski napisał(a): Skąd te pieniądze ? Zarobione.

Zarobione w znacznej mierze za granica.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
28 czerwca 2015r. o 9:25
Kazimierzu , szanuję Cię i trudno mi uwierzyć że jesteś tak bardzo oderwany od rzeczywistości.

Po pierwsze fachowcy z wymienionych przez Ciebie branż są w Bolesławcu i mają pracę .
Na lokalnym rynku pracy nie można ich uświadczyć bo nikt kto coś umie i się szanuje nie będzie pracował za tzw " michę " .
Niska stopa bezrobocia świadczy o dwóch faktach.

Pierwszy -- tu znacznie więcej ludzi zrozumiało że nie ma dla nich żadnej przyszłości.
Drugi - tu są bardzo nieprzyjazne klimaty dla przedsiębiorczości.

Przyjmij Kazimierzu inną miarę do swych spostrzeżeń .
W Bolesławcu najbardziej widoczną reklamą jest tablica --" SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ "
Zobacz proszę jak wiele lokali jest do wynajęcia i to w bezpośrednim centrum miasta.
Porozmawiaj proszę z Bolesławieckimi kupcami lub restauratorami .
Porozmawiaj z ludźmi zatrudnionymi w tym " PRACOWNICZYM RAJU "

Bolesławiecki PUP był jest i zawsze będzie " SKLEPEM BEZ TOWARU " Urzędem nie mającym ani wiedzy ani kontroli nad ofertami składanymi petentom.
Przywołuję tu poniższe zdjęcie .
To firma której reklama widniała na stronach Państwowego Powiatowego Urzędu Pracy w Bolesławcu.
Czy zechciał byś Kazimierzu opisać co od tamtej pory ta firma zaoferowała Bolesławianom ?
Pozdrawiam i zapraszam do wycieczki po Bolesławieckim rynku pracy.
[img=1435476170_kra43r7.jpg]



Dopisane 28.06.2015r. o godz. 09:25:

Porozmawiaj proszę Kazimierzu z ludźmi zatrudnionymi na budowach i w tzw " obozach pracy " na strefach.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
28 czerwca 2015r. o 9:58
dlaczego jestem pewien że ''nie porozmawia''
a jeśli to zrobi to wnioski zatrzyma dla siebie i nie ''zdradzi'' ich na tym forum ;)

a może chce Pan porozmawiać z ''prezesem'' dla którego pracuję ;)
jestem pewien że 90% z tego co Pan usłyszy , nie odważy się Pan opublikować ;)

za pięć dni...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
28 czerwca 2015r. o 10:00
Falco, a dlaczego Ty nie zostaniesz prezesem?

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
28 czerwca 2015r. o 10:11
to jest proste :)
sam jestem''prezesem '' dla siebie i jednocześnie fizolem... :D
tym od ''betoniary'' jak zapewne pamiętasz a co nie raz podkreślał tutaj pewien ''inteligent'' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~RRR niezalogowany
28 czerwca 2015r. o 10:14
Bo c zeka aż mu Kukiz nasypie.To taka grupa,które czeka aż jej dadzą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
28 czerwca 2015r. o 10:23
dadzą?
a kto tobie coś ''daje'' ;) 124...
ja co chcę dostać to dostaję tyle tylko że pracą własnych rąk bez rozglądania się na ''dawców'' ;)
i nie przeszkadza mi to że nie raz ręce mam ''po łokcie '' w kleju ...

zapytaj bliższych sobie czy to o co mnie piszesz , nie jest właśnie im bliższe...
wygodnictwo i ''wazelina'' to jest to czego właśnie ty ''oczekujesz'' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.