ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4305, 18 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Nowe informacje15 lutego 2019r. godz. 08:08, odsłon: 9590, Bolec.Info
NSZZ "Solidarność' zaprasza wszystkich na Mszę Świętą do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Placu Zamkowym.
Bolesławiec - Informacje: Były premier Jan Olszewski nie żyje Jan Olszewski (fot. Maciej Chojnowski/KPRP)

 

NSZZ "Solidarność' zaprasza wszystkich na Mszę Świętą  do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Placu Zamkowym w sobotę 16 lutego o godzinie 18:00  w intencji śp. Jana Olszewskiego o wieczny pokój jego duszy.

Informujemy, że  od północy rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego, którą zarządził prezydent Andrzej Duda. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

W wieku 88 lat zmarł były premier Jan Olszewski. Był pierwszym premierach w wolnych wyborach w Polsce. Jan Olszewski urodził się w Warszawie 1930 roku. Polski polityk adwokat i publicysta.

Jak podaje Wikipedia:

W latach 1991–1992 prezes Rady Ministrów  w latach 1991–1993 i 1997–2005 poseł na Sejm I,III i V kadencji, twórca i przewodniczący Ruchu dla Rzeczypospolitej  oraz Ruchu Odbudowy Polski w latach 1989–1991 i 2005–2006 członek Trybunału Stanu  w latach 2006–2010 doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego

6 grudnia 1991 Sejm I kadencji na wniosek prezydenta Lecha Wałęsa powołał go na stanowisko prezesa Rady Ministrów Po sformowaniu składu Rady Ministrów jego gabinet uzyskał wotum zaufania 23 grudnia. Pierwszą wizytę zagraniczną jako premier złożył w lutym 1992 w Watykanie

Jako prezes RM deklarował spowolnienie prywatyzacji majątku państwowego, opowiadał się też za dekomunizacją w Ministerstwie Obrony Narodowej (obejmującą wszystkich żołnierzy i pracowników cywilnych Sił Zbrojnych RP i ministerstwa) oraz w MSW w tym w Urzędzie Ochrony Państwa i Policji (obejmującą też pracowników cywilnych podległych MSW niebędących funkcjonariuszami), nie przygotowując w trakcie kierowania Radą Ministrów rozwiązań prawnych w tym zakresie.

W maju 1992 wyraził swój sprzeciw koncepcji przekazywania baz opuszczanych przez wojska rosyjskie stacjonujące w Polsce w ręce międzynarodowych spółek polsko-rosyjskich. Uchwałą Sejmu z 5 czerwca 1992 Jan Olszewski został pozbawiony urzędu na skutek uchwalenia wotum nieufności.

Głosowanie złożonego w maju wniosku o odwołanie rządu zostało przyspieszone w związku z działaniami ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza w ramach wykonywania tzw. lustracyjnej uchwały Sejmu i sporządzeniem listy Macierewicza.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

~~Żółtobrunatny Rozwar   11 lutego 2019r. o 13:55

~~Żółtobrunatny Rozwar

Postów:

Lucjan chuchnij .Pamiętasz ile dzisiaj wypiłeś ?
Przypomnij jak to Solidarność wprowadzała 4 reformy ,rządził wtedy AWS a z tylca zwykły poseł Maryjan.
Naród się do dzisiaj cieszy ,tak to cudnie zrobiliście .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Godecja   11 lutego 2019r. o 14:14

~~Godecja

Postów:

jego ksywa to mokry maniuś
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

fobiak   11 lutego 2019r. o 15:27

fobiak

Postów: 3944

M21W2 napisał(a):
fobiak napisał(a):
M21W2 napisał(a):

Przez dziesięciolecie 1981-1989 „Solidarność” działała jedynie w podziemiu, pozbawiona swoich przywódców. Ponownie została zalegalizowana wraz z „Okrągłym Stołem” i upadkiem systemu socjalistycznego na przełomie 1989 i 1990 roku.


c.d. edukacji
1981-1989 to nie dziesieciolecie
jesli upadl system socjalistyczny to jakim go zastapiliscie?
wymien kraje nie socjalistyczne

nie wiem skad bierzesz te teksty ale z pewnoscia nie napisali je historycy
.......................................................................................................................................... Skąd teksty podałem , 1981 - 1989 to wyszczególnione lata z dziesięciolecia 1980 - 1989 - zrozumiał " Pan Profesor " ? - 2 kwietnia 1997 roku weszła w życie konstytucja, która wprowadziła obowiązujący obecnie w Rzeczypospolitej Polskiej ustrój polityczny. Opiera się on na zasadach demokracji, wolności jednostki, przekonań, religii i zrzeszania się. Istnieje trójpodział władzy, która dzieli się na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Nad ustawodawczą czuwa sejm i senat (wybierane na czteroletnie kadencje), wykonawczą sprawują prezydent (wybierany na pięcioletnią kadencję) i Rada Ministrów, a sądowniczą niezawisłe sądy i trybunały (np. stanu czy konstytucyjny). Inną ważną instytucją w Polsce jest m.in. Narodowy Bank Polski (NBP), który między innymi czuwa nad kursem naszej waluty.
Rzeczpospolita Polska jest republiką o ustroju demokracji z systemem parlamentarno-gabinetowym. Posłów, senatorów i prezydenta wybierają pełnoprawni obywatele państwa, czyli ci, którzy ukończyli 18 rok życia (czynne prawo wyborcze). W sejmie zasiąść może każdy obywatel powyżej 21 roku życia, zaś w senacie każdy, który ma ukończone 30 lat (bierne prawo wyborcze). Jest to tak zwana demokracja pośrednia, kiedy to przedstawiciele wybrani przez obywateli decydują o losach państwa. ...................................Socjalizm
1. «ideologia społeczna głosząca zniesienie prywatnej własności środków produkcji i postulująca zbudowanie ustroju społecznego, który doprowadzi do usunięcia podziałów klasowych» - Poczytaj o dekrecie Bieruta . ...... -Wymień państwa obozu socjalistycznego :-

Lista państw socjalistycznych
Bangladesz Ludowa Republika Bangladeszu (od 1971)[3]
Gujana Kooperacyjna Republika Gujany (od 1980)[4]
Indie Republika Indii (od 1947)
Portugalia Republika Portugalska (od 1974)[5]
Sri Lanka Demokratyczna Socjalistyczna Republika Sri Lanka (od 1978)
Syria Syryjska Republika Arabska (od 1963)[6]
Tanzania Zjednoczona Republika Tanzanii (od 1964)[7]||
Wietnam Socjalistyczna Republika Wietnamu (od 1975)

Chińska Republika Ludowa Chińska republika ludowa (od 1949) ...Termin „państwo socjalistyczne” jest używany również wobec państw gdzie władzę sprawuje partia komunistyczna. ..... Wymieniłem socjalistyczne , Lista niesocjalistycznych byłaby zbyt długa . Co mam jeszcze dla Ciebie wyszukać PROFESORKU .


z tego tekstu, nie wynika to co interpretujesz, tekst jest krotki
"Przez dziesięciolecie 1981-1989 „
liczac i w te i wewte nie wychodzi mi 10 lat

teraz wybije cie demokracje z glowy
postawa demokracji, jest to, ze wiekszosc decyduje o wszystkich. jest odwrotnie, mniejszosc decyduje o wiekszosci. przedstawiciele demokracji po dojsciu do wladzy nie licza sie z wiekszoscia demokratyczna, realizuja swoje programy polityka przeciwna do woli wiekszosci.

wszelkie swiadczenia socjalne naleza do systemu socjalistycznego. tak dlugo jak w usa nie bylo swiadczen socjalnych, mozna bylo mowic o demokracji, po mimo tego, ze istnialo niewolnictwo i kobiety nie mialo glosu.

jaki system maja niemcy i francja a jaki polska?
odpowiadaj

"z kazdym innym i z rogami jesli bedzie trzeba, dla polski nie ma, nie ma, nic nie ma nie, nic nie ma nie" bolek chyba
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

falco   11 lutego 2019r. o 15:34

falco

Postów: 27523

M21W2 napisał(a):
falco napisał(a):
qwax_ napisał(a):
falco napisał(a):

Falco a może byś tak ocenił tego co po zobaczeniu fotki napisał : -( ale z was łajzy) - a następnie jak autor wszystko zdementował i potwierdził że nie jest z głosowania nad odwołaniem Rządu Jana Olszewskiego piszesz ja nie twierdzę że to fotka z tego głosowania ) - To co tu napisałeś to jakby wyrzut sumienia człowieka strachliwego któremu brakło odwagi uczestniczyć w przemianach systemowych i ustrojowych . Nie wierzyłeś w idee to jakbyś napisał , pasował mi poprzedni system i nie potrzebne są zmiany . Jakim ślepcem trzeba być aby nie widzieć że to co się wydarzyło w 1980 r dało początek temu że nie nie jesteśmy krajem z za żelaznej kurtyny . Solidarność do 1989 r była jednością a jak nawet były jakieś odłamy to ściśle ze sobą współpracowali . Mocny podział nastąpił po dziewięciu latach , jedni poszli na układy z komunistami drudzy przeciw i za głęboką dekomunizacją , tacy jak Wałęsa czy Frasyniuk twierdzą że - obalili komunizm - drudzy zgadzają się z Czarzastym który na to odpowiedział Frasyniukowi : - Włodek , wyście nic nie obalili , - wyście się z nami dogadali . Za dużo czytasz tabloidów ,
Twoje wpisy to slogany bez treści i faktów potwierdzonych dowodami . Ostatnie zdanie potwierdzam , była w Solidarności sitwa i to ta sitwa doprowadziła do obalenia Rządu Jana Olszewskiego który był za odstawieniem Bolków i innych TW wraz z komunistami na boczny tor .

nie wiem co ty tu chcesz mi ''udowodnić''
a jakie ''dementowanie '' ci chodzi bo ja nic tu takiego nie widzę a ja?...ja oceniłem fotkę pisząc że nie wiem czy to jest fotka z odwołania Olszewskiego ...ty nawet tego nie rozumiesz?
i nie pieprz mi tu o jakichś tam moich ''wyrzutach sumienia'' bo takie nie mogą istnieć z prostego powodu -nie identyfikowałem się z tym ruchem a to że ty jak widzę nie ustajesz w przekonywaniu innych do tego że nikt inny nie ma racji tylko ty raczej mówi o tym że ty czujesz dzisiaj nazwijmy to - dyskomfort ;)

czy mi pasował tamten ustrój?...nie ale to co zaczęła wprowadzać '''' też mi nie pasowało i dzisiaj mam czyste sumienie że nie dałem się ponieść emocjom tamtego ruchu i tamtych lat ...;)


twoje pieprzenie że dzięki ''s'' nie jesteśmy dzisiaj krajem za tej ''kurtyny'' jest bzdurą bo jest próbą przypisania tylko ''s'' że dzisiaj nie ma już tej ''kurtyny''
co tam kiedyś ktoś do kogoś powiedział nic mnie nie obchodzi ...dzisiaj dla mnie ważne są efekty a nie wasze wewnętrzne kłótnie ile kto władzy dostanie

wklejasz tu jakieś przedruki z czegoś co jest niczym innym jak solidarnościową ''tubą'' i to są slogany które w swojej naiwności i chęci ogłupienia czytających ;) wklejasz ...

faktami i dowodami jak was nawet wtedy traktowano są nie słowa Wałęsy który nazwał was ''popaprańcami '' bo dzisiaj można mu nie wierzyć ale inni nazywali was ''pętakami '' ....czyż nie?

a robił to przedstawiciel kleru który ponoć tak wam sprzyjał ...

mało ci?...co wam kiedyś wręcz wykrzyczał nikt inny jak JP2 ?
on już też wtedy wiedział kim się stajecie i do czego dążycie ;)

więc facet nie pieprz mi tu o treściach bez dowodów ...one są tylko ty szukasz naiwniaków którzy uwierzą ci w tylko twoje ''prawdy''


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

M21W2   11 lutego 2019r. o 15:42

M21W2

Postów: 793

~~Żółtobrunatny Rozwar napisał(a): Lucjan chuchnij .Pamiętasz ile dzisiaj wypiłeś ?
Przypomnij jak to Solidarność wprowadzała 4 reformy ,rządził wtedy AWS a z tylca zwykły poseł Maryjan.
Naród się do dzisiaj cieszy ,tak to cudnie zrobiliście .
Spytaj o to wszystko profesora nauk technicznych Jerzego Buzka agenta bezpieki TW Karola dziś PO , Donalda Tuska , Leszka Balcrowicza , Stefana Niesiołowskiego - koalicjantów z UW - dziś PO . Naród nie miał powodów do radości ale Tusk z Rostkowskim tak , wszak jedną z reform była emerytalna OFE . Wiesz coś o 150 mld . użytych do załatania dziury budżetowej ? . Na str. 11 znajdziesz mój fragment życiorysu zakończony :- - Od 1989 własna działalność gospodarcza w rolnictwie i handlu. Za laurki jakie próbujesz mi wystawić mi wystawiać - dziękuję choć musisz się lepiej postarać są lepsi . Jak zwykle - pozdrawiam .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

falco   11 lutego 2019r. o 15:49

falco

Postów: 27523

ty tu nie pierdziel o ''bolkach '' i ''karolach'' bo od cholery masz im podobnych w swoich szeregach ...

ten ostatni to kto?...''zegarmistrz''? dobrze pamiętam? ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

M21W2   11 lutego 2019r. o 16:25

M21W2

Postów: 793

Falco wyjaśniłeś mi wszystko , już wiem , czytasz ale nie rozumiesz , jak byk stoi że korzystam z portalu - eszkoła - a ty swoje , pisowski , pisowskie ,pis, pis ..., zanim coś odpowiesz polecam kubeł zimnej wody . - ty szukasz naiwniaków którzy uwierzą ci w tylko twoje ''prawdy'' - mógłbym i ja tak zakończyć ale wolę - nie czytam tabloidów , wiem jak po 1989 r. manipulowano społeczeństwem a Ty jesteś tego najlepszym dowodem . Masz coś wspólnego z Wałęsą , obaj wszystko przewidzieliście , obaj wiecie najlepiej .


Dopisane 11.02.2019r. o godz. 16:19:

falco napisał(a): ty tu nie pierdziel o ''bolkach '' i ''karolach'' bo od cholery masz im podobnych w swoich szeregach ...

ten ostatni to kto?...''zegarmistrz''? dobrze pamiętam? ;)
Co tyt bredzisz , jakich moich szeregach , ach załapałem - emerytów , może i masz rację .


Dopisane 11.02.2019r. o godz. 16:25:

Fobiak wybacz ale poddaje się - mylisz socjal z socjalizmem .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

falco   11 lutego 2019r. o 16:30

falco

Postów: 27523

M21W2 napisał(a): Falco wyjaśniłeś mi wszystko , już wiem , czytasz ale nie rozumiesz , jak byk stoi że korzystam z portalu - eszkoła - a ty swoje , pisowski , pisowskie ,pis, pis ..., zanim coś odpowiesz polecam kubeł zimnej wody . - ty szukasz naiwniaków którzy uwierzą ci w tylko twoje ''prawdy'' - mógłbym i ja tak zakończyć ale wolę - nie czytam tabloidów , wiem jak po 1989 r. manipulowano społeczeństwem a Ty jesteś tego najlepszym dowodem . Masz coś wspólnego z Wałęsą , obaj wszystko przewidzieliście , obaj wiecie najlepiej . Dopisane 11.02.2019r. o godz. 16:19:
falco napisał(a): ty tu nie pierdziel o ''bolkach '' i ''karolach'' bo od cholery masz im podobnych w swoich szeregach ...

ten ostatni to kto?...''zegarmistrz''? dobrze pamiętam? ;)
jakich moich szeregach , ach załapałem - emerytów , może i masz rację .


widzisz jak mnie przypisujesz swoje oszołomstwo?

gdzie napisałem coś o pisiorach?
jakie to niby ''tabloidy'' ja czytam ?...facet -to artykuły człowieka który kiedyś dostrzegł do czego zmierzacie i którego wywaliliście ze swoich szeregów bo nie był po waszej ''myśli''

i ty do mnie pisałeś że jestem głupcem?
ty który ma ograniczone ''pole myślenia''? zniewolony dawno przebrzmiałymi ideami?

mnie stawiasz obok Wałęsy któremu nie ja a ty ściskałeś dłonie?

widzisz jak trudno ci się odnieść konkretnie do tego co napisałem?
to dla ciebie zbyt trudne bo trzeba by było pisać własnymi słowami ,własny komentarz ...
ty wolisz przedruki ...;)

dlatego to powyżej ...dwa zdania napisałeś bez jakiejkolwiek treści ale z ''wycieczką osobistą'' ;)


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Pobiegli z filiżankami Pobiegli z filiżankami

Rywalizowali o najlepszy czas