ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4590, 29 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
reklama Mieszkania w prestiżowej lokalizacji
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu12 października 2017r. godz. 15:05, odsłon: 28857, Bolec.Info
- Jak tak dalej pójdzie zablokujemy im drogę - mówią mieszkańcy Trzebienia.
Bolesławiec - Informacje: Amerykanie dewastują wieś Mieszkańcy Trzebienia skarżą się na US ARMY. (fot. Bolec.Info)

Kolejny raz amerykańscy żołnierze nie wyrobili na łuku drogi i wioząc ciężki sprzęt rozwalili skrzynki pocztowe i ogrodzenie przydrożnego krzyża. 

- Szłam dzisiaj z córką i jechał samochód wojskowy, który wiózł dwa czołgi - mówi Monika Skrabucha z Trzebienia. - Nie mogli wyrobić zakrętu i zniszczyli ogrodzenie i skrzynki pocztowe. Nikt się nie interesuje tym, co oni tutaj wyrabiają. Nie można bezpiecznie przejść tą ulicą.

Ulicą Parkową w Trzebieniu żołnierze US ARMY stacjonujący w Świętoszowie i Żaganiu dojeżdżają do obozu położonego w pobliżu. 

Zeszłoroczne uszkodzenia usunięto na koszt gminy Bolesławiec, w której leży Trzebień. Radny Szwed nie wie, czy udało się gminie uzyskać zwrot kosztów napraw.

- Trwało to rok, aż gmina naprawiła szkody na swój koszt, poszukiwanie winnych skończyło się na amerykańskiej ambasadzie - mówi radny.

- Droga nie jest przystosowana do tego, żeby jeździły nią duże transporty ciężkiego sprzętu - mówi Artur Kwaśniewski z Trzebienia. - Gminy to nie interesuje, niszczą nam skrzynki, krzyż, ogrodzenia. Dzwonimy do żandarmerii, ale to też niewiele daje. Amerykanie niszczą i jadą dalej. Jeśli to się nie zmieni, zablokujemy drogę i nie przepuścimy transportu.

Amerykanie od przyjazdu do Polski nie radzą sobie z poruszaniem się po polskich drogach. Ich umiejętności okazują się niewystarczające a auta zbyt duże. Już w styczniu tego roku, gdy tylko pojawili się w pobliżu, rozwalili pierwszego Humvee uderzając w inne auto US ARMY. Potem nastąpiło co najmniej kilka wypadków, w tym niektóre dość groźne. Niedawno amerykańska ciężarówka zablokowała autostradę A18 po tym jak wylądowała w poprzek jej pasów do góry kołami. 

Mieszkańcy mają poczucie, że Amerykanie są bezkarni, polska policja wskutek międzynarodowych umów regulujących obecność US ARMY w Polsce nie ma możliwości ich ścigania za złamanie przepisów ruchu drogowego a Żandarmeria Wojskowa, zdaniem mieszkańców Trzebienia, nie wyciąga wobec nich konsekwencji.

- Otrzymaliśmy informację o tym incydencie - mówi w rozmowie z Bolec.Info kapitan Judy Marlowe, rzecznik prasowa oddziału armii amerykańskiej. - Podchodzimy do takich zdarzeń bardzo poważnie i pokrywamy szkody. Czekamy na szczegółowe informacje od polskiej żandarmerii. Mamy wypracowane procedury postępowania w takich przypadkach, pokryjemy koszty napraw. Nasze pojazdy są większe niż te używane przez polskich kolegów, stąd takie zdarzenia - dodaje.

Problemy mieszkańców Trzebienia skończą się prawdopodobnie po niedzieli, bo wówczas Amerykanie mają zlikwidować swój obóz nieopodal tej wsi. 

 Tego zakrętu nie potrafią pokonać Amerykanie.

Skutki czwartkowego transportu czołgów.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~~Cynobrowy Zawilec   14 marca 2020r. o 1:22

~~Cynobrowy Zawilec

Postów:

pani Skrabucha z Trzebienia matka Polka mis internetu najpierw chciała przepędzić Amerykanów z wioski bo nie miała z nich pożytku a teraz pracuje na poligonie i myje im dupska i sprząta po nich kupska . I po co był ten cały szum ? pytam skoro teraz Amerykanie są cacy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtopomarańczowa Wiśnia   15 marca 2020r. o 9:11

~~Żółtopomarańczowa Wiśnia

Postów:

Parę dewotek nie ma zajęcia to robi show, ale nie widzi tego ile pieniędzy Amerykanie zostawiają, a że droga jest nieprzystosowana do ciężkiego sprzętu to nie wina Amerykanów. Skrzynki mozna powiesić na bramie, furtce, a nie stawiają przed ogrodzeniem widząc, że jest ciasno na drodze to jeszcze bardziej cten wjazd zawężają, a krzyż można przecież przesawić w inne bardziej dogodne dla mieszkańców miejsce i nikomu ujmy to nie przyniesie. Po co ten wrzask, żeby zaistnieć. Wszyscy wiedzą, że trzebień i okoliczne miejscowości żyja z poligonu, a zwłaszcza jak przebywa tam nasze wojsko, a ilu cwaniaków z tego żyje, że nie musi pracować. Zawsze coś kupi się na lewo za pół ceny i każdy o tym wie i wiedzą w każdej miejscowości kto zawsze się obłowi, ale obowiązuje solidarna mowa milczenia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Cynobrowy Zawilec   6 kwietnia 2020r. o 13:50

~Cynobrowy Zawilec

Postów:

Żałosne co ta kobieta za głupoty wygaduje "mowa o pani Monice" tak chciała się pozbyć amerykanów że teraz im du*y myje i błaga o pracę u nich. Po drugie jak można okradać swojego pracodawcę? Nie wierzycie Zapytajcie ludzi na wiosce to powiedzą jak kradnie i rozdaje wszystkim płyny do podłóg, odświeżacze,worki na śmieci i wszystko co potrzebne do mycia kibli. Firma wc tron nic sobie z tego nie robi a było zgłaszane nie raz jak kradnie z dowodami. Ale niestety jak ktoś liże kible językiem to takiej osoby się nie zwalnia. Chodzi po wiosce i się śmieje że kradnie ile chce i nawet tego nie sprawdzają. Podłożyła wcześniej pewnej kobiecie "świnie " bo nie chciała jej autem zabierać do pracy i musiała na nóżkach zasuwać. Potem jej koleżanka z samochodem pracuje tam i ją przy okazji zabiera.. Uważajcie na nią to złodziejka i psychopatka... W końcu bierze tabletki na nerwicę... Jak się porządnie wku**i to trzeba wiać.....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama ZSET Twoją szkołą!