ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4822, 16 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo8 maja 2020r. godz. 19:15, odsłon: 11650, Kazimierz Marczewski
Interweniowała policja, żołnierze wojsk terytorialnych oraz straż miejska w Nowogrodźca.
Bolesławiec - Informacje: Nie chcą wieży przekaźnikowej Mieszkańcy Wykrot protestowali (fot. Kazimierz Marczewski)

W piątek 8 maja ponad dwudziestu mieszkańców Wykrot na ulicy Kopernika protestowało przeciwko budowie wieży przekaźnikowej grupy Play w ich miejscowości. Stojąc na drodze uniemożliwiali przejazd na budowę specjalistycznego dźwigu. Interweniowała policja, żołnierze wojsk terytorialnych oraz straż miejska z Nowogrodźca. Policja dała demonstrującym minutę na rozejście się, grożąc manifestującym karą grzywny 5000 zł. Po tej informacji mieszkańcy zeszli na pobocze i dźwig mógł przejechać na budowę. Rozmawialiśmy z komitetem protestacyjnym.

- Nie wiemy kto i jaką wieżę buduje. Nie ma obowiązującej tablicy informacyjnej o budowie - mówią protestujący mieszkańcy. - Boimy się o zdrowie nasze i naszych dzieci. Nikt z nami nie konsultował tej budowy. Nasze domostwa są oddalone od niej około 200 metrów. Nie wiemy, czy promieniowanie z tej wysokiej wieży nie będzie dla nas groźne. Zwróciliśmy się do burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha i do starosty bolesławieckiego bez skutku. Burmistrz obiecał, że przyjedzie, nie przyjechał. Założyliśmy komitet protestacyjny i będziemy nadal walczyć, aby ta wieża tutaj nie funkcjonowała. - dodają

- Ja wykonuję zlecenie Playa, który jest tutaj inwestorem, mam wszystkie zezwolenia na wykonanie tych prac - mówi kierownik budowy. - Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy protestują. Każdy przestój to dla nas dodatkowe koszty. Nie ma tablicy informacyjnej budowy, bo ktoś ją ukradł - dodaje.

- Na podstawie analiz i przygotowanego projektu wydaliśmy pozwolenie na budowę - mówi starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak. - Wszystkie procedury obowiązujące w tej sprawie były przestrzegane - dodaje

- Priorytetem od zawsze jest dla mnie działanie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy - mówi burmistrz Robert Relich. - Jesteśmy wśród czołówki samorządów w Polsce, które przeznaczyły wielomilionowe środki na inwestycje ekologiczne. Naszym obowiązkiem jest rzetelne informowanie mieszkańców o inwestycjach aby budować zaufanie publiczne w oparciu o fakty i przestrzeganie przepisów prawa - dodaje.

- Manifestujący podporządkowali się zaleceniom policji - mówi rzecznik prasowy policji. - Po tym policja zakończyła interwencję nikt nie został ukarany ani zatrzymany- dodaje.

Co sądzicie o tym proteście?

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

~~Granatowoszary Perukowiec   10 maja 2020r. o 9:37

~~Granatowoszary Perukowiec

Postów:

~~Zielononiebieska Mina napisał(a):
~~Jasnoszary Złocień napisał(a): To, że w wielu wieżach kościelnych nad głowami wiernych są przekaźniki to nikomu nie przeszkadza. Często mam wrażenie, że w naszym społeczeństwie jest sporo hipokrytów.


Owszem. Znam nawet kilku , ale jeśli chodzi o maszty 5G to jestem przeciwny . To Was zabije . Osobiście śmierci się nie boję i wisi mi " zbawienie ". Jednak trzeba przyznać , że ta technologia rozpieprzy Wam wpierw nerki , potem płuca , a na końcu mózg. A zwróćcie jeszcze uwagę , że pod osłoną koronaświrusa szemrane firmy robią co chcą nie licząc się z prawem własności w asyście dobermanów Orwella .

Boże Ty mój ... Panna musi pójść po jakie piwo , bo tej rzeczywistości itd .

ps. co tam na Bajaniu Głupia Papugo , dalej moderujesz ?


Skoro głupotę popiera tępy buc panna , mamy potwierdzenie że jest najwyższej klasy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Lawendowoniebieska Hakonechloa   10 maja 2020r. o 10:00

~~Lawendowoniebieska Hakonechloa

Postów:

To taki "genius loci" metropolii Wykroty. Siedzi w bagnach i leśnych ostępach, wychodzi nocami i we śnie pożera mózgi mieszkańców, wraz ze zdrowym rozsądkiem. Prawie 200 lat temu mieszkańcy tej wsi też protestowali, bo chcieli przez Wykroty połączenie kolejowe między Wrocławiem a Berlinem budować. Też się bali, ze stalowy potwór buhający parą przyniesie im zarazę, a krowy i kury wyzdychają. I osiągnęli swój cel! Przebieg linii zmieniono, przesuwając w lasy na północ, stację węzłową zbudowano pośrodku lasu i tak powstało nowe miasto Węgliniec. A Wykroty, zamiast rozwinąć się do roli siedziby gminy dalej są czym są - zapyziałą, zacofaną wioseczką na granicy pól i lasów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Koralowa Trzykrotka   10 maja 2020r. o 10:34

~~Koralowa Trzykrotka

Postów:

~~Jasnoszary Złocień napisał(a): To, że w wielu wieżach kościelnych nad głowami wiernych są przekaźniki to nikomu nie przeszkadza. Często mam wrażenie, że w naszym społeczeństwie jest sporo hipokrytów.
tak w nowogrodzcu na wieży koscielnej sa przekazniki nad zegarem białe pionowe coś tj przekaznik 5g i co ?miasto za 2 lata puste wszyscy beda lezec przy drodze do dziecioła.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielononiebieska Mina   10 maja 2020r. o 10:37

~~Zielononiebieska Mina

Postów:

~~Lawendowoniebieska Hakonechloa napisał(a): To taki "genius loci" metropolii Wykroty. Siedzi w bagnach i leśnych ostępach, wychodzi nocami i we śnie pożera mózgi mieszkańców, wraz ze zdrowym rozsądkiem. Prawie 200 lat temu mieszkańcy tej wsi też protestowali, bo chcieli przez Wykroty połączenie kolejowe między Wrocławiem a Berlinem budować. Też się bali, ze stalowy potwór buhający parą przyniesie im zarazę, a krowy i kury wyzdychają. I osiągnęli swój cel! Przebieg linii zmieniono, przesuwając w lasy na północ, stację węzłową zbudowano pośrodku lasu i tak powstało nowe miasto Węgliniec. A Wykroty, zamiast rozwinąć się do roli siedziby gminy dalej są czym są - zapyziałą, zacofaną wioseczką na granicy pól i lasów.


Ładny elaborat znafco . Panna ma to do siebie , że lubi się uczyć i przekazywać wiedzę i ma już piwko

Kwiat Życia Głupi Jasiu to starożytny symbol wiedzy , nie wiary w tfuVen.

Co tam na Bajaniu , dalej moderujesz ? :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Piernikowa Sanwitalia   10 maja 2020r. o 12:09

~~Piernikowa Sanwitalia

Postów:

Proponuję im wyłączenie komórek- hipokryzja, ale byle jaki lans jest modny chociaż żałosny
.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zgniła Tygrysówka   10 maja 2020r. o 20:31

~~Zgniła Tygrysówka

Postów:

ciemnogród
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bananowy Kiścień   10 maja 2020r. o 22:06

~~Bananowy Kiścień

Postów:

~~Zgniła Tygrysówka napisał(a): ciemnogród


Ciemnogród to wpisujesz sobie przed nazwiskiem. Jeżeli ciebie to nie dotyczy bądź jesteś bezpośrednio związany(A) z tą działką i nadajnikiem to hejtujesz ludzi, którzy mają odwagę się przeciwstawić. Pytanie gdybyś miał/ miała taką sytuację aby walczyć o bezpieczeństwo swoje i bliskich byłoby w tobie tyle odwagi. Idź powiedz tym ludziom, którzy chorują tam lub umarł im ktoś bliski niewątpliwie z powodu pierwszego nadajnika, że są ciemnogrodem spójrz temu człowiekowi w oczy i to powiedz. Za cenę paru groszy ludzie posprzedawali by swoje organy.
Zastanów się nad sobą.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotawobrązowa Pysznogłówka   10 maja 2020r. o 22:06

~~Złotawobrązowa Pysznogłówka

Postów:

I bardzo dobrze, że protestują! Przecież te nadajniki można stawiać w większej, bezpieczniejszej odległości od budynków. Najważniejsze zdrowie i życie ludzi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>