ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4419, 10 grudnia 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama Zapraszamy
reklama Krajowy Fundusz Szkoleniowy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Wideo8 czerwca 2019r. godz. 14:31, odsłon: 7302, Bolec.Info
W spotkaniu z dziennikarzem wzięło ponad 220 osób. Sala Teatru Starego wypełniona była po brzegi. WIDEO ZE SPOTKANIA!
Bolesławiec - Informacje: Sekielski: Ja też byłem ministrantem Tomasz Sekielski w Bolesławcu (fot. Wojtek Szoka / Bolec.Info)

W piątek, 7 czerwca 2019r., w Teatrze Starym ponad dwustu bolesławian wzięło udział w spotkaniu z okazji 15-lecia Portalu Bolec.Info. Zapewne widzów byłoby więcej, gdyby nie ograniczenia Teatru. Gościem specjalnym był znany dziennikarz Tomasz Sekielski, autor filmu „Tylko nie mów nikomu”.

Zebranych w Teatrze powitał Kazimierz Marczewski, szef Redakcji Bolec.Info. Redaktor naczelny Bolec.Info Marcin Marczewski opowiadał o sukcesach portalu a także pokazywał wyzwania jakie stoją przed redakcją. Szczególną uwagę zwrócił na proces uzależniania przez władze mediów lokalnych.

- Większość lokalnych mediów uzależniło się od środków z urzędu miasta czy powiatu – mówił Marcin Marczewski. – My się przed tym bronimy, bo wiemy, że to jedyna droga, aby pozostać niezależnym medium. Nie boimy się podejmować kontrowersyjnych, trudnych tematów. Robimy to dla mieszkańców powiatu – mówił.

Krótkie przemówienie redaktora naczelnego Bolec.Info było wstępem do głównej części spotkania – rozmowy z dziennikarzem Tomaszem Sekielskim. Rozmowę tę poprowadził dziennikarz Bolec.Info, autor piątkowego programu na żywo „W samo południe” Bernard Łętowski.

 Tomasza Sekielskiego publiczność powitała oklaskami.

- Dlaczego ludzie mnie tak witają? Bo wiedza, że jestem dobrym człowiekiem – skomentował owacje Sekielski. - Ale zapewne jest to związane z moim filmem „Tylko nie mów nikomu” – dodał.

- Żaden z moich reportaży do tej pory nie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Nawet z zagranicy. Udało nam się zrobić coś wyjątkowego. Także w temacie przyszłości mediów. To jak ten mój film dotarł wszędzie pokazuje, że nie trzeba mieć wielkiej telewizji. Trzeba mieć dobry materiał, a internet daje możliwość dotarcia do każdego – zauważył Sekielski.

W rozmowie pojawił się także wątek lokalny. Bernard Łętowski zaprezentował wypowiedź dyrektora bolesławieckiej szkoły ojców pijarów, w której duchowny odnosił się do filmu Sekielskiego twierdząc, że „pedofilia jest najczęściej homoseksualna” a także użył sformułowania typu „pedałom won”.

- W filmie jest mowa o Annie i Zosi – obie były wykorzystywane gdy miały 7 lat. Pedofilia nie za każdym razem dotyczy kontaktów homoseksualnych. To jest zbytnie uproszczenie, robienie z pedofilii problemu homoseksualnego.To tak nie jest. Takie tłumaczenie mogłoby być wygodne dla części duchownych. Mogliby powiedzieć "proszę bardzo, to ci zboczeńcy, o których mówimy". Moim zdaniem homoseksualizm nie jest żadnym zboczeniem. Ale część kościoła tak naucza, że to jest choroba albo zboczenie – skomentował.

- Muszę zmartwić ojca dyrektora. Kościół ma o wiele większy problem do zdiagnozowania, niż myśli ojciec pijar.

 - Ja też byłem ministrantem. W wieku pięciu lat zacząłem służyć. Na szczęście nic złego mnie nie spotkało – opowiadał o swoich prywatnych doświadczeniach Sekielski.

Innym wątkiem dyskusji była sprawa proboszcza z pobliskiego Ruszowa, który również ma być pedofilem. Po emisji filmu Sekielskiego matka ofiary złożyła doniesienie na policję. Ksiądz został zatrzymany, aresztowany i przebywa teraz w areszcie śledczym. Postawiono mu zarzut dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej.

- To dzięki tym skrzywdzonym, który wystąpili w filmie i pokazali twarze – powiedział Tomasz Sekielski w odpowiedzi na pytanie, czy to dzięki niemu ludzie nabierają odwagi. - To oni dali odwagę innym, aby przerwać tę zmowę milczenia, aby domagać się prawdy i sprawiedliwości. I to jest wielka, wielka rzecz – dodał.

- Coraz więcej osób decyduje się, aby wyjść z tych umownych czterech ścian i powiedzieć o swoich bliskich, zgłosić się do psychologa po pomoc. Ważne są działania, gdy rodzicie ofiar reagują, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Gdy zawiadamiają organy ścigania – zauważył.

Tomasz Sekielski pytany był także, dlaczego nie jest dziennikarzem dużej stacji TV.

- Tak się potoczyło moje życie. Z TVN odszedłem na własne życzenie, a z TVP, bo zaczęła się dobra zmiana. I cieszę się z tej sytuacji. Cieszę się z sytuacji, w której się znalazłem i z możliwości, które mam. Niespecjalnie mi tęskno za stacją telewizyjną, dużą czy małą – mówił Sekielski.

Gościowi Bolec.Info zadaliśmy także pytanie Czytelnika: „Ile pan faktycznie zarobił na tym filmie?”

- Nic nie zarobiłem na tym filmie. Film został przekazany do dystrybucji nieodpłatnie. Pieniądze, które zbieraliśmy w całości zostały przekazane na produkcję. Patroni mają wgląd w rozliczenie finansowe. Nie mam poczucia, że dokładnie muszę publicznie, wszystkim pokazywać, jak wydawaliśmy poszczególne kwoty. Takie wyjaśnienia należą się tym, którzy się na film złożyli. Oni takie wyjaśnienia otrzymali – odpowiedział na pytanie Bolecnauty.

Obecni w Teatrze sponsorzy filmu z Bolesławca potwierdzili, że otrzymali pełne rozliczenie wydatków.

Czytelnicy pytali także dlaczego Sekielski nie ujawnił w dokumencie, że przedstawieni przestępcy to agenci SB. Pytali o to czy nie uważa, że gdyby przeprowadzono dokładną lustrację po upadku komuny, to te przestępstwa wyszłyby wcześniej na jaw, co spowodowałoby z kolei, że byliby wydaleni ze stanu duchownego i odsunięto by ich od dzieci.

- Współpraca z SB nie ma nic wspólnego z tym czy ktoś popełniał przestępstwo seksualne. Po drugie tylko trzech z dziewięciu oprawców, o których mowa w filmie było zarejestrowanych jako TW – powiedział Sekielski. – Widziałem te dokumenty. Gdyby było w nich cokolwiek istotnego dla filmu, że np. SB odnotowuje, że dochodzi do wykorzystywania seksualnego dzieci, to bym to wykorzystał. Jeśli chodzi o teczki duchownych, to albo ich nie ma, albo są bardzo przetrzebiane. Gdyby coś z nich wynikało to bym przekazał te informacje. Jeśli on był w SB to tłumaczy, że on był pedofilem, czy nie tłumaczy – nie rozumiem tego – zauważył.

- Jeśli była uruchomiona machina kościelna do tuszowania takich spraw, to co by zmieniła lustracja. Czy przeprowadzono by ją uczciwie? – zastanawiał się.

Zapytany o zniesienie celibatu w kościele odpowiedział: - Mnie to nie dotyczy. To sami księża powinni to rozstrzygnąć. Znam ewangelików, prawosławnych duchownych. I wygląda to normalniej. Także nauki przedmałżeńskie. No bo co ma do powiedzenia o rodzinie facet, który sam nie ma rodziny? – zauważył Sekielski.

Spotkanie z mieszkańcami trwało prawie trzy godziny. Na zakończenie zgromadzeni robili sobie zdjęcia z Tomaszem Sekielskim. Gość podpisywał także swoje książki.

WKRÓTCE NA BOLEC.INFO ZAPIS WIDEO SPOTKANIA

Sponsorami spotkania z Tomaszem Sekielskim, oprócz Bolec.Info byli: Ronin Zbigniew Zawada, Hotel Ambasada, Drukarnia Lendo, Redfilm Production oraz inni.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

Bernard   13 czerwca 2019r. o 0:25

Bernard

Postów: 1078

~~Płoworuda Tygrysówka napisał(a):
~~Białoszara Rezeda napisał(a): co się stało z pomnikiem w Licheniu ?
bo jakby to już nie pomnik
bazyli potrafisz odpowiedzieć ?
poszedł do ''konserwacji'' czy co?
a może tygrysówka wyjaśni tę ''tajemnicę ''?


A co to ma do tego o czym pisałem wyżej? Pomnik pedofila - zboczeńcy zlikwidowano i dobrze. Ja pytam o tuszujących, dlaczego Sekielski nie zgłosił ich do prokuratury?


A dlaczego on miałby to robić?
Prokuratura powinna zająć się tym sama i przetrzepać wszystkie akta w kuriach dotyczące tego typu spraw i zgłoszeń. I to od razu po premierze.


bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwonopomarańczowa Malwa   13 czerwca 2019r. o 0:37

~~Czerwonopomarańczowa Malwa

Postów:

Lewacki portal to i Lewackie pomysły, tak jak wyrywali laptopa Latkowskiemu? I TY jesteś DZIENNIKARZEM? Gówno wiesz na temat tego co powinna prokuratura. Ponosi cię wyobraźnia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   13 czerwca 2019r. o 0:46

Bernard

Postów: 1078

~~Czerwonopomarańczowa Malwa napisał(a): Lewacki portal to i Lewackie pomysły, tak jak wyrywali laptopa Latkowskiemu? I TY jesteś DZIENNIKARZEM? Gówno wiesz na temat tego co powinna prokuratura. Ponosi cię wyobraźnia.


Ja? Dziennikarzem? No co ty? Niektórzy tak mnie nazywają, ale gdybym miał to za każdym razem prostować, straciłbym mnóstwo czasu.

Prokuratura powinna sama zainteresować się udaremnieniem Trwania procederu ukrywania pedofili przed prawem. Nawet po to, aby zaoszczędzić sobie roboty na przyszłość.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwonopomarańczowa Malwa   13 czerwca 2019r. o 0:56

~~Czerwonopomarańczowa Malwa

Postów:

To ciekawe.... Sama? Nie masz pojęcia o czym mowa. Gdyby tak było w każdym przypadku to nazwalibyście to łamamaniem konstytucji, prawa, swobód obywatelskich. Takie macie pojęcie o prawie. Czyli delikatnie mówiąc mizerne-żadne?

No cóż sam piszesz niektórzy tak cię nazywają, nie będę zaprzeczał.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   13 czerwca 2019r. o 1:09

Bernard

Postów: 1078

~~Czerwonopomarańczowa Malwa napisał(a): To ciekawe.... Sama? Nie masz pojęcia o czym mowa. Gdyby tak było w każdym przypadku to nazwalibyście to łamamaniem konstytucji, prawa, swobód obywatelskich. Takie macie pojęcie o prawie. Czyli delikatnie mówiąc mizerne-żadne?

No cóż sam piszesz niektórzy tak cię nazywają, nie będę zaprzeczał.


Sugerujesz, że Ziobro czy Jaki się mylą i bez sensu a nawet bezprawnie powołano zespół prokuratorów do zbadania spraw opisanych w flmie Sekielskich? Intrygujące...

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwonopomarańczowa Malwa   13 czerwca 2019r. o 1:19

~~Czerwonopomarańczowa Malwa

Postów:

Bernard napisał(a):
~~Czerwonopomarańczowa Malwa napisał(a): To ciekawe.... Sama? Nie masz pojęcia o czym mowa. Gdyby tak było w każdym przypadku to nazwalibyście to łamamaniem konstytucji, prawa, swobód obywatelskich. Takie macie pojęcie o prawie. Czyli delikatnie mówiąc mizerne-żadne?

No cóż sam piszesz niektórzy tak cię nazywają, nie będę zaprzeczał.


Sugerujesz, że Ziobro czy Jaki się mylą i bez sensu a nawet bezprawnie powołano zespół prokuratorów do zbadania spraw opisanych w flmie Sekielskich? Intrygujące...
Od sugerowana to jesteś ty. Twoja wiedza w temacie jest niska. Powołanie prokuratora-ów jest zgodne z prawem. Ich działania również uzależnione od ustaw prawnych. Ty powyżej sugerowałeś co powinni uczynić prokuratorzy. Jak u Latkowskiego? I taka jest różnica. Tacy jak ty laicy sugerują. Ostatnio na bolcu tyle na - sugerowaliście, że nazwać to można fałszywą antypolską propagandą.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   13 czerwca 2019r. o 1:32

Bernard

Postów: 1078

~~Czerwonopomarańczowa Malwa napisał(a):
Bernard napisał(a):
~~Czerwonopomarańczowa Malwa napisał(a): To ciekawe.... Sama? Nie masz pojęcia o czym mowa. Gdyby tak było w każdym przypadku to nazwalibyście to łamamaniem konstytucji, prawa, swobód obywatelskich. Takie macie pojęcie o prawie. Czyli delikatnie mówiąc mizerne-żadne?

No cóż sam piszesz niektórzy tak cię nazywają, nie będę zaprzeczał.


Sugerujesz, że Ziobro czy Jaki się mylą i bez sensu a nawet bezprawnie powołano zespół prokuratorów do zbadania spraw opisanych w flmie Sekielskich? Intrygujące...
Od sugerowana to jesteś ty. Twoja wiedza w temacie jest niska. Powołanie prokuratora-ów jest zgodne z prawem. Ich działania również uzależnione od ustaw prawnych. Ty powyżej sugerowałeś co powinni uczynić prokuratorzy. Jak u Latkowskiego? I taka jest różnica. Tacy jak ty laicy sugerują. Ostatnio na bolcu tyle na - sugerowaliście, że nazwać to można fałszywą antypolską propagandą.


Antypolską? Mój Boże, nie gadaj.

Wstyd!

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwonopomarańczowa Malwa   13 czerwca 2019r. o 1:54

~~Czerwonopomarańczowa Malwa

Postów:

Tak. Na koniec zapytam: komu służysz? Na czyich usługach jesteś? Odpowiedz samemu sobie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>