ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4306, 19 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama MAXI BUSY!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony31 stycznia 2019r. godz. 11:23, odsłon: 1848, Zlecony tekst
Kredyt czy pożyczka? Co lepiej się opłaca?
Tych terminów często używamy zamiennie nie mając świadomości, że oznaczają one co innego.
Bolesławiec - Informacje: Kredyt czy pożyczka? Co lepiej się opłaca? Kredyt czy pożyczka? Co lepiej się opłaca? (fot. )

Kredyty są bowiem udzielane tylko przez banki i zazwyczaj na określony cel np. zakup samochodu czy mieszkania. Pożyczki zaś są to produkty finansowe, które mogą być udzielane zarówno przez banki jak również firmy pożyczkowe czy nawet osoby fizyczne. Pieniądze z pożyczki możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Kiedy pożyczka jest bardzie opłacalna?

Pożyczki są dużo bardziej popularne niż kredyty. Wynika to z tego, że aby ją uzyskać trzeba spełnić dużo mniej formalności niż w przypadku kredytu. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania w firmie pożyczkowej. Pozabankowe instytucje finansowe dokują szybkiej oceny naszej zdolności pożyczkowej w oparciu o dane z formularza jaki wypełniamy na początku oraz z baz pożyczkowych. Najbardziej znanymi są Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) czy Biuro Informacji Gospodarczej (BIG). Niektóre firmy weryfikują wszystkie rejestry inne tylko niektóre. Dlatego jeśli ktoś miał problemy ze spłatą pożyczki i został wpisany np. do BIK-u to powinien szukać pożyczki w takiej firmie, która nie sprawdza tego rejestru. Warto wspomnieć, że przy pożyczkach do 10 tys. złotych nie trzeba przedstawiać zaświadczeń o dochodach!

Gdzie znaleźć takie pożyczki? Najlepiej na niezależnych portalach finansowych jak lisekfinansowy.pl Eksperci finansowi recenzują pożyczki i oceniają je. Do tego opinie Klientów, którzy już skorzystali nadają wszystkiemu obiektywności i wiarygodności.

Jeśli natomiast myślimy o szybkiej pożyczce chwilówce to warto poszukać oferty darmowej. Tak, wiele firm pożyczkowych oferuje darmowe chwilówki dla Klientów, którzy jeszcze nie korzystali z ich usług. Aby nic nie płacić warunek jest jeden. Trzeba oddać pieniądze w terminie.

Kiedy lepiej zdecydować się na kredyt?

Kredyty bankowe są produktami, które można polecić osobom potrzebującym większej gotówki. Przez to, że możemy pożyczyć więcej procedura udzielenia kredytu jest znacznie bardziej skomplikowana niż w przypadku pożyczki. Zaciągając kredyt bankowy możemy bowiem liczyć na kwotę do 250 tys. złotych. Aby pożyczyć tak wielką sumę pieniędzy konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia o dochodach oraz przedstawić bankowi inne zabezpieczenia spłaty. Do takich należą m.in. poręczenie osoby trzeciej czyli musimy znaleźć żyranta. Niekiedy nie obejdzie się bez zastawu nieruchomości. To znaczy, że bank dokona wpisu w księdze wieczystej naszego domu lub mieszkania aby zabezpieczyć spłatę kredytu. Gdyby podwinęła nam się noga to Komornik na zlecenie banku może sprzedać nasz dobytek i spłacić z tego nasz kredyt.

Kredyty są też opłacalne, kiedy mamy kilka pożyczek lub mniejszych kredytów w różnych instytucjach finansowych i chcielibyśmy je skonsolidować tj. połączyć w jeden. Dzięki temu zyskujemy jedną miesięczną ratę za wszystkie zobowiązania, a czasami możemy liczyć na dodatkową gotówkę.

Podsumowanie

To kredyt czy pożyczka? Zarówno kredyty jak i pożyczki mają swoje plusy i minusy. To jaki produkt finansowy wybrać zadecydować musi każdy sam. Wszystko jednak będzie zależeć jak dużo pieniędzy chcemy pożyczyć i jak szybko je otrzymać.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasus
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
MDK na BŚC MDK na BŚC

Mały Bolesławiec oraz Iniemamocne 4 - zespoły z MDK wystąpiły podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki.