ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4703, 19 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Żabka zaprasza!
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


25 maja 2020r. godz. 11:05, odsłon: 5615, Kazimierz Marczewski
Radni PiS:Przedstawione rozwiązania negatywnie wpłyną na jakość życia mieszkańców Bolesławca i lokalnych przedsiębiorstw
Bolesławiec - Informacje: Sprzeciwiają się płatnym strefom parkowania Rada Miasta Bolesławiec (fot. Bolec.Info)

Publikujemy w całości list, jaki ukazał na fb Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. O uchwale Rady Miasta pisaliśmy w artykule w dniu 20 maja pt. Będzie duża strefa płatnego parkowania Zapraszamy do dyskusji.

Szanowni Państwo!!!

W dniu 20.05.2020 r ( środa ) odbyła się XIX sesja Rady Miasta Bolesławiec. Sesja przejdzie do historii z dwóch powodów :
1. z powodu pandemii COVID-19 odbyła się ona po raz pierwszy w sposób zdalny;
2. Władze Bolesławca poddały pod obrady uchwałę tworzącą strefę płatnego parkowania w Bolesławcu.

Uchwała została przyjęta 16 głosami za, 1 wstrzymujący oraz 3 przeciw. Jako Radni Prawa i Sprawiedliwości zagłosowaliśmy przeciw uchwale wprowadzającą strefę płatnego parkowania w Bolesławcu.

Uważamy, że przedstawiony projekt nie zasługuje na wprowadzenie.Przedstawione rozwiązania negatywnie wpłyną na jakość życia mieszkańców Bolesławca oraz lokalnych przedsiębiorców..

Proponowany obszar strefy jest stanowczo za duży, gdyż obejmuje on znaczną część miasta. Uważamy, że polityka prowadzona przez władze miasta po raz kolejny uderza w kieszeń mieszkańców.
Zaproponowane stawki są stanowczo za wysokie i brakuje w nich rozwiązań, które powinny obligatoryjnie znaleźć się w takim projekcie.

W trakcie dyskusji nad projektem Radny Szymon Pogoda wskazał przykładowe obszary, które nie znalazły się w uchwale:
- brak ujęcia wśród podmiotów objętych zerową stawką honorowych krwiodawców krwi. Uważamy, że osoby te powinny w dniu oddawania krwi być zwolnione z opłat.

- brak regulacji skierowanych dla lokalnych przedsiębiorców. Zaproponowana stawka abonamentu okresowego dla dowolnego użytkownika drogi w wysokości 240 pln/miesiąc oraz 600 pln/mc na okaziciela są nie do przyjęcia.
Dokonując analizy warunków parkowania w innych miastach zabrakło nam abonamentów skierowanych do przedsiębiorców i pracowników zameldowanych poza granicami Bolesławca.

- brak abonamentów jednodniowych oraz tygodniowych. Zaproponowana prze władze Bolesławca stawka jednodniowego parkowania wg stawek godzinnych to aż 31,90 pln !!! W cenniku obligatoryjnie musi znaleźć się oferta abonamentu jednodniowego w cenach dużo niższych.

- nasze zaniepokojenie wywołała odpowiedź Prezydenta Bolesławca na pytanie dotyczące dróg wewnętrznych oraz podwórek. Zgodnie z przepisami miejsca te nie mogą zostać objęte strefą płatnego parkowania. Jednak uchwałą RM lub zarządzeniem ich kategorię można zmienić na kategorię drogi publicznej. Oznacza to w praktyce, że wszystkie osoby odwiedzające swoich bliskich ( np. rodziców w podeszłym wieku, dzieci ) będą musiały płacić za parking również w podwórku !!!

- utworzenie strefy w takich granicach może doprowadzić do faktu ustanawiania kolejnych płatnych stref np. przez podmioty zarządzające parkingami przed sklepami wielkopowierzchniowymi itp.

- Ile powstało nowych miejsc parkingowych w ostatnich latach w obszarze SPP? Gdzie znajdują się parkingi buforowe zintegrowane z komunikacją miejską oraz ze stacjami rowerów miejskich? To są pytania, które wymagają odpowiedzi ze strony władz miasta.

Jako radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponujemy rozwiązania, które poprawią przyjętą uchwałę przez radnych Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka oraz pozostałych radnych Miasta ( jedynie Pan Maciej Małkowski wstrzymał się od głosu)

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Spopielała Choina   26 maja 2020r. o 9:51

~~Spopielała Choina

Postów:

~~Różowy Len napisał(a): Nie rozumiem zwrotu w postępowaniu Prezydenta Miasta. Wcześniej robił wszystko by miasto stało się bardziej atrakcyjne. By przybysze z zewnątrz chcieli się tu osiedlać.
Zlikwidował podatki od nieruchomości. Wprowadził bezpłatną komunikację miejską. Naszą wodę można było pić z kranu i smakowała lepiej niż niejedna butelkowana.
A dziś co? Podatki według najwyższych stawek. Autobusy wcale nie jeżdżą. A woda tak wali chlorem że nawet kąpać się w niej trudno. A teraz jeszcze te płatne strefy parkowania
CO SIĘ STAŁO PANIE PREZYDENCIE! Za co te kary? Z jednej skrajności w drugą.

Bo to ostatnia kadencja tej władzy! Nie interesuje ich co będzie potem?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielononiebieska Malina   26 maja 2020r. o 10:11

~~Zielononiebieska Malina

Postów:

Mało im przy korycie to po raz kolejny sięgają do kieszeni mieszkańców śmiejąc się w twarz! Bo władzy można! Władzy nie obejmują zmiany! Wyprzedają ziemie i tereny w mieście jak tylko się da, po cichu pod stołem, ludzie otwórzcie oczy zobaczcie co robi i na co pozwala Prezydent ,to ma być osoba godna swojego stanowiska?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rubinowy Pigwowiec   26 maja 2020r. o 11:21

~~Rubinowy Pigwowiec

Postów:

~Pomarańczowoczerwona Pelargonia napisał(a): Brawo radni PiS. Mieszkańcy liczą na wasze korzystniejsze rozwiązaniaBrawo Brawo Brawo PIS
czy ktoś wie co dzieje się z Panem radnym Dariuszem Filistyńskim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pistacjowa Forsycja   26 maja 2020r. o 12:28

~~Pistacjowa Forsycja

Postów:

~~Rubinowy Pigwowiec napisał(a):
~Pomarańczowoczerwona Pelargonia napisał(a): Brawo radni PiS. Mieszkańcy liczą na wasze korzystniejsze rozwiązaniaBrawo Brawo Brawo PIS
czy ktoś wie co dzieje się z Panem radnym Dariuszem Filistyńskim

Brawo to możesz im bić jak zablokują tą ustawę a tak to tylko lans ale jak by byli w koalicji jak w Powiecie to zgadzali by się na wszystko co zaproponuje Roman .Jeszcze nie poznaliście się na Pisiorach .?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoszary Starzec   26 maja 2020r. o 12:34

~~Ciemnoszary Starzec

Postów:

Spytałem jednego z radnych z jakich powodów wprowadzają tak rozległą strefę płatnego parkowania. Stwierdził , że to jest w interesie mieszkańców bo będzie więcej miejsc do parkowania - śmiechu warte. Jak pamiętam Prezydent niedawno podał / jak dobrze pamiętam / , że w Bolesławcu jest zarejestrowanych blisko 40 tyś. pojazdów. To gdzie te auta będą stały. To jest nowy podatek od pojazdów , który to kilkanaście lat wstecz został zlikwidowany. Może potrzebne jest tu REFERENDUM . A co z placem po byłej ceramice - przecież jak się kupi działkę od miasta to trzeba w ciągu dwóch lat rozpocząć budowę .Jakoś władze miasta sobie z tym nie radzą i nie odbiorą jej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Tabaczkowy Głąbigroszek   26 maja 2020r. o 18:08

~~Tabaczkowy Głąbigroszek

Postów:

zawsze się sprawdza powoedzenie chytry dwa razy traci-pierwszym powodem jest ,,korona......S- a drugi może być jeszcze gorszy.Czeba pogodzić się z dziura nie ma rady a nie łatac dziury-czynm..?-kosztem mieszkańców?.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoturkusowy Cytryniec   26 maja 2020r. o 20:30

~~Jasnoturkusowy Cytryniec

Postów:

~~Tabaczkowy Głąbigroszek napisał(a): zawsze się sprawdza powoedzenie chytry dwa razy traci-pierwszym powodem jest ,,korona......S- a drugi może być jeszcze gorszy.Czeba pogodzić się z dziura nie ma rady a nie łatac dziury-czynm..?-kosztem mieszkańców?.


Popsuły się już wszystkie kiełbasy wyborcze Piotra i teraz trzeba dziury załatać. Pazerny człowiek nie myśli do przodu, nie wie, że za autobusy i podatek od nieruchomości i tak zapłaci . Małkowski za płatnym parkowaniem , bo wstrzymanie się jest w zasadzie zgodą - no czyżby stracił parcie na władzę?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kakaowa Portulaka   26 maja 2020r. o 20:43

~Kakaowa Portulaka

Postów:

screen-led.ru светодиодный экран
светодиодный экран
светодиодные экраны
медиафасад
прокатный экран
дорожное табло
дорожные табло
Интернет-магазин Производитель светодиодных систем отображения SCREEN-LED.RU
ООО "СМД" кидалово

Ребята. Хотите разочарования и потери времени ? Тогда Вас ждет с распростёртыми обьятиями интернет-магазин http://screen-led.ru !
8-800-550-2316
info@screen-led.ru
150003, РФ, г. ЯРОСЛАВЛЬ, ул. ПОЛУШКИНА РОЩА, д. 9, оф. 4
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Mrowka zaprasza
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.