ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4309, 22 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama MAXI BUSY!
reklama Hotel Garden zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


BolecSzort2 października 2015r. godz. 17:22, odsłon: 6125, Kazimierz Marczewski
Powiat Bolesławiecki mówi STOP rakowi szyjki macicy! Rozpoczęcie bezpłatnych szczepień dziewcząt przeciw wirusowi HPV.
Bolesławiec - Informacje: Profilaktyka jest najważniejsza Konferencja w Starostwie Powiatowym (fot. Kazimierz Marczewski)
W piątek, 2 października 2015r., w "okrąglaku" odbyła się konferencja pt.: Powiat Bolesławiecki mówi STOP rakowi szyjki macicy.

- Dziewczęta z powiatu bolesławieckiego mają możliwości bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi HPV - mówi starosta bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski. - Szczepienie przeznaczone jest dla dziewcząt z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych - dodaje.

Wirus HPV jest bardzo rozpowszechniony. Istnieje około 100 typów tego wirusa. Niektóre powodują łagodne zmiany skórne. Te najczęściej występujące odpowiedzialne są za rozwój nowotworów szyjki macicy, pochwy, sromu, krtani, a także brodawek, m.in. kłykcin kończystych. Za odkrycie powiązania wirusa HPV z rozwojem raka szyjki macicy niemiecki naukowiec Harald zur Hausen otrzymał w 2008 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Dzięki temu odkryciu możliwe było opracowanie szczepionki obniżającej ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.

Czym jest wirus HPV i jak się można nim zarazić?

Wirus HPV to inaczej wirus brodawczaka ludzkiego, można go podzielić na 2 grupy, pod względem ryzyka onkologicznego. Typy nisko onkogenne – do tej grupy należą przede wszystkim typy HPV wywołujące kurzajki czy brodawki. Typy wirusa HPV 6, 11, 42, 43, 44, które wywołują łagodne zmiany w obrębie narządów płciowych, np. kłykciny kończyste, pojawiające się do kilku miesięcy po kontakcie z osobą zakażoną.

Typy wysokiego ryzyka tzw. onkogenne – są to najczęściej typy HPV 16 i 18, które odpowiadają za 70% przypadków raka szyjki macicy. Zakażenie tymi typami wirusa może prowadzić do niekontrolowanych podziałów komórkowych nabłonka szyjki macicy, co może skończyć się rakiem szyjki macicy.

Co można zrobić, aby uchronić się przed zakażeniem wirusem?

Od 2006 r. dostępne i stosowane są na całym świecie szczepienia przeciwko HPV. Badania naukowe udowodniły ich wysoką skuteczność i bezpieczeństwo, a światowe towarzystwa naukowe rekomendują szczepienie dziewcząt. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i Polskie

Towarzystwo Pediatryczne zaleca szczepienie przeciw HPV. Największą korzyść ze szczepienia odniosą dziewczęta, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia. Aby wytworzyć odpowiedni poziom przeciwciał szczepionka musi zostać podana w trzech dawkach.

Szczepienia wykonuje się powszechnie w Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii, w większości krajów Unii Europejskiej szczepienia są finansowane centralnie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Polki wciąż nie stać na sfinansowanie szczepień w całym kraju, dlatego warto skorzystać ze szczepień finansowanych przez samorząd.


Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

qwax_   2 października 2015r. o 19:17

qwax_

Postów: 586

Ktoś "wziął w łapkę"?

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Antyszczepionkowiec   2 października 2015r. o 23:58

~Antyszczepionkowiec

Postów:

Skandal Jak można Pisać że w UE szczepią na to świństwo! To jest niebezpieczna szczepionka Nie szczepcie dzieci ! W STANACH ZJEDNOCZONYCH TA SZCZEPIONKA JEST ZAKAZANA ! W U E również nie szczepią tym dziadostwem! W internecie setki filmów z trwałe okaleczony i dziećmi po za szczepieniu tym syfem
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   3 października 2015r. o 0:04

~

Postów:

Skandal !Ludzie nienie szczepcie tym świństwem dzieci! Czy Pa Panie Kwaśniewski weźmie odpowiedzialnośc za takie skutki po zaszczepieniu jak na tym filmie są widoczne??!?!?!?!!Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Antyszczepionkowiec   3 października 2015r. o 0:06

~Antyszczepionkowiec

Postów:

Zaszczepione dziewczęta (De Vaccinerede Piger) – to dokument nakręcony przez duńską telewizję. Materiał przedstawia historię dziewczyn, które ucierpiały mniej lub bardziej poważnie w wyniku szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy (HPV). Duńscy reporterzy dowiedzieli się, że takich zgłaszanych przypadków było ponad 1.000, a samych poważnych - 283 (dostępny jest również dokument na ten temat https://app.box.com/s/9ihtrosonej1r9w... )
Te zaszczepione i skrzywdzone przez szczepionkę dziewczęta zostały pozostawione same sobie, bez żadnej pomocy ze strony duńskiego rządu i organów zdrowotnych. Nikt nie bierze odpowiedzialności za to co się stało, i każda pytana instytucja oddala od siebie zarzuty zwalając winę na kogoś innego, ale obiecuje pomoc i nic dalej w sprawie nie robi. Sama instytucja opieki zdrowotnej, która ma ochraniać zdrowie swoich obywateli, nie robi tego, a jedynie potrafi należycie ochraniać korespondencje i dokumenty aby nie wyciekły do publicznej wiadomości. Dokumenty te zawierają poważne ostrzeżenia co do szczepionki Gardasil - preparatu, który okalecza młode dziewczyny, a z powstałymi powikłaniami lekarze nie potrafią sobie później poradzić. Te okaleczone dziewczęta i ich rodziny muszą szukać pomocy poza swoim ojczystym krajem, Danią, licząc na jakąkolwiek pomoc, która przywróciłaby z powrotem ich utracone zdrowie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Antyszczepionkowiec   3 października 2015r. o 0:08

~Antyszczepionkowiec

Postów:

Ofiara szczepionki HPVŚlepy Pan Jest Panie Kwaśniewski?
Czy udaje Pan szanowny że nie widzi


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   3 października 2015r. o 0:10

~

Postów:

Kolejna Ofiara tego syfu!Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   3 października 2015r. o 0:12

~

Postów:

Postscriptum do artykułu "Szczepionka na raka szyjki macicy" - czy rzeczywiście skuteczna i bezpieczna?

Szczepionka Gardasil, w Polsce zarejestrowana jako Silgard, nazywana szumnie "szczepionką przeciwko rakowi szyjki macicy" chociaż w rzeczywistości mająca zapobiegać infekcjom tylko 4 typami wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, jest nieskuteczna w zapobieganiu stanom przedrakowym i rakowi szyjki macicy u kobiet między 27 a 45 rokiem życia. Taką informację możemy od kwietnia 2011 roku przeczytać na na amerykańskiej stronie internetowej firmy Merck /MSD/, producenta szczepionki.

Amerykańska Agencja Kontroli Żywności i Lekarstw (Food and Drug Administration - FDA), odmówiła firmie Merck prawa objęcia szczepieniami kobiet z tej grupy wiekowej i nałożyła na firmę Merck obowiązek umieszczenia takiej informacji na ulotce szczepionki, bowiem zakończone już badania kliniczne nie wykazały skuteczności tej szczepionki w zapobieganiu powstawania zmian przedrakowych /CIN2 i CIN3/ i raka szyjki macicy u kobiet od 27 do 45 lat.

http://news.consumerreports.org/health/2011/04/fda-cervical-cancer-vaccine-not-effective-in-women-27-or-older.html

Tymczasem w ulotkach dołączanych do szczepionki Silgard w Polsce nadal możemy przeczytać:

"..Silgard wywołuje wytwarzanie specyficznego typu przeciwciał i jak wykazano w badaniach klinicznych, zapobiega tym chorobom, związanym z HPV 6, 11, 16, i 18 u dorosłych kobiet w wieku 16-45 lat..."

Już w 2009 roku Polskie Towarzystwo Ginekologiczne /PTG/ przedstawiło uzupełnione zalecenia dla stosowania szczepień przeciwko wirusom HPV w Polsce. Możemy tam przeczytać m. in. że: /pełny tekst tutaj/

"...Nie ma wystarczających danych klinicznych i ekonomicznych, które jednoznacznie wskazywałyby, czy należy szczepić młode kobiety w wieku 19-26 lat oraz kobiety starsze do 55 roku życia w ogólnej populacji, które miały już kontakt z HPV.….”.

"..Aktualnie, szczepienie przeciwko HPV nie jest zalecane u męczyzn i chłopców.."

Ponadto w dokumencie tym czytamy:

„..Trwają badania, które ocenią wpływ szczepienia HPV na rozwój, progresję lub regresję CIN u kobiet zakażonych HPV w momencie podania szczepionki. Ze względu na naturalnie długi okres powstawania CIN wyniki będą znane za kilka lat…” - to znaczy, że nie wiadomo czy szczepionka nie przyspieszy procesu rozwoju raka szyjki macicy u kobiet, które w momencie szczepienia są zakażone wirusem HPV. Wynika z tego jasno, że nie powinno sie szczepić już zakażonych kobiet.

http://www.kolposkopia.com/szczepionka_gardasil_nieskuteczna.html
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   3 października 2015r. o 0:14

~

Postów:


Bookmark the permalink.
Szczepionka Silgard/Gardasil przeciw HPV okaleczyła dziesiątki tysięcy dziewcząt: bezpłodność, przedwczesna menopauza, padaczka, inwalidztwo
cze
19
by .

HPV-581393
Dziesiątki tysięcy nastolatek zapadały na ciężkie choroby, a niektóre z nich zostały wręcz przykute do wózków inwalidzkich po otrzymaniu rutynowo przepisywanej szczepionki przeciwko HPV (wirusowi brodawczaka ludzkiego).

Agencja Regulacyjna Leków i Produktów Medycznych (The Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) ogłosiła, że na przewlekłe destrukcyjne choroby, skutki uboczne szczepionki HPV, cierpi 8228 nastolatek.
Jednak przypadków dosłownie powalenia przez różne skutki uboczne po otrzymaniu szczepionki HPV jest w rzeczywistości znacznie więcej. Liczbę 8228 należy przemnożyć przez 10.

W Wielkiej Brytanii szczepionkę HPV zaleca się rutynowo 12- i 13-latkom od 2008 roku. Ma ona [rzekomo] chronić przed przenoszonym drogą płciową zakażeniem wirusami brodawczaka ludzkiego, którego następstwem może być rak szyjki macicy.

Dodatkowo, uprzednio zdrowe nastolatki po podaniu tej szczepionki zaczynają uskarżać się na:

bóle w klatce piersiowej i jamie brzusznej,
wyczerpanie,
trudności w oddychaniu,
fibromialgię [przewlekły ból mięśni i stawów] oraz
zespół posturalnej tachykardii ortostatycznej [trudności w utrzymaniu pionowej postawy ciała wskutek kołatania serca, zawrotów głowy, uczucia lęku, zmęczenia, nadmiernej potliwości, utraty przytomności, co prowadzi do ograniczenia aktywności życiowej, a niekiedy grozi inwalidztwem różnego stopnia].

W ponad jednej czwartej przypadków skutki uboczne zaaplikowanej szczepionki były tak drastyczne, że wymagały natychmiastowej hospitalizacji, bo uznano je za „zagrażające życiu”.

Obawy związane ze szczepionką HPV to żadna nowość. Wcześniej przed jej stosowaniem ostrzegało już japońskie ministerstwo zdrowia, natomiast kraje europejskie nadal są na etapie ponownej oceny jej jakości.

Jakiś czas temu dowiedziono również, że
szczepionka HPV ma związek z pojawieniem się bezpłodności i przedwczesnej menopauzy.

W Wielkiej Brytanii, pomimo rejestrowania na bieżąco powiązań pomiędzy zaaplikowaniem szczepionki i jego następstwami, do tej pory przyjęło ją ponad 8 milionów osób.

Według Jackie Fletcher z antyszczepionkowej grupy nacisku Jabs
„u poprzednio sprawnych i zdrowych młodych dziewczyn [po podaniu szczepionki] pojawiają się ataki zmęczenia o podłożu wirusowym; niektóre z nich tracą zdolność chodzenia i nie odzyskują jej nawet po wielu latach”.
Dr Manuel Martínez-Lavín
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.