ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4832, 26 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony27 listopada 2020r. godz. 08:46, odsłon: 517, Zlecony tekst
Osoby chcące nauczyć się zawodu programisty bardzo często korzystają z usług szkół programowania.
Bolesławiec - Informacje: Szkoły programowania - na co zwrócić uwagę? Szkoły programowania - na co zwrócić uwagę? (fot. )

Czym są takie szkoły? To w większości prywatne firmy, oferujące kursy z zakresu programowania. Stawiają one przede wszystkim na praktyczną naukę zawodu. Dzięki nim wielu pasjonatów programowania może pod okiem nauczyciela, często zdalnie, podnieść swoje kwalifikacje i znaleźć pracę. Na co zwrócić uwagę wybierając szkołę programowania?

Doświadczenie zawodowe nauczycieli

Szkoły programowania skupiają się w dużej mierze, by nauczyć swoich kursantów praktycznych umiejętności, które będą mogli wykorzystać w zawodzie programisty. Dlatego tak ważne jest, by trenerzy posiadali doświadczenie w firmach z branży IT oraz byli aktywni zawodowo, co pozwoli nam, młodym adeptom sztuki programowania uczyć się od najlepszych i poznać branżę od podszewki, co z pewnością przyda nam się w pracy zawodowej. Ich doświadczenie i praktyczne rady pozwolą uczyć się szybciej i łatwiej oraz pozwolą uniknąć wielu błędów.

Opinie kursantów o szkole

Czytanie wypowiedzi osób, które ukończyły kurs jest bardzo ważnym kryterium wyboru szkoły programowania. Ich opinie dają nam wgląd w to, jak wygląda nauka danego języka, przekazywanie wiedzy przez nauczycieli, atmosfera panująca na zajęciach, czy zdobyta wiedza i późniejsze jej wykorzystanie w pracy programisty. Przykładem dobrych opinii może być na przykład firma alx.pl, która może pochwalić się wieloma dobrymi opiniami zadowolonych kursantów.

Warunki, w jakich przebiega kurs

Wybierając szkołę programowania i kurs w trybie stacjonarnym, ważnym aspektem są warunki, w jakich będziemy pozyskiwać wiedzę. Powinny być jak najbardziej komfortowe, by nic nie rozpraszało nas podczas nauki. Sale, w których odbywać się będzie kurs powinny być klimatyzowane i z dobrym oświetleniem. Dużym plusem jest przygotowanie przez szkołę darmowego poczęstunku, jak w przypadku szkoły programowania ALX.Wybierając szkołę koniecznie musimy zwrócić uwagę na sprzęt komputerowy wykorzystywany podczas kursu. Musi być nowoczesny, dobry jakościowo i nieuszkodzony, by nic w trakcie trwania kursu nie wyprowadzało nas z równowagi.

Ilość i rodzaj kursów oferowanych przez szkołę

Zaczynając przygodę z programowaniem i szukając dobrej szkoły, warto sprawdzić, na jakie kursy możemy się zapisać. Kiedy wybierzemy kurs, skończymy go, a forma kursu i przekazywanie wiedzy będzie nam odpowiadać, wtedy możemy zdecydować się na więcej kursów. Dlatego tak ważne jest, by oferta była zróżnicowana - dla początkujących, dla zaawansowanych oraz z różnych dziedzin informatyki. Korzystając z usług jednej szkoły programowania, możemy także liczyć na zniżki i promocje dla stałych kursantów, co pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Renoma i pozycja szkoły na rynku

Wybierając szkołę programowania powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, ile lat istnieje firma oraz na jej renomę. Jest to też dla nas sygnał, że szkoła programowania jest ceniona przez indywidualnych klientów oraz pracodawców, którzy chcą podnieść kwalifikacje swoich pracowników. Dobra szkoła może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży IT oraz przejrzystą, profesjonalnie zaprojektowaną stroną internetową. Jest to bardzo ważne, ponieważ każda firma, świadcząca usługi z zakresu informatyki musi posiadać dobrą stronę internetową, która dobrze świadczy o firmie i pozwala zapoznać się z aktualną ofertą certyfikowanych kursów, cennikiem, kadrą nauczycielską, zobaczyć sale, w których będziemy się uczyć czy przeczytać opinie zadowolonych absolwentów.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Rdzawobrązowy Rozmaryn   27 listopada 2020r. o 15:02

~Rdzawobrązowy Rozmaryn

Postów:

Takie firmy w dużej mierze mają w interesie zarobić na kursantach jak najwięcej. Owszem, można (dość sporym kosztem) doszkolić się, ale bez własnej pracy, po samym kursie ciężko będzie znaleźć pracę. Sytuacja na świecie sprawiła, że juniorzy mają bardzo ciężko na rynku i naprawdę się trzeba wykazać własną inicjatywą. Firmy też bardzo sceptycznie podchodzą do "Szkół programowania" i na rynku pracy dyplom ukończenia takiej szkoły znaczy niewiele.

W tych czasach mamy internet, gdzie wszystkie informacje, które ktoś otrzyma na tym kursie są bez problemu do znalezienia za darmo w sieci. Oczywiście w programowaniu komercyjnym znajomość języka angielskiego jest niezbędna. Może nie na najwyższym poziomie, ale bardzo często trzeba czytać dokumentację techniczną, która w 99% jest po Angielsku.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Manpower - praca
reklama Zapraszamy