BolecFORUM
+ nowy temat
1 grudnia 2024r. godz. 07:58 2766 Bolec.Info / Policja / ZSOiZ

Uczniowie ZSOiZ na policji - wiemy, dlaczego!

Uczniowie ZSOiZ odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu, poznając tajniki zawodu policjanta i zasady funkcjonowania lokalnej komendy.

Uczniowie ZSOiZ z wizytą na komendzie
Uczniowie ZSOiZ z wizytą na komendzie (fot. ZSOiZ)

28 listopada 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu (klasa III TRS), p wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Celem wizyty było przybliżenie młodzieży zawodu policjanta oraz zapoznanie ich z funkcjonowaniem lokalnej komendy.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji przygotowanej przez Annę Kublik-Rościszewską, aspirant sztabową i Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji.

Uczniowie mieli okazję poznać różne komórki działające w komendzie oraz zapoznać się z ich zakresem pracy i odpowiedzialności. W trakcie spotkania młodzież zobaczyła m.in. walizkę technika kryminalistyki oraz psa tropiącego. Oficer Prasowa wzbogaciła prezentację przykładami ze swojej wieloletniej praktyki zawodowej, co uczyniło spotkanie jeszcze bardziej interesującym.

Dodatkowo, uczniowie dowiedzieli się o etapach rekrutacji do zawodu policjanta, a także mieli możliwość dyskusji na temat predyspozycji, które powinny charakteryzować osobę pracującą w tej trudnej i odpowiedzialnej profesji. Spotkanie pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć zarówno cienie, jak i blaski pracy w Policji.

- Klasa III TRS dziękuje za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym spotkaniu, które pozwoliło im na poznanie tajników pracy w służbach mundurowych oraz poszerzenie wiedzy na temat służby publicznej - czytamy na stronie szkoły.

Sonda Bolec.Info


Czy chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w podobnej wycieczce?

Opracowane przez
Marcin Marczewski
Marcin Marczewski

wydawca, redaktor naczelny i dziennikarz portalu i gazety Bolec.Info.

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Uczniowie ZSOiZ na policji - wiemy, dlaczego!

9 odpowiedzi strona 2 z 2
~~Leon gość
~~Szarobrązowy Maczek napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Czesław napisał(a): Aspirant sztabowy. Nie ma stopnia aspirant sztabowa.

Aspirant sztabowy Policji (asp. szt.) – najwyższy stopień aspirancki w Policji. Niższym stopniem jest starszy aspirant, a wyższym podkomisarz. Na stopień ten mianuje komendant wojewódzki Policji. Nadanie wyższego stopnia nie może nastąpić wcześniej niż po przesłużeniu w stopniu aspiranta sztabowego 4 lat.




Teraz w policji są stopnie takie jak w Polsce przedwojennej. Po wojnie były takie jak w wojskach lądowych. Zmiany nastąpiły w lll RP.
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMAMrowka zaprasza