ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4305, 18 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama UPC zaprasza
reklama Promedica zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Nowe informacje15 lutego 2019r. godz. 08:08, odsłon: 9591, Bolec.Info
NSZZ "Solidarność' zaprasza wszystkich na Mszę Świętą do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Placu Zamkowym.
Bolesławiec - Informacje: Były premier Jan Olszewski nie żyje Jan Olszewski (fot. Maciej Chojnowski/KPRP)

 

NSZZ "Solidarność' zaprasza wszystkich na Mszę Świętą  do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Placu Zamkowym w sobotę 16 lutego o godzinie 18:00  w intencji śp. Jana Olszewskiego o wieczny pokój jego duszy.

Informujemy, że  od północy rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego, którą zarządził prezydent Andrzej Duda. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

W wieku 88 lat zmarł były premier Jan Olszewski. Był pierwszym premierach w wolnych wyborach w Polsce. Jan Olszewski urodził się w Warszawie 1930 roku. Polski polityk adwokat i publicysta.

Jak podaje Wikipedia:

W latach 1991–1992 prezes Rady Ministrów  w latach 1991–1993 i 1997–2005 poseł na Sejm I,III i V kadencji, twórca i przewodniczący Ruchu dla Rzeczypospolitej  oraz Ruchu Odbudowy Polski w latach 1989–1991 i 2005–2006 członek Trybunału Stanu  w latach 2006–2010 doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego

6 grudnia 1991 Sejm I kadencji na wniosek prezydenta Lecha Wałęsa powołał go na stanowisko prezesa Rady Ministrów Po sformowaniu składu Rady Ministrów jego gabinet uzyskał wotum zaufania 23 grudnia. Pierwszą wizytę zagraniczną jako premier złożył w lutym 1992 w Watykanie

Jako prezes RM deklarował spowolnienie prywatyzacji majątku państwowego, opowiadał się też za dekomunizacją w Ministerstwie Obrony Narodowej (obejmującą wszystkich żołnierzy i pracowników cywilnych Sił Zbrojnych RP i ministerstwa) oraz w MSW w tym w Urzędzie Ochrony Państwa i Policji (obejmującą też pracowników cywilnych podległych MSW niebędących funkcjonariuszami), nie przygotowując w trakcie kierowania Radą Ministrów rozwiązań prawnych w tym zakresie.

W maju 1992 wyraził swój sprzeciw koncepcji przekazywania baz opuszczanych przez wojska rosyjskie stacjonujące w Polsce w ręce międzynarodowych spółek polsko-rosyjskich. Uchwałą Sejmu z 5 czerwca 1992 Jan Olszewski został pozbawiony urzędu na skutek uchwalenia wotum nieufności.

Głosowanie złożonego w maju wniosku o odwołanie rządu zostało przyspieszone w związku z działaniami ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza w ramach wykonywania tzw. lustracyjnej uchwały Sejmu i sporządzeniem listy Macierewicza.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>

~~Płowa Miodunka   12 lutego 2019r. o 10:09

~~Płowa Miodunka

Postów:

~~Białawoszary Oczar napisał(a): napisałem c e z o r o w i a nie moderatorowi


A widzisz nic się nie zmieniło . Za komuny cen zurował cen zor ,za dobrej zmiany cen zuruje Maniek .

Jak się nie obrócisz Duda z tyłu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

