Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Inwestycje
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
4 września 2015r. godz. 10:19, odsłon: 6348, Bolec.Info

Modernizacja Roku 2014 dla PWiK, ale nie za darmo

Bolesławieckie PWiK zdobyło nagrodę "Modernizacja Roku 2014". Okazuje się jednak, że udział w konkursie sporo kosztował.
Józef Król
Józef Król (fot. PWiK)
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w 2014 roku zmodernizowało Stację Uzdatniania Wody w Rakowicach koło Bolesławca - wartość inwestycji wyniosła ponad 9 milionów złotych. Za tę modernizację miejska spółka otrzymała nagrodę "Modernizacja Roku 2014", o czym donosi na swojej stronie internetowej, ilustrując tekst fotografią prezesa spółki Józefa Króla trzymającego w rękach konkursową statuetkę. W tle widzimy Warszawę, bo gala finałowa odbyła się w prestiżowym miejscu, na Zamku Królewskim.

Organizatorem konkursu "Modernizacja Roku" jest firma Targi Pomorskie Sp. z o.o. z Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Udział w rywalizacji bynajmniej nie jest darmowy - w przypadku PWiK kosztował on 9900 złotych plus podatek VAT.

- Jest to bardzo prestiżowy konkurs - mówi w rozmowie z Bolec.Info prezes PWiK. - Tej nagrody nie można sobie "kupić" - podkreśla Józef Król. - Do konkursu zgłosił nas szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Opłatę już jednak PWiK wniósł samodzielnie, mimo, że beneficjentów konkursu jest trzech: inwestor, wykonawca i projektant. O ile dla budowlańców taki tytuł (i to na dodatek uzyskany bezpłatnie) może być użyteczny, to co z nim zrobią "wodociągi"? Prezes spółki wyjaśnia, że tytuł ma niebagatelne znaczenie dla innych firm z branży i ma wpływ na kontakty i rozwój przedsiębiorstwa.

- To element kształtowania wizerunku spółki - mówi Józef Król, prezes PWiK. - Ta nagroda jest też dla pracowników - mówi Józef Król. - Doroczne konkursy „Modernizacja Roku”, a to już była XIX edycja, organizowane są przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Temu przedsięwzięciu patronują między innymi, Prezydent RP, Ministerstwa - Infrastruktury i Rozwoju, Edukacji Narodowej, Główni Inspektorzy - Ochrony Środowiska i Nadzoru Budowlanego - dodaje.

Inwestycja PWiK to zmodernizowany w 2014 roku obiekt SUW Rakowice - stacja uzdatniania wody w pełni zautomatyzowana, bezobsługowa o ciągłej analizie jakości wody, zasilana z 13 głębinowych studni w systemie lewarowym (w studniach nie ma pomp). Stacja ma zdolność produkcyjną 10 000 m3 zdrowej smacznej wody na dobę. Jest najważniejszą w systemie pięciu Stacji Uzdatniania Wody obsługujących Miasto i Gminę Bolesławiec.

Do konkursu zgłoszonych zostało 761 inwestycji (etap bezpłatny). W drugim etapie wzięło udział 60 obiektów (etap płatny). 13 inwestycji (w tym i PWiK Bolesławiec) zostało nagrodzonych statuetką "Modernizacja roku 2014r.

Oprócz nagród przyznanych przez kapitułę było prowadzone także głosowanie internetowe. Inwestycja PWiK zajęła 3. miejsce w kategorii "Ochrona środowiska" uzyskując 72 głosy.

Przypomnijmy, że w tym samym konkursie w 2012 roku udział wziął Powiat Bolesławiecki, który zgłosił modernizację Teatru Starego. Teatr nagrody nie zdobył (został za to wyróżniony), ale opłatę za udział urząd musiał uiścić, w podobnej wysokości co PWiK.

Co myślicie o wydawaniu pieniędzy przez urzędy i spółki miejskie na takie cele? Zapraszamy do dyskusji.

Bolec.Info - zdjęcie

Modernizacja Roku 2014 dla PWiK, ale nie za darmo

~72 GŁOSY niezalogowany
5 września 2015r. o 7:03
72 głosy internautów za 10 tysięcy rzeczywiście powala.
Składam hołd Panu Prezesu za tak spektakularny sukces.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~alf niezalogowany
13 września 2015r. o 20:57
Od początku obserwuję tą Królewską prezesurę i z pełnym przekonaniem oświadczam że czuje się jako mieszkaniec okradany przez prezesa PWiK. Swoim przyzwoleniem i rada nadzorcza wodociągów bierze udział w tym przestępstwie.
Patrzący na to wszystko prezydent też poniekąt jest umoczony.
Tak to już widocznie jest że gość w krawacie może swobodnie rżnąć 40 tysięcy ludzi i nic.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 września 2015r. o 22:45
Sobie jaja robią za nasze pieniądze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA Inwestycje