ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4708, 24 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu4 listopada 2019r. godz. 11:52, odsłon: 13125, Kazimierz Marczewski
Co jest a co było bzdurą dyskutowali na sesji Rady Powiatu obecny i były starosta bolesławiecki.
Bolesławiec - Informacje: Nie wybudują nowego bloku operacyjnego Budowa nowego bloku operacyjnego (fot. Bolecnauka)

Na ostatniej sesji Rady Powiatu doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy obecnym starostą Tomaszem Gabrysiakiem a byłym starostą Karolem Stasikiem. Dyskusja dotyczyła potrzeby budowy (lub nie) nowego bloku operacyjnego szpitala powiatowego.

Przypominamy, że 18 października 2018 roku, tuż przed wyborami, samorządowcy miejscy i powiatowi, wspólnie "rozpoczęli" budowę bloku operacyjnego - było to symboliczne rozpoczęcie wyburzania dawnego oddziału zakaźnego. Pisaliśmy w tekście zamieszczonym na naszym portalu w tekście Walili młotem w mur.

Na sesji Rady Powiatu 31 października okazało się, że według koncepcji nowego dyrektora szpitala Kamila Barczyka budowa bloku operacyjnego nie jest potrzebna.

- Chciałbym abyśmy otrzymali analizę, czy i dlaczego budowa bloku operacyjnego jest niepotrzebna, a adaptacja oddziału chirurgicznego jest możliwa - pytał radny Karol Stasik, były starosta bolesławiecki

- Nie ma czasu na analizy, szpital musi zarabiać. Jak nie zwiększymy przychodów to nie będziemy decydować czy budować nowy blok czy adaptować stary oddział. Będziemy decydować kiedy zamknąć szpital, bo powiatu nie będzie stać na jego utrzymanie  - odpowiadał Tomasz Gabrysiak.

- Pańska odpowiedź jest w stylu, że nie można załadować taczki, bo nie ma czasu - ripostował Karol Stasik - Czyli w tym momencie to jest bzdura. To jest bzdura. Tego się nie da w tym momencie słuchać. Każde działanie musi być przemyślane. Tyle chciałem powiedzieć - dodaje Karol Stasik.

- Bzdurą to było to, że robiliśmy trzy operacje, skoro mogliśmy robić trzydzieści. To było bzdurą. Bzdurą było to, że wynajmowaliśmy firmę zewnętrzną, która świadczyła nam nielimitowane usługi zewnętrzne. To była bzdura. Zgadzam się. I teraz zamiast zająć się rozwojem szpitala, nawracamy rzekę, bo robimy to, co inne szpitale zrobiły - odpowiedział Tomasz Gabrysiak.

W sprawie budowy  bloku operacyjnego dyskutowali jeszcze między innymi radni Jan Russ, Władysław Bakalarz.

My przypominamy, podpisane przez samorządowców zobowiązanie dotyczące budowy nowego bloku operacyjnego z października 2018 tuż przed wyborami samorządowymi.

Jak teraz z tego wynika, były to słowa rzucane na wiatr, które miały zachęcić wyborców do głosowania na "prawdomównych" przyszłych samorządowców.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

~~Rdzawobrunatna Pelargonia   6 listopada 2019r. o 10:14

~~Rdzawobrunatna Pelargonia

Postów:

~~Miedziany Agrest napisał(a): Stare obietnice -patrz plakat z podpisami nieważne. Starosta obecny nie był przy rozmowach o nowym bloku-kpina z ludzi 2 lata temu widział potrzebę budowy . No ale są nowe obietnice-wystarczy czytać i słuchać wywiadów.... Liczne poradnie specjalistyczne, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny setki endoprotez ....i to wszystko do końca 2019 r. Ciekawe że na stronach zoz nie ma ogłoszonego żadnego przetargu na ten wysokospecjalistyczny sprzęt, ba nawet nie ma ogłoszenia na wykonanie prac projektowych tych nowych przychodni. Ale jest ogłoszenie o kredycie obrotowym na 5 mln złotych-brakuje gotóweczki w szpitalu?


co na to bolec.info? co na starostwo?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotobrązowa Maciejka   7 listopada 2019r. o 10:50

~~Złotobrązowa Maciejka

Postów:

może zadajmy sobie pytanie czy ten szpital ma rację bytu bo moze wypadało by zostawić stare poniemieckie baraki i wybudować nowy ładny szpital i zatrudnić lekarzy dobrych z życia wziętych a nie koniowałów i krzykaczy. To jest najgorszy szpital w jakim byłam - normalnie 3 świat - nie ma pieniedzy na nic
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szafranowa Werbena   8 listopada 2019r. o 9:13

~~Szafranowa Werbena

Postów:

Proszę zwrócić uwagę na to co powiedział Starosta, że do tej pory robiono trzy operacje (bodajże w miesiącu) endoprotezy stawu biodrowego dzisiaj robimy trzydzieści a jest szansa na pięćdziesiąt. Bzdurą było Panie Radny Stasik wynajmować i płacić firmie zewnętrznej za diagnostykę obrazkową. Kupując przez szpital rezonans i przejmując diagnostykę obrazową szpital zaoszczędzi (kosztowało to szpital do tej pory ok. 3 mil złotych rocznie) . Dajmy szansę młodemu dyrektorowi. Z blokiem operacyjnym nie jest tak do końca, że go nie będzie. Poczekajmy, gorzej to już mieliśmy. Pozdrawiam malkontentów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Burozielona Frezja   8 listopada 2019r. o 10:51

~~Burozielona Frezja

Postów:

~~Szafranowa Werbena napisał(a): Proszę zwrócić uwagę na to co powiedział Starosta, że do tej pory robiono trzy operacje (bodajże w miesiącu) endoprotezy stawu biodrowego dzisiaj robimy trzydzieści a jest szansa na pięćdziesiąt. Bzdurą było Panie Radny Stasik wynajmować i płacić firmie zewnętrznej za diagnostykę obrazkową. Kupując przez szpital rezonans i przejmując diagnostykę obrazową szpital zaoszczędzi (kosztowało to szpital do tej pory ok. 3 mil złotych rocznie) . Dajmy szansę młodemu dyrektorowi. Z blokiem operacyjnym nie jest tak do końca, że go nie będzie. Poczekajmy, gorzej to już mieliśmy. Pozdrawiam malkontentów.


Tu nie chodzi o malkontenctwo. Szpital nigdy nie zapłacił za badanie rezonansem nawet dziesięć razy mniej, niż te 3 mln. To koszt obejmujący zapewne TK, RTG, USG i RM. Mając do wyboru rezonans, a nowy blok operacyjny i zagospodarowanie obecnej „skorupy”, należało dobrze przemyśleć i przeliczyć potencjał, niezbędne nakłady i warunki brzegowe funkcjonowania RM i bloku. Tym bardziej w kontekście zwiększania ilość zabiegów w warunkach sali operacyjnej. Poczekajmy na wyniki finansowe w kolejnych okresach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtoczerwony Dzwonek   25 listopada 2019r. o 17:58

~~Żółtoczerwony Dzwonek

Postów:

"Będziemy decydować kiedy zamknąć szpital, bo powiatu nie będzie stać na jego utrzymanie - odpowiadał Tomasz Gabrysiak."..

NO BRAWO!A TERAZ SNEM POLECZYMY? UDANY POMYSŁ BLOK ZA BADANIE BEZSENNOSCI! SZACUN PANIE SAROSTO...PRZECIEZ SEN LECZY RANY...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Piwny Dyptam   25 listopada 2019r. o 18:38

~~Piwny Dyptam

Postów:

~~Żółtoczerwony Dzwonek napisał(a): "Będziemy decydować kiedy zamknąć szpital, bo powiatu nie będzie stać na jego utrzymanie - odpowiadał Tomasz Gabrysiak."..

NO BRAWO!A TERAZ SNEM POLECZYMY? UDANY POMYSŁ BLOK ZA BADANIE BEZSENNOSCI! SZACUN PANIE SAROSTO...PRZECIEZ SEN LECZY RANY...


żałuje głosu na Panai żałuje ze namowiłem znajomych na głosowanie na Pana
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrnobiały Jaśminowiec   25 listopada 2019r. o 19:39

~~Srebrnobiały Jaśminowiec

Postów:

muey inwestycji nie skonczonej..straszy..
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kasztanowatoczerwona Jasnota   25 listopada 2019r. o 20:14

~~Kasztanowatoczerwona Jasnota

Postów:

~~Srebrnobiały Jaśminowiec napisał(a): muey inwestycji nie skonczonej..straszy..


to memnto mori..onietnic zarzadu ;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

reklama Żabka zaprasza!
reklama Żabka zaprasza!
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.