M21W2   12 lutego 2019r. o 12:23

M21W2

Postów: 793

ramaj napisał(a):
M21W2 napisał(a): .......................................................................................................................................... Skąd teksty podałem , 1981 - 1989 to wyszczególnione lata z dziesięciolecia 1980 - 1989 - zrozumiał " Pan Profesor " ? - 2 kwietnia 1997 roku weszła w życie konstytucja, która wprowadziła obowiązujący obecnie w Rzeczypospolitej Polskiej ustrój polityczny. Opiera się on na zasadach demokracji, wolności jednostki, przekonań, religii i zrzeszania się. Istnieje trójpodział władzy, która dzieli się na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Nad ustawodawczą czuwa sejm i senat (wybierane na czteroletnie kadencje), wykonawczą sprawują prezydent (wybierany na pięcioletnią kadencję) i Rada Ministrów, a sądowniczą niezawisłe sądy i trybunały (np. stanu czy konstytucyjny). Inną ważną instytucją w Polsce jest m.in. Narodowy Bank Polski (NBP), który między innymi czuwa nad kursem naszej waluty.
Rzeczpospolita Polska jest republiką o ustroju demokracji z systemem parlamentarno-gabinetowym. Posłów, senatorów i prezydenta wybierają pełnoprawni obywatele państwa, czyli ci, którzy ukończyli 18 rok życia (czynne prawo wyborcze). W sejmie zasiąść może każdy obywatel powyżej 21 roku życia, zaś w senacie każdy, który ma ukończone 30 lat (bierne prawo wyborcze). Jest to tak zwana demokracja pośrednia, kiedy to przedstawiciele wybrani przez obywateli decydują o losach państwa. ...................................Socjalizm
1. «ideologia społeczna głosząca zniesienie prywatnej własności środków produkcji i postulująca zbudowanie ustroju społecznego, który doprowadzi do usunięcia podziałów klasowych» - Poczytaj o dekrecie Bieruta . ...... -Wymień państwa obozu socjalistycznego :-

Lista państw socjalistycznych
Bangladesz Ludowa Republika Bangladeszu (od 1971)[3]
Gujana Kooperacyjna Republika Gujany (od 1980)[4]
Indie Republika Indii (od 1947)
Portugalia Republika Portugalska (od 1974)[5]
Sri Lanka Demokratyczna Socjalistyczna Republika Sri Lanka (od 1978)
Syria Syryjska Republika Arabska (od 1963)[6]
Tanzania Zjednoczona Republika Tanzanii (od 1964)[7]||
Wietnam Socjalistyczna Republika Wietnamu (od 1975)

Chińska Republika Ludowa Chińska republika ludowa (od 1949) ...Termin „państwo socjalistyczne” jest używany również wobec państw gdzie władzę sprawuje partia komunistyczna. ..... Wymieniłem socjalistyczne , Lista niesocjalistycznych byłaby zbyt długa . Co mam jeszcze dla Ciebie wyszukać PROFESORKU .


Ale "zaźwęty" jak mawiał pewien mój znajomy cygan.Na wszystko znajdzie coś pisanego.Dobrze by było żeby sobie przypomniał tą przypowieść o napisie na drewnianym płocie
Ramaj bez złośliwości , czemu ZAŹWĘTY wziąłeś w cudzysłów skoro na wszystko znajdzie coś pisanego ? , fakt jestem zawzięty .


Dopisane 12.02.2019r. o godz. 10:44:

skorn napisał(a): JPII to teraz cytowany autorytet. falco, za a nawet przeciw, to jego dewiza. ; )
To pojęty uczeń posłów PO którzy w debacie sejmowej powoływali się na autorytet Lecha Kaczyńskiego na którego za życia pluli , Jarosław nie wytrzymał i powiedział o zdradzieckich mordach , trochę siebie ganię że nieraz zbyt ostrych słów używam w stosunku do Falco więc skomentuję to tak że - niektórzy ludzie tak mają .


Dopisane 12.02.2019r. o godz. 12:23:

Falco -- wybacz że kopiuję i wklejam dzięki Tobie przypomnę więcej niż jedno zdanie wyrwane z kontekstu - ''co zrobiliście z ojczyzną ,przecież to i moja ojczyzna'' - bez zaznaczenia gdzie wygłoszone . do kogo skierowane , następny cytat - napisz mi tu dlaczego to JP2 wyrzucił wam w twarz - nam znaczy komu , jesteś w stanie to wyjaśnić ? , zapewne nie . Tu masz kilka przesłań do nas wszystkich : ----1 ) - ”Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!”

Jedne z najsłynniejszych słów św. Jana Pawła II zostały wypowiedziane podczas jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny w Warszawie w 1979 r. Nie ma wątpliwości, że to wezwanie dało siły duchowe i moralne, aby Polacy mogli przeciwstawić się zniewoleniu przez komunizm. ------ 2 ) - To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczeć! ---- 3 ) - „Nie ma wolności bez solidarności! Dzisiaj wypada powiedzieć: nie ma solidarności bez miłości - więcej! - nie ma przyszłości człowieka i narodu.”

Gdy Polska wyzwoliła się komunizmu dzięki zwycięstwu Solidarności, Papież Polak przypomina w Sopocie 5 czerwca 1999 r. źródłach tej wartości i idei. -----4 )- „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.

Podczas drugiej podróży Ojczyzny św. Jan Paweł II który jest wzorem wymagania od siebie, daje nam lekcję odpowiedzialności. -- GDY POLSKA WYZWOLIŁA SIĘ Z KOMUNIZMU DZIĘKI ZWYCIĘSTWU SOLIDARNOŚCI -- tego już Falco nie zacytuje a nawet neguje . Wszystkie zrywy w walce o wolność były krwawo tłumione ten przetrwał . Nie mam wątpliwości że Jan Paweł 2 i pierestrojka Gorbaczowa w tym mocno pomogli .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobrunatna Bazylia   12 lutego 2019r. o 12:31

~~Zielonobrunatna Bazylia

Postów:

falco napisał(a):
fobiak ma rację i dlatego tak trudno wam się z nim dyskutuje
to solidaruchy mają największy wkład w rozpieprzenie Polski zarówno gospodarczo jak i politycznie ...
to wy byliście pierwsi w dzieleniu narodu a dzisiejszy ''lepszy i gorszy sort'' to tylko kontynuacja tego co wy zrobiliście jako pierwsi ...


Zgodnie z już wieloletnią tradycją, ty i on guzik wiecie, stąd i takie bzdety z d.py wzięte ciągle wypisujecie!

Polskę rozpieprzyli ci co rozpieprzyli solidaruchów: kiszczakowskie pachołki - Bolesław Wałęsa z kumlami, oraz bolszewia, którą umieścili i utrzymali przy władzy (agentura WSI i SB typu Kubiak, Czempiński Dukaczewski). Oraz lektor KC PZPR Leszek Balcerowicz, aferałowie z niemieckiej agentury o nazwie KLD: Tusk, Lewandowski, Bielecki i Piskorski oraz bolszewia którą się otoczyli.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskrawożółty Hibiskus   12 lutego 2019r. o 12:33

~~Jaskrawożółty Hibiskus

Postów:


,,św. Jan Paweł II który jest wzorem wymagania od siebie, daje nam lekcję odpowiedzialności ''

JAJA sobie robisz ?


,,Podczas swego 26-letniego pontyfikatu Jan Paweł II ukrywał również niezliczone przypadki tego typu nadużyć. Wszystkie te doniesienia mają rzucać cień na jego drogę do świętości. Najbardziej poważny zarzut, jaki ujawnia "Sunday Times", dotyczy postawy polskiego papieża wobec jego przyjaciela kardynała Groëra. Miał on podczas dekad sprawowania posługi duszpasterskiej dopuścić się molestowania nawet 2 tys. chłopców. Nigdy nie spotkały go za to sankcje Rzymu. W ubiegłym tygodniu po nabożeństwie na temat wyznania winy w katedrze pw. św. Stefana w Wiedniu następca Groëra kardynał Christoph Shonborn skrytykował sposób, w jaki władze kościelne zajmowały się tym skandalem. A także innymi przypadkami nadużyć wobec nieletnich. Shonborn potępił "grzeszne struktury" wewnątrz Kościoła oraz sposoby "wyciszania" ofiar i "odwracania wzroku" od przypadków molestowania nieletnich. Według Schonborna Joseph Ratzinger, wówczas prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, próbował wszczynać dochodzenia w sprawie nadużyć. Jego wysiłki jednak miał blokować - jak twierdzi "The Sunday Times" - "Watykan", co ma odniesienie do osoby Jana Pawła II. "The Sunday Times" zapytał austriackiego kardynała czy - jego zdaniem - winno się wszcząć dochodzenie w sprawie roli polskiego papieża w ukrywaniu tego typu przypadków. Duchowny nie odpowiada wprost, tylko w następujący sposób: - Znam osobiście Benedykta XVI od 37 lat. To znajomość nacechowana życzliwością. Mogę stwierdzić z pewnością... iż podejmował on wysiłki, by nie ukrywać tych spraw, lecz by się nimi zajmować i prowadzić dochodzenia. Rzecz jednak nie zawsze spotykała się z aprobatą w Watykanie.''

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskrawożółty Hibiskus   12 lutego 2019r. o 12:42

~~Jaskrawożółty Hibiskus

Postów:

~~Zielonobrunatna Bazylia napisał(a):
falco napisał(a):
fobiak ma rację i dlatego tak trudno wam się z nim dyskutuje
to solidaruchy mają największy wkład w rozpieprzenie Polski zarówno gospodarczo jak i politycznie ...
to wy byliście pierwsi w dzieleniu narodu a dzisiejszy ''lepszy i gorszy sort'' to tylko kontynuacja tego co wy zrobiliście jako pierwsi ...


Zgodnie z już wieloletnią tradycją, ty i on guzik wiecie, stąd i takie bzdety z d.py wzięte ciągle wypisujecie!

Polskę rozpieprzyli ci co rozpieprzyli solidaruchów: kiszczakowskie pachołki - Bolesław Wałęsa z kumlami, oraz bolszewia, którą umieścili i utrzymali przy władzy (agentura WSI i SB typu Kubiak, Czempiński Dukaczewski). Oraz lektor KC PZPR Leszek Balcerowicz, aferałowie z niemieckiej agentury o nazwie KLD: Tusk, Lewandowski, Bielecki i Piskorski oraz bolszewia którą się otoczyli.


b
Dobrze że tw.Balbina i prokurator Piotrowicz uratowali od rozpieprzenia spółkę PIS , SREBRNĄ , gdyby nie ona nie było by co kraść.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobrunatna Bazylia   12 lutego 2019r. o 12:42

~~Zielonobrunatna Bazylia

Postów:

Oczywiście nie jest moim zamiarem odbieranie "zasług" w rujnowaniu Kwaśniewskiemu, Belce, Pawlakowi, Cimoszewiczowi, Miodowiczowi, Nowakowi (teraz obrabia Ukrainę) czy choćby licznym ministrom spraw zagranicznych z odpowiednimi korzeniami i odpowiednimi pseudonimami operacyjnymi (niemal bez wyjątku) począwszy od Skubiszewskiego a na Sikorskim skończywszy ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

M21W2   12 lutego 2019r. o 12:45

M21W2

Postów: 793

P.S Falco skoro twierdzisz że " korniszon " nic nie wie napisz co ty wiesz bo jak do tej pory wszystko negujesz , napisz co wiesz o KOR dlaczego powstał , co wiesz o WZZ kto je powołał , jak wyglądała walka po wprowadzeniu stanu wojennego , dlaczego Twoim zdaniem Kiszczak na pierwszą rozmowę przed Magdalenką zaprosił do resortowego hotelu Wałęsę , kto rządził i " reformował " Polskę , ja piszę i oceniam jak mnie określasz jako " kombatant " , Ty jak mniemam stałeś z boku ,więc napisz jako kibic lub jako zwolennik komunistów .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobrunatna Bazylia   12 lutego 2019r. o 12:47

~~Zielonobrunatna Bazylia

Postów:

~~Jaskrawożółty Hibiskus napisał(a): [
Dobrze że tw.Balbina i prokurator Piotrowicz uratowali od rozpieprzenia spółkę PIS , SREBRNĄ , gdyby nie ona nie było by co kraść.


?
A co ma Srebrna do tego?
O jakiej kasie mówimy? Komu ukradła?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Pobiegli z filiżankami Pobiegli z filiżankami

Rywalizowali o najlepszy czas