Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
28 września 2017r. godz. 11:46, odsłon: 2447, Zlecony tekst

Elektroniczny obieg dokumentów w samorządzie

Wyobrażenie przeciętnego obywatela o placówkach samorządowych rzadko kiedy bywa pochlebne.
Elektroniczny obieg dokumentów w samorządzie
Elektroniczny obieg dokumentów w samorządzie (fot. )

Kojarzymy je najczęściej ze skostniałymi instytucjami działającymi według standardów sprzed kilku dekad. Całe szczęście coraz więcej organizacji tego typu decyduje się całkowicie zmodernizować swoją pracę.

Przeciążenie dokumentacją

Jednym z najczęściej wysuwanych przez nas zarzutów wobec takich placówek jest ich opieszałość oraz powolne działanie. Taki stan rzeczy jest ściśle związany z ogromną ilością dokumentów, jakie codziennie przepływają przez publiczne urzędy. Zwłaszcza w przypadku rozliczania środków finansowych pochodzących z publicznych budżetów wymagana dokumentacja bywa zatrważająca. Idealnym rozwiązaniem dla przeciążonych dokumentami organizacji jest wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów.

Wprowadzenie e-obiegu dokumentów

Zamiana papierowych informacji na cyfrowe rozpoczyna się w momencie zeskanowania faktury do systemu. Czytnik OCR rozpoznaje znajdujący się na niej tekst, dzięki czemu osoby pracujące w sekretariacie nie muszą przepisywać ich własnoręcznie.
W przypadku organizacji samorządowych, które zobowiązane są przechowywać dokumenty przez określony czas, decydującą funkcjonalnością elektronicznego obiegu dokumentów może okazać się jego wpływ na archiwizację dokumentów. Ogromne archiwum, w którym w dodatku ciężko cokolwiek znaleźć, nie musi wcale być stałym elementem samorządowych placówek.

http://www.primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow

Przypominanie o nadchodzących terminach płatności

Elektroniczny obieg dokumentów ma również tę zaletę, że w przypadku prac, które należy wykonać w określonym terminie, program zarządzający dokumentacją przypomni o tym odpowiedzialnej za daną sprawę osobie. To samo tyczy się faktur – po wprowadzeniu do systemu informacji o terminie płatności danej należności, odpowiedni komunikat zostanie wyświetlony użytkownikowi systemu, któremu przypisana zostanie ta faktura.

Wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów podniesie jakość pracy placówek samorządowych bez względu na ilość zatrudnianego przez nie personelu. Dodatkową jego zaletą jest moduł do zarządzania zasobami ludziki – w systemie przechowywać możemy akta personalne, zarządzać wnioskami urlopowymi, premiowymi oraz delegacjami. Wdrożenie takiego systemu nie wymaga od organizacji samorządowej inwestycji w nowy sprzęt – w zupełności wystarczą posiadane już przez nią skanery i komputery.

Elektroniczny obieg dokumentów w samorządzie

~~Ty niezalogowany
28 września 2017r. o 15:01
Nie wystarczy .... ! Są jeszcze inne przepisy, które wymuszają formę pisemną. Jakieś bzdury ktoś pisze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~COM niezalogowany
28 września 2017r. o 18:14
:p
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciekawr niezalogowany
29 września 2017r. o 23:01
Ale o co chodzi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~... niezalogowany
30 września 2017r. o 6:36
...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ja niezalogowany
30 września 2017r. o 6:46
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza