ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4635, 13 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

24 lutego 2020r. godz. 11:38, odsłon: 1319, Gmina Bolesławiec
Podsumowanie ferii w gminach
Wśród nowości - robotyka oraz sensoplastyka
Bolesławiec - Informacje: Podsumowanie ferii w gminach Robotyka w Starych Jaroszowicach (fot. Gmina Wiejska Bolesławiec)

Za nami ferie zimowe i okres beztroskich zabaw dla dzieci. Wiele instytucji wspierało dziecięcy wypoczynek w tym okresie, nie inaczej było w Gminie Bolesławiec.

W tym roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu zaprosił na tradycyjne gry i zabawy, podczas których można było nie tylko pobiegać, skakać, ale także wykonać prace plastyczne z czego oczywiście dzieci skwapliwie korzystały. Gry i zabawy odbyły się w: Mierzwinie, Żeliszowie, Trzebieniu, Brzeźniku, Kraśniku Dolnym, Ocicach, Nowej Wsi, Łące, Kraszowicach, Nowej, Trzebieniu Małym, Parkoszowie, Lipianach i Nowych Jaroszowicach.

Nowością było wprowadzenie sensoplastyki. Połączonej z eksperymentami oraz robotyki. Na zajęciach z sensoplastyki dzieci spotkały się z różnymi fakturami materiałów, robiły nowe substancje oraz eksperymentowały z kolorami i kształtami. Kompletnie nieważny był fakt, że na tych zajęciach można się było nieco pobrudzić, mimo tego dzieci były bardzo zadowolone. Zajęcia sensoplastyki odbyