ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 6 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


PILNE!18 stycznia 2021r. godz. 12:38, odsłon: 6582, Kazimierz Marczewski
Wskazanym terminem złożenia wniosku o odwołanie Mirosława Horzempy z funkcji wicestarosty jest termin najbliższej sesji
Bolesławiec - Informacje: Horzempa bez rekomendacji Mirosław Horzempa wicestarosta (fot. Powiat bolesławiecki)

11 stycznia pisaliśmy o możliwym odwołaniu  z funkcji wicestarosty bolesławieckiego Mirosława Horzempy w artykule pt.Horzempa straci stanowisko?

W tej sprawie otrzymaliśmy informację i komunikat Prawa i Sprawiedliwości.

Komunikat publikujemy w całości. Nie udało nam się uzyskać komentarza i stanowiska w tej sprawie starosty Tomasza Gabrysiaka. Po utrzymaniu opublikujemy je niezwłocznie.

Komunikat Prawa i Sprawiedliwości

W wyniku dokonanej weryfikacji pracy i aktywności poszczególnych samorządowców reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość, władze okręgowe oraz powiatowe Prawa i Sprawiedliwości wycofały rekomendacje Mirosława Horzempy do pełnienia funkcji wicestarosty powiatu bolesławieckiego o czym został on poinformowany.

W ramach istniejącej w powiecie bolesławieckim koalicji władze Prawa i Sprawiedliwości przekazały powyższą decyzję staroście bolesławieckiemu Tomaszowi Gabrysiakowi wraz  z nową rekomendacją personalną na stanowisko wicestarosty.

W ocenie władz PiS podjęta decyzja wzmocni prace Zarządu Powiatu Bolesławieckiego oraz pozwoli na efektywniejszą realizację zadań i wyzwań, przed którymi stoi bolesławiecki samorząd.

Zgodnie z art. 31 ust. 5 ustawy o samorządzie powiatowym, wniosek o odwołanie członka zarządu powiatu składa starosta do rady powiatu.  W ramach istniejącej koalicji, władze Prawa i Sprawiedliwości mają prawo rekomendować swoich reprezentantów w organach samorządu powiatowego. Wskazanym terminem złożenia wniosku o odwołanie Mirosława Horzempy z funkcji wicestarosty jest termin najbliższej sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego.

Komentarz posła PiS Szymona Pogody

- Potwierdzam, że Prawo i Sprawiedliwość wycofało rekomendację dla  Mirosława Horzempy. Odbyłem rozmowę zarówno ze Starostą Tomaszem Gabrysiakiem jak i Mirosławem Horzempą informując ich o decyzji władz PiS. – informuje Poseł na Sejm RP Szymon Pogoda

-W wyniku dokonanej analizy zdecydowaliśmy się na zmianę personalną, wskazując nową osobę. Nie chcę w tym momencie podawać personaliów ze względu na trwające jeszcze wewnątrz koalicyjne konsultacje. Jest to jednak osoba z dużym doświadczeniem administracyjnym, która wzmocni prace Zarządu jak i koalicji. – dodaje Szymon Pogoda

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

~~Brudnobiała Rogownica   19 stycznia 2021r. o 17:33

~~Brudnobiała Rogownica

Postów:

Panie Mirku, jednak warto być PRZYZWOITYM, może wreszcie Pan zrozumiał.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Limonkowy Żagwin   19 stycznia 2021r. o 19:43

~~Limonkowy Żagwin

Postów:

Nowa lewica i nowi ludzie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

reklama Mrowka zaprasza