ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4273, 17 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony7 kwietnia 2017r. godz. 13:09, odsłon: 1941, Urząd Miasta Bolesławiec
Przedszkole nr 5 ma już czterdzieści lat
Społeczność przedszkola uczestniczy w wielu ogólnopolskich programach profilaktycznych, edukacyjnych i zdrowotnych.
Bolesławiec - Informacje: Przedszkole nr 5 ma już czterdzieści lat Jubileusz 40- lecia (fot. Urząd Miasta Bolesławiec)

Przedszkole nr 5 ma już 40 lat

 

5 kwietnia 2017 r. Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 im. Jana Brzechwy przy ul. Zygmunta Augusta w Bolesławcu obchodziło jubileusz czterdziestolecia.

Oficjalne otwarcie przedszkola  nastąpiło 1 kwietnia 1977 r. Wówczas było to przedszkole nr 9. Przedszkole miało 6 oddziałów, do których uczęszczało w sumie  190 wychowanków.  W dziesiątym roku  istnienia nadano placówce imię Jana Brzechwy.

Z tej okazji odsłonięta została pamiątkowa tablica z wizerunkiem Jana Brzechwy. W 2002 r. zmodernizowana została elewacja budynku, a  w 2003 r. dobudowano sale dla oddziałów żłobkowych. Od września 2006 r. zmienił się numer przedszkola.

Od tego czasu placówka funkcjonuje jako Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5. W 2010 roku placówka przeszła  gruntowny remont i modernizację  - przebudowano kuchnię, sale i łazienki dla dzieci. W następny roku  przebudowany i zmodernizowany został również przedszkolny plac zabaw. W ubiegłym roku dokonano wymiany okien.

 

- Organizujemy wiele uroczystości i imprez przedszkolnych, dbamy o tradycje. Świętujemy dzień patrona, pierwszy dzień wiosny, wystawiamy jasełka. Aktywnie współpracujemy z rodzicami i rodziną dziecka organizując uroczystości i popołudniowe spotkania integracyjne z rodzicami. Tradycją naszego przedszkola stały się festyny rodzinne – informuje Irena Łuczak, dyrektorka przedszkola. Społeczność przedszkola uczestniczy  w wielu ogólnopolskich programach profilaktycznych, edukacyjnych i zdrowotnych.

Placówka aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym, dzieci i nauczyciele regularnie spotykają się z przedstawicielami lub podopiecznymi wielu instytucji. Od 2012 r. przedszkole realizuje projekty unijne współpracując z czeskim przedszkolem Studanka z Jablonne v Podjestedi.  W latach 2012 - 2013 rozpoczęto współpracę w ramach projektu "Transgraniczne przedszkolaki poznają kraj sąsiadów".

Projekt w swoim zakresie obejmował  realizację wspólnych zajęć edukacyjnych dzieci polskich i czeskich, wymianę doświadczeń zawodowych nauczycieli, poznanie funkcjonowania placówek oraz podobieństw i różnic w systemie edukacji i wychowania po obu stronach granicy. Celem współpracy było również pokonywanie barier między narodami, nawiązanie przyjaźni, zmniejszenie bariery językowej, a także rozwijanie kompetencji społecznych dzieci.

- Od momentu powstania placówki staramy się pomagać dzieciom w poznawaniu świata. Nasz program wychowawczy kładzie nacisk na wszechstronny rozwój osobowości dziecka, aktywne przygotowanie do życia, do podejmowania wyzwań, do stawania się pełnowartościowym człowiekiem, pełnym poczucia własnej wartości. Kładziemy nacisk na poznanie indywidualnych możliwości rozwojowych dziecka i współpracę z rodzicami– podkreśla Irena Łuczak.

Z okazji jubileuszu przedszkola, dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości patrona swojej placówki. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu miejskiego, nauczyciele, rodzice oraz zaprzyjaźnione instytucje. Podczas uroczystości prezydent Bolesławca  Piotr Roman złożył gratulacje z okazji jubileuszu, kierując do pracowników przedszkola wyrazy uznania i podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie najmłodszych bolesławian.

 


 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

ela   7 kwietnia 2017r. o 14:02

ela

Postów: 1182

To jeszcze młode przedszkole:-).
Nr 2 ma conajmniej 60 lat. Powodzenia!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

CasusMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazję
reklama
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy