Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Powstanie Warszawskie - zawyją syreny
11445
PanM
31 lipca 2015r. o 23:00
~Paulinne napisał(a): Piękna tradycja. W ubiegłym roku , właśnie 1-go sierpnia moja babcia i jej rodzeństwo (wszyscy już dobrze bo 70 ) akurat kręcili się o moim podwórku gdy zawyły syreny. Babcia, jej ciocia i dwoje wujków przerwali rozmowe, wstali i stali tak wyprostowani dopóki syrena nie zamilkła.
Zapamiętam to do końca życia


Z tą pamięcią chyba coś nie tak .
Powstanie zaczęło się 01 sierpnia 1944 roku .Zatem ci którzy dzisiaj mają po 90 lat wtedy mieli maksimum 19 .Osiemdziesięciolatkowie 9 a siedemdziesięciolatków zaczynała dopiero obejmować ustawa o ochronie życia poczętego.
Syreny powinny zawyć z rozpaczy nad losem obecnych Polaków .
Rządy " postsolidarnościowe " WYPRACOWAŁY Polakom bilion długu.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2015r. o 15:16
Co w tym dziwnego? Ktoś po siedemdziesiątce nie może pamiętać wojny? Zdarzenia z dzieciństwa też się pamięta.
Zresztą było napisane, że oddali hołd, a nie wspominali powstanie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ajpod niezalogowany
1 sierpnia 2015r. o 19:31
Godzina 17.00 zawyły syreny w Warszawie ale nie tylko , w Bolesławcu też. Stanąłem na chwile aby oddać cześć Powstańcom . Lecz inni tego nie potrafia usznować, spacerowli sobie , samochody jechały sobie,
Nikt na s nie będzie cenił skoro nie sznujemy swojej histori
i
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2015r. o 20:55
W sumie co ma B-c do W-wy? Skąd flagi na ulicach? Wiem, niby święto państwowe, ale jakieś dziwne. Może jeszcze wolne zrobić? Dziwię się, że wydarzenia kontrowersyjne - jakie by one nie były chwalebne - są uświęcane ku wprowadzaniu raczej niezgody wśród antagonistów, niźli uczczeniu ich pamięci. A co z pozostałymi powstaniami? Czy ktoś pamięta o jedynym zwycięskim powstaniu wielkopolskim? Nie. Tylko napawamy się tragedią i dalej użalamy nad własną indolencją.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2015r. o 21:24
Panie M przestań już PAN pier...... Ć zwłaszcza że nie na temat, a durna gimbaza jak nie chce niech nie czci wy w 70% już jesteście straceni
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
1 sierpnia 2015r. o 21:54
~ajpod napisał(a): Godzina 17.00 zawyły syreny w Warszawie ale nie tylko , w Bolesławcu też. Stanąłem na chwile aby oddać cześć Powstańcom . Lecz inni tego nie potrafia usznować, spacerowli sobie , samochody jechały sobie,
Nikt na s nie będzie cenił skoro nie sznujemy swojej histori
i


Właśnie!! Szanujmy swa historię,doceniajmy bohaterstwo walczących !!
Jeden z drugim pisze,że to dotyczy Warszawy ,a nie Bolesławca.
Wstyd mi za takie prymitywne formy zycia,które nie doceniaja bohaterskiej postawy ludzi :(
Chwała bohaterom !!

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2015r. o 22:10
No chwała, jak najbardziej! Tylko dlaczego tylko jednym i z Warszawy? A propos Warszawy. Zdaje mi się, że nie tylko jedno tam było powstanie, zdarzały się nawet bardziej tragiczne. Zatem dlaczego tylko w jedną rocznicę "wyjemy"? A co z innymi powstaniami? (nie jestem zwolennikiem, gdyż niedługo doszłoby do sytuacji, że nie byłoby by na nic innego czasu oprócz uświęcania)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 sierpnia 2015r. o 22:43
PanM napisał(a):
~Paulinne napisał(a): Piękna tradycja. W ubiegłym roku , właśnie 1-go sierpnia moja babcia i jej rodzeństwo (wszyscy już dobrze bo 70 ) akurat kręcili się o moim podwórku gdy zawyły syreny. Babcia, jej ciocia i dwoje wujków przerwali rozmowe, wstali i stali tak wyprostowani dopóki syrena nie zamilkła.
Zapamiętam to do końca życia


Z tą pamięcią chyba coś nie tak .
Powstanie zaczęło się 01 sierpnia 1944 roku .Zatem ci którzy dzisiaj mają po 90 lat wtedy mieli maksimum 19 .Osiemdziesięciolatkowie 9 a siedemdziesięciolatków zaczynała dopiero obejmować ustawa o ochronie życia poczętego.


Szanowny Panie M. Nie znam Pana osobiście, ale z tekstów pisanych przez pana jawi mi się ogólny zarys osobowości. Niedookreślonej do końca. Na przykład w tym temacie. Nie wypowiedziała się Pan konkretnie, a jedynie zmienił temat na zagadnienia politycznie współcześnie. Ja chciałbym znać Pana zdanie, jako potencjalnego włodarza po jakichkolwiek wyborach, na ten akuratnie temat. Więc jak pan uważa w kwestii wycia?
Syreny powinny zawyć z rozpaczy nad losem obecnych Polaków .
Rządy " postsolidarnościowe " WYPRACOWAŁY Polakom bilion długu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.