ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4276, 20 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama UPC zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Nasz patronat2 kwietnia 2017r. godz. 21:44, odsłon: 3983, Bolec.Info
Zielona Góra górą!
Grand prix Zatargów jury przyznało znakomitemu spektaklowi „Musisz…?” Teatru Czyli Chilli
Bolesławiec - Informacje: Zielona Góra górą! Spektakl "Musisz...?" - Grand prix XIV Zatargów z Teatrem (fot. Bernard Łętowski)

W piątek i sobotę Teatr Stary wypełnili nie tylko widzowie, ale przede wszystkim uczestnicy Zatargów z teatrem, czternastej już edycji festiwalu teatralnego od czterech lat odbywającego się w Bolesławcu i organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury.

W piątek odbyły się warsztaty z członkiem jury, wywodzącym się z Bolesławca aktorem teatru CINEMA z Michałowic, Tadeuszem Rybickim oraz uczestnicy festiwalu mieli okazję obejrzeć spektakl „Planeta B.” bolesławieckiej grupy Formalina.

W sobotę od godziny 9 widzowie i jurorzy mieli okazję obejrzeć siedem spektakli konkursowych ( i dwa pozakonkursowe) grup m.in. z Warszawy, Kamiennej czy też Zielonej Góry. A było co oglądać, nie brakowało emocji i zachwytów nad talentami młodych aktorów. Nie brakowało też krytyki, bo zwyczajem tego typu przeglądów każdy spektakl jest od razu publicznie omawiany przez jurorów.

Nagrodę publiczności otrzymał na czternastych zatargach teatr Czyli Chilli z Zielonej Góry. Jury w składzie: Tomasz Lipka, Jacek Paruszyński i Tadeusz Rybicki przyznało wyróżnienia za spektakle:

„Myślisz, że mnie znasz” – Grupa teatralna Świetliki z GOSiR Parowa.

„Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” – Zespół teatralny Burza z Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

„Królowa” – Teatr Tańca AFERA/KONTRA ze Służewskiego Dom Kultury w Warszawie.

Jury przyznało także nagrody aktorskie dla Aleksandra Buchowieckiego z Czyli Chilli z Zielonej Góry oraz dla Bereniki Brawer z teatru Zza winkla z Zielonej Góry.

Nagrodę reżyserską przyznano Annie Olechnowicz z Zielonej Góry.

Grand prix festiwalu jury przyznało spektaklowi „Musisz…?” zaprezentowanemu przez Teatr Czyli Chilli z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Nagroda głowna to 700 zł ufundowane przez stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka.

XIV Zatargi z teatrem w Teatrze Starym w Bolesławcu zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu z nieocenionym wsparciem Powiatu Bolesławieckiego, Stowarzyszenia ZIEMIA BOLESŁAWIECKA oraz FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ.

Patroni medialni: Bolec.Info i Bobrzanie.pl

Pomysłodawczynią i szefową festiwalu jest Aneta Ćwieluch.

A już wkrótce na portalu Bobrzanie.pl można będzie obejrzeć obszerną relację wideo z festiwalu. Oto jej zapowiedź:

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Lombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogazMRparts
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy