ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4462, 22 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony26 grudnia 2019r. godz. 08:58, odsłon: 1431, Zlecony tekst
Naczynia ceramiczne - powrót do przeszłości
Odpowiednio dobrane naczynia ceramiczne mogą dodać każdej kuchni uroku, nowoczesności i niewymuszonej elegancji.
Bolesławiec - Informacje: Naczynia ceramiczne - powrót do przeszłości Naczynia ceramiczne - powrót do przeszłości (fot. )

Choć naczynia ceramiczne mogą kojarzyć się z dawno minionymi czasami, to jednak z powodzeniem wracają do łask, rękodzieło w tym zakresie szybko się rozwija, a osób chętnych na misternie udekorowane perełki przybywa. Odpowiednio dobrane naczynia ceramiczne mogą dodać każdej kuchni uroku, nowoczesności i niewymuszonej elegancji, może wskazywać na sentyment do czasów, gdy takie naczynia były jedynymi dostępnymi.

Charakter naczyń ceramicznych

Współczesne naczynia ceramiczne przybierają różne formy, mogą być to filiżanki, kubki, talerzyki, czy podstawki w różnych, nierzadko wyróżniających się kolorach, natomiast niewielkie miseczki do sosów, czy zup mogą wprawić w zachwyt gości oraz domowników. Ręcznie wykonywane naczynia ceramiczne będą doskonałą ozdobą każdego domu, nie tylko kuchni, przykładem mogą być misternie zdobione wazony, dzięki którym wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Popularność naczyń ceramicznych ręcznie wykonywanych kojarzy się ze stylem skandynawskim, w którym królują tego rodzaju ozdoby, w ceramicznych kolekcjach ciekawym rozwiązaniem są produkty z tak zwanym nieskończonym efektem, którego urok polega właśnie na pojawieniu się uszczerbków, zadrapań, przetarć, czy innych niedoskonałości.

Dla podkreślenia celowości takich zabiegów stosuje się w takich produktach złotą kolorystykę, czy też bogate motywy na całych naczyniach ceramicznych, współczesny styl nie zrezygnował więc z powrotu do korzeni, który cały czas jest jak najbardziej aktualny. Naczynia ceramiczne wytwarzane w zaciszu domowym lub w niewielkich, prywatnych pracowniach stanowią również doskonały pomysł na oryginalny prezent, z którego ucieszą się wszyscy, którzy kładą ogromny nacisk na elementy składające się na elementy wykończeniowe we wnętrzach swoich domów.

Moda na ceramikę

Moda na ceramikę tak naprawdę nie wygasła, jest to widoczne zwłaszcza obecnie, kiedy to w sklepach można zakupić wiele elementów dekoracyjnych w tej postaci, naczynia ceramiczne mogą oczywiście służyć jako zastawa stołowa podczas rodzinnych uroczystości. Gościom z pewnością spodobają się misternie wykonane i udekorowane przedmioty codziennego użytku, które pełnią również funkcję ozdobną i przywołującą na myśl dawne czasy. Ciekawą odmianą techniki ceramicznej jest jej krystaliczna odsłona, czyli zastosowanie wszelkich mieszanek tlenków pod różnymi postaciami, taki zabieg jest gwarancją powstania trwałego i błyszczącego koloru, co tworzy wrażenie pięknych, misternych kwiatów na powierzchni danego naczynia.

Z uwagi na to, że miejsce powstania ornamentu jest nieznane w momencie wypalania, przypadkowe wzory mogą powstać na dowolnej powierzchni, co jest pewnego rodzaju pozytywnym zaskoczeniem dla wykonawców i odbiorców ceramiki krystalicznej. Mimo, że proces wypalania jest w tym przypadku dość długi, efekt końcowy wynagradza w pełni poświęcony temu czas, wyjątkowe wzory zdobiące naczynia ceramiczne sprawiają, że zainteresowanie nimi stale rośnie i nie wygląda na to, by ta tendencja miała ulec jakiejkolwiek zmianie.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

MRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusAutogaz
reklama Hotel Garden zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Hotel Garden zaprasza