Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Brak dostatecznej lości wody w Różyńcu,Krzyżowej i Osłej
~xxx niezalogowany
9 lipca 2015r. o 10:34
dobre :) co kraj to obyczaj :) wy chyba chcecie takich działaczy ale trzeba przyznać że znają się na koszeniu :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~~~ niezalogowany
9 lipca 2015r. o 10:46
A ten baran ze wsi dalej o tych wiatrakach...skończysz w końcu się poniżać i wariata strugać? Coś się tak zawziął? Uciekło ci kilka stówek i teraz będziesz się mścił na chłopakach? Dobrze, że założono nowy wątek, bo nie miałbyś gdzie swoich smutków i żali wylewać...Co takiego zrobił i mógłby zrobić S.że tak go promujesz?? Przecież on nawet tu nie mieszka, tylko pojawia się sporadycznie...
Od chłopaków wara...nawet nie wiesz ile robią poza koszeniem. Ale widocznie koszenie to dla ciebie już za dużo. Bo coś się w końcu robi w tej wiosce, bo ludzie chwalą, bo dzieci mogą pójść na boisko, bo nie wstyd pójść na cmentarz... Ty chyba wolałbyś się cofnąć do średniowiecza kiedy to rządził stary ostatni nasz sołtys...wtedy to dopiero się działo...uciekaj...nikt płakał za tobą nie będzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 lipca 2015r. o 10:50
Oj trole internetowe:) tutaj tacy w gebie dobrzy a do wyborow nie bylo komu stanac:) nienawisc sie przez was przelewa za to ze pieniedzy z wiatrakow nie macie i nawet jak by te chlopaki droge.diamentami wylozyli to i tak byscie mowili ze diamentow jest za malo. Tacy wyszczekani tutaj to idzcie na zebranie i powiedzcie to co myslicie pokazcie swoja wizje. Jestescie zwyklymi tchurzami niczym wiecej i tylko tyle wam pozostaje pisac na internecie.

Co do sylwka to szkodam ze jego zapal skonczyl sie wraz z zebraniem na ktorym zabral glos
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 lipca 2015r. o 11:03
~ napisał(a): Oj trole internetowe:) tutaj tacy w gebie dobrzy a do wyborow nie bylo komu stanac:) nienawisc sie przez was przelewa za to ze pieniedzy z wiatrakow nie macie i nawet jak by te chlopaki droge.diamentami wylozyli to i tak byscie mowili ze diamentow jest za malo. Tacy wyszczekani tutaj to idzcie na zebranie i powiedzcie to co myslicie pokazcie swoja wizje. Jestescie zwyklymi tchurzami niczym wiecej i tylko tyle wam pozostaje pisac na internecie.

Co do sylwka to szkodam ze jego zapal skonczyl sie wraz z zebraniem na ktorym zabral glos



jedni i drudzy mają jakiś problem co za wiocha masakra :) kabaret :):):):)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Syso niezalogowany
9 lipca 2015r. o 11:29
O proszę :) widzę, że ktoś tu prawdopodobnie o mnie pisze :D Fajnie. Aż nie mogę się oprzeć żeby dodać parę słów od siebie w sprawie z tematu i innych. Jeśli chodzi o wodę, to spokojnie- woda już jest więc ok. Przyznam, że w sobotę i w niedzielę było hardkorowo ze względu na upał ale mamy 10 minut na Krępnicę i tam można było się schłodzić :D Gorzej jak ktoś ma zwierzęta hodowlane to lipa. W Osłej wiem, że ktoś tam ma byki :/ Ciekawi mnie jedynie jaka była prawdziwa przyczyna niskiego ciśnienia. U nas np w pierwszej kolejności brakuje wody bo mieszkamy najwyżej i fizyka robi swoje. Kiedyś pamiętam jak mieliśmy jechać na balety i brałko wody to pojechałem do Fyrasa i u niego jeszcze była :D
Jak jadę do pracy to widzę, że miedzy Osłą a lasem w kierunku na Gromadkę ktoś podlewa ziemniaki. Idą tam ogromne ilości wody i ciekawe czy taka może być przyczyna? Pytam bo nie widziałem projektu WOD-KAN z Naszych stron :) Ba nawet nie wiem gdzie jest ujęcie wody i jaką ma retencję. Normalną sprawą jest że jeśli jest ponad 35 st to każdy pobiera więcej wody. Pić się che, podlewanie ogródka, do tego ktoś wylewa tysiące litrów na ziemniaki i wydaje mi się, że tu własnie pałka się wygła. No ale to tylko moje domysły.
Dobra teraz parę słów jeśli chodzi o obecną władzę. Z pustego i salomon nie naleje więc i tak dobrze, że chłopaki mają taki zapał. W porównaniu z tym co było jest o wiele lepiej. Nie mniej jednak niewiele mogą zdziałać póki gmina jest biedna :/ Wierzę, że radny dobrze działa w sprawie wsi jednak obserwując inwestycje w gminie Krzyżowa odsuwana jest na dalszy plan, ze względu na jeden samotny głos przy rozpisaniu budżetu.
Zaciekawił mnie wątek o przeniesieniu Krzyżowej, Różyńca i Osłej do innej gminy:) Pomijając fakt, że raczej jest to nierealne bo zbyt dużo zmian formalnych to jeszcze Gmina nigdy nie odda ziem na których jest strefa ekonomiczna :D pomysł dobry ale na dzień dobry idzie do kosza :(
Nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć i wspierać w działaniu naszą władzę i czekać na poważne inwestycje dla wsi :)
pozdo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~XXX niezalogowany
9 lipca 2015r. o 11:46
Prawda jest taka że chłopaki się przeliczyli blokując tego typu inwestycję teraz próbują to w jakimś stopniu to nadrobić ale niestety gmina Gromadka to biedna gmina a pieniądze nadal będą płynąć do miejscowości Gromadka..... zastanawia mnie tylko jeden fakt dlaczego ludzie z tej wsi głosowali na obecnego pana wójta skoro im tak źle !!!!! chyba nikt nie jest wstanie was zrozumieć ....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Radny niezalogowany
9 lipca 2015r. o 12:59
Oj moi drodzy darmo tylko sie spieracie:) Nie bede komentowal wypowiedzi ludzi narzekajacych na wszystko i wszystkich bo sensu to i tak nie ma. Za trzy lata to mieszkancy krzyzowej nas ocenia podczas wyborow i to bedzie wymierna naszych dzialan.
Co do inwestycji to najpierw trzeba wiedziec jak system dziala a potem sie wypowiadac. Budzet gminy na ten rok byl robiony jesienia tamtego roku i robila go poprzednia rada. I tak udalo sie wcisnac na ten rok przygotowanie dokumentacji na ogrodzenie boiska itp. Realizacja inwestycji zapisana jest na rok przyszly. Do tego w wieloletnim planie jest juz zapisana droga.asfaltowa na osiedlu. Jezeli nie chodzi sie na zebrania to nie wie sie ze w przyszlym roku rusza kompletna przebudowa drogi krzyzowa wierzbowa. Droga bedzie z chodnikami i z nowym systemem burzowym pod droga. Nie wie sie tez ze na kanalizacje w najblizszych latach idzie 9 mln zl wiec analogicznie 3mln na nasza wies( ale to akurat zasluga jeszcze Pana Andrzeje nie moja).
Sylwek dobrze napisal ze w radzie siedzi 15 osob i nie da sie zrobic ze radny z krzyzowej nagle 5mln zl sciagnie do swojej wsi bo to nierealne. Budzet jest jaki jest i trzeba tak dzielic zeby kazda miejscowosc cos dostala. Jezeli ktos mysli ze pieniadze z wiatrakow poszlyby tylko do nas to jest w wielkim bledzie to tak nie dziala.
Co do naszej wspolnej dzialalnosci wraz z rada solecka i stowarzyszeniem to robimy tyle na ile.mamy srodkow i czasu bo kazdy z nas ma rodzine i wlasny dom. Jezeli chodzi o koszenie to trzeba zdac sobie sprawe ze 2 osoby z naszej grupy musza co dwa tygodnie poswiecic okolo 5 godzin swojego czasu zeby boisko i cmentarze wygladaly tak jak teraz wygladaja. Robimy to spolecznie.
Jezeli chodzi o to co.zrobilismy od lutego to mozna powiedziec o dniu kobiet, o turnieju wypiekow, o dniu dziecka(ktory byl dla dzieciakow calkowicie za darmo) mozna wspomniec o 4 akcjach sprzatania na cmentarzach o 3 dniach wspolnej pracy na swietlicy( zeby warunki byly godne do czegokolwiek) nalezy tez wspomniec o kilku dniach pracy wielu osob na boisku zeby nasze dzieciaki mialy gdzie sie bawic. Szykujemy sie do organizacji festynu zarobkowego zeby miec srodki na zrobienie lub wyremontowanie czegokolwiek w naszej miejscowosci.
Przy okazji chcialem serdecznie podziekowac wszystkim mieszkancom udzielajacym sie w naszych akcjach(jest nas coraz wiecej i to cieszy) dziekuje rowniez czlonkom stowarzyszenia radzie soleckiej jak i soltysowi bo bez wspolnej pracy nic nie mozna zrobic.
A do troli internetowych mam tylko jedna prosbe~nie chcecie pomoc to nie przeszkadzajcie......
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Syso niezalogowany
9 lipca 2015r. o 13:24
Woda wróciła, Radny dokładnie opisał co zostało wykonane, przedstawił też plan działań na przyszłość więc temat można zamknąć. Za kilka lat Krzyżowa będzie jak San Francisco i wszyscy będą nam zazdrościć ;)
Może by tak meczyk zrobić żonaci na kawalerów na dobry początek ? My sobie pobiegamy dla zdrowia, żonki mogą podziwiać mężów a Panny zobaczyć kto jeszcze wolny ;) a nie tylko ten fesbuch i naszflacha ;)
Boisko przecież mamy ładnie skoszone :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.