Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak odróżnić zwykłe znamię od czerniaka?

13395
#monk nieaktywny
19 sierpnia 2015r. o 6:42
W jaki sposób odróżnić zwykłe znamię od czerniaka? Czytam trochę na ten temat, ale form czerniaka może być naprawdę wiele ;/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6979
E
19 sierpnia 2015r. o 8:33
Może tu :)
http://www.dr-osadowska.pl/aktualnosci.php?id=28

"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 sierpnia 2015r. o 10:25
Wizyta u dermatologa, sprawdzi Ci rozlanie barwnika na znamieniu. Ja mam przeróżne znamienia, okrągłe i o dziwnych, nierównych kształtach i też bałam się, że coś może być na rzeczy, ale tylko lekarz pomoże Ci to ustalić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~romer3 niezalogowany
19 sierpnia 2015r. o 15:11
monk napisał(a): W jaki sposób odróżnić zwykłe znamię od czerniaka? Czytam trochę na ten temat, ale form czerniaka może być naprawdę wiele ;/


Zerknij sobie:
http://wizyta24.pl/choroby/czerniak-zlosliwy/
Czerniak troche różni się od zwyklego pieprzyka ale jeśli masz jakieś wątpliwości to idź do lekarza. Chociazby rodzinnego niech ten obejrzy sobie to znamię oraz niech podpowie Ci co robić. Jestem zdania,że lepiej jest dmuchać na zimne szczególnie jeśli masz dużo pieprzyków oraz jasną karnację. Jakiś czas temu sam wykonałem sobie dermatoskopię. Jest to badanie znamion. Lekarz ogląda je sobie pod większą lupą. Jak coś to polecam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 sierpnia 2015r. o 17:39
~ napisał(a): Wizyta u dermatologa, sprawdzi Ci rozlanie barwnika na znamieniu. Ja mam przeróżne znamienia, okrągłe i o dziwnych, nierównych kształtach i też bałam się, że coś może być na rzeczy, ale tylko lekarz pomoże Ci to ustalić.


Jeśli już, to masz znamiona a nie znamienia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Wielki niezalogowany
19 sierpnia 2015r. o 18:36
Nie ma innego sposobu zbadania czy znamię może się okazać czerniakiem niż biopsja.Pobierają mikroskopijny wycinek,to nic nie boli i badają.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13936
#jamama nieaktywny
20 sierpnia 2015r. o 10:38
Czerniak jest rakiem skóry, dlatego chce was zachęcić do samokontroli . Przeczytajcie ten artykuł
http://nianio.com.pl/jesli-zalezy-ci-na-najblizszych-zostan-skincheckerem-la-roche-posay/ Ja po przeczytaniu tego artykułu, zaczęłam bacznie przyglądać się mojej tz myszce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jamatwa niezalogowany
20 sierpnia 2015r. o 16:44
jamama napisał(a): ...Ja po przeczytaniu tego artykułu, zaczęłam bacznie przyglądać się mojej tz myszce.

Masz rację. Myszce należy się bacznie przyglądać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza