ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4307, 20 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Nowe informacje14 marca 2018r. godz. 10:51, odsłon: 13925, Kazimierz Marczewski
- Brak dofinansowania z urzędu gminy zmusił władze klubu piłkarskiego do rezygnacji - mówi prezes Bronisław Kopeć.
Bolesławiec - Informacje: Parzyce z płaczem żegnają okręgówkę TS Parzyce (fot. TS Parzyce)

Znakomita gra i awans z pierwszego miejsca do ligi okręgowej drużyny piłkarzy TS Parzyce z małej miejscowości w gminie Nowogrodziec był szeroko opisywany przez lokalne media. Szczególnie podkreślano fakt, że drużyna z Parzyc w pokonanym polu zostawiła nawet BKS Bolesławiec. Zaangażowanie piłkarzy, działaczy i mieszkańców Parzyc było przez wiele osób doceniane. Dość powiedzieć, że na awans zawodnicy w pełni zasłużyli, na 26 spotkań drużyna wygrała 21. Na swoim boisku nie przegrali żadnego meczu. Drużyna bardzo spontanicznie za swój sukces dziękowała wszystkim kibicom, sympatykom oraz rodzinom.

- Łączy nas piłka - mówili swoim kibicom piłkarze. - Ten sukces zobowiązuje nas do ciężkiej pracy i będziemy grać o najwyższe cele w klasie okręgowej. Razem możemy więcej, liczymy na Wasze wsparcie - dodawali.

Optymizm jednak szybko minął, okazało się, że boisko w Parzycach nie jest przygotowane do przyjęcia zawodników ligi okręgowej do zawodów piłkarskich, brak mu odpowiedniej infrastruktury.

Udało się jednak dojść do porozumienia z OZPN w Jeleniej Górze i w rundzie wiosennej wszystkie mecze Parzyce rozegrały na wyjeździe, po to aby w tym czasie przygotować boisko we wsi do rozgrywek w rundzie wiosennej. Wszyscy byli pewni optymizmu. Do czasu kiedy okazało się, że nie dostaną spodziewanego dofinansowania od Gminy Nowogrodziec. Wystąpili o 73 tysiące złotych dotacji - dostali 27 000.

Na nic stały się ambitne cele, przyjazne nastawienie kibiców, moralne wsparcie. Realia okazały się inne. Brak pieniędzy, brak sponsorów i brak konkretnych rozmów doprowadziły do tego, że podjęto niepopularne, drastyczne decyzje, powodujące praktyczne wycofanie się Parzyc z rozgrywek ligi okręgowej.

Członkowie Towarzystwa Sportowego z Parzyc w piśmie skierowanym do burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha poinformowali, że na zebraniu zarządu podjęli decyzję o rezygnacji z prowadzenia działalności Towarzystwa Sportowego Parzyce. Powodem rezygnacji jest brak dotacji z urzędu gminy na prowadzenie rozgrywek drużyny seniorów w lidze okręgowej w rundzie wiosennej 2018. Brak infrastruktury sanitarnej na boisku w Parzycach skutkuje niedopuszczeniem do rozgrywek piłkarskich przez OZPN Jelenia Góra. Rezygnacja z dalszego prowadzenia drużyny spowodowana jest również brakiem współpracy i pomocą Urzędu Gminy Nowogrodziec.

- Otrzymaliśmy 27 tysięcy złotych od burmistrza Roberta Relicha na prowadzenie drużyny seniorów w lidze okręgowej oraz dwóch drużyn młodzieżowych, które zgodnie z regulaminem OZPN Jelenia Góra muszą uczestniczyć w rozgrywkach. Dla przykładu klub Sparta Zebrzydowa wystepujący w tej samej klasie rozgrywek co my otrzymał 55 tys. zł, a drużyny klasy B, z Gościszowa i Gierałtowa - po 23 tys. zł. - mówi wiceprezes zarządu TS Parzyce, Wiesław Szajwaj. - To dla nas jest co najmniej niezrozumiałe. Nie mamy środków finansowych na prowadzenie drużyny, nie możemy się w tej sprawie porozumieć z burmistrzem, pomaga nam w tym radna z Parzyc, ale też nic nie może zrobić. Drużyna seniorów składa się z 29 zawodników, w tym 9 razem z trenerem jest spoza naszej gminy, nie można wysokiego poziomu gry utrzymać od razu tylko zawodnikami z naszej gminy. Większość meczy w rundzie jesiennej graliśmy na wyjazdach, bo nie mieliśmy na naszym boisku infrastruktury koniecznej do przyjmowania drużyn i sędziów - brakuje tu wody. Chcieliśmy, aby przez czas przygotowania stadionu rozgrywać mecze w Nowogrodźcu, burmistrz się na to nie zgodził - dodaje.

- Często przychodzili do mnie mieszkańcy Parzyc i pytali dlaczego zawodnicy z tej wsi nie mogą grać w tym zespole, tylko do składu wstawia się zawodników spoza gminy Nowogrodziec. Były mecze gdzie w składzie było nawet dziesięciu piłkarzy spoza gminy, dlatego rozumiem oburzenie mieszkańców - mówi burmistrz Robert Relich. - Ja jestem zobowiązany wykonywać Uchwały Rady Miasta i Gminy dotyczące finansowania sportu, szczególnie dzieci i młodzieży w gminie. Co też w tym przypadku zrobiłem. Jestem otwarty na dalszą współpracę - dodaje.

Czy drużyna z Parzyc przetrwa to "trzęsienie ziemi" - nie wiadomo. Jedno jest pewne - zapał ludzi i ich zaangażowanie zostały podeptane i chyba nie da się ich szybko przywrócić.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Fiołkowa Hutujnia   14 marca 2018r. o 11:01

~Fiołkowa Hutujnia

Postów:

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocistobrązowy Barwinek   14 marca 2018r. o 11:08

~~Złocistobrązowy Barwinek

Postów:

Panu burmistrzowi podziękujemy jesienią. Jego elektorat to ludzie starsi, którzy nie czytaja internetu. ZADANIE DLA TYCH MŁODSZYCH I BARDZIEJ SWIADOMYCH:

1. Mówcie gdzie tylko można, co ten pan wyprawia, jaką niszczycielską działalność prowadzi
2. Idzcie na wybory i wyautujcie pana bo jego czas minął. Bo to że jeszcze jest to też wasza wina, bo nie głosujecie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarnofioletowa Lilia   14 marca 2018r. o 11:09

~~Czarnofioletowa Lilia

Postów:

Całe imperium burmistrza oparte jest na kłamstwie .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bura Tibuchina   14 marca 2018r. o 11:22

~~Bura Tibuchina

Postów:

KOMUNA W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI.
Finansowanie zależne od urzędników.Podatki za wysokie i cała kasa w gminie zamiast u sponsorów.Lepiej na pewno nie będzie. Jedyna rada wracac do nizszej klasy i grać dla przyjemności.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Liliowoniebieska Mięta   14 marca 2018r. o 11:39

~~Liliowoniebieska Mięta

Postów:

NIGDY , NIGDY nie było tak źle w naszej gminie. Z jednej strony bogate imprezy wycieczki zagraniczne i przyjęcia radnych bi działaczy za publiczmne pieniądze w hotelach i restauracjach z okazji i bez okazji z drugiej zaś pozbawianie dzieci i młodzieży możliwości uprawianie sportu.

UWAGA LUDZIE W GMINIE - NIE KŁÓĆCIE SIĘ MIĘDZY SOBĄ NA WSIACH BO O TO CHODZI KAŻDEJ WŁADZY .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Liliowoniebieska Mięta   14 marca 2018r. o 11:44

~~Liliowoniebieska Mięta

Postów:

~~Czarnofioletowa Lilia napisał(a): Całe imperium burmistrza oparte jest na kłamstwie .


TY BURMISTRZ TY TEŻ JESTEŚ SPOZA GMINY NOWOGRODZIEC I WIĘKSZOŚĆ ADMINISTRACJI I CO NIE BIERZECIE KASY Z NASZEJ GMINY ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Morska Krokosmia   14 marca 2018r. o 11:51

~Morska Krokosmia

Postów:

Dzieci i młodzieży o czym wy mówicie ts to klub nastawiony na najemników za kasę, dobrze ze burmistrz uciął im dotacje skoro nie grają tam miejscowi, a pisząc o dzieciach mówisz o juniorach którzy grali na lewo po ty by był zespół i spełnić wymóg licencyjny, wiem jak dzieciaki z nowogrodzca czernej i okolic jeździli grać tam, to o tych dzieciach mówisz?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Liliowoniebieska Mięta   14 marca 2018r. o 12:03

~~Liliowoniebieska Mięta

Postów:

~Morska Krokosmia napisał(a): Dzieci i młodzieży o czym wy mówicie ts to klub nastawiony na najemników za kasę, dobrze ze burmistrz uciął im dotacje skoro nie grają tam miejscowi, a pisząc o dzieciach mówisz o juniorach którzy grali na lewo po ty by był zespół i spełnić wymóg licencyjny, wiem jak dzieciaki z nowogrodzca czernej i okolic jeździli grać tam, to o tych dzieciach mówisz?


Mówię o tragicznym zarządzaniu poprzez skłócanie . Mówię o tym ,że nie mamy radnych, którzy by mieli własne zdanie, mówię o rozbiciu już nie tylko gminy ,ale i poszczególnych wsiach.
Większość administracji zatrudnionej w naszej gminie jest spoza naszej gminy łącznie z burmistrzem i to jest ok. To jest nasza drużyna , przyjeżdżają za darmo do naszych biur ?

LUDZIE Z NASZEJ GMINY ZGŁASZAJĄ SIĘ DO MNIE I PYTAJĄ DLA CZEGO NIE ZATRUDNIAMY LUDZI DO URZĘDÓW Z NASZEGO TERENU ? CO MAM ODPOWIEDZIEĆ ?
CO WY URZĘDNICY MYŚLICIE ,ŻE WSZYSCY SĄ TACY JAK NASI RADNI I NIKT NIC NIE WIDZI ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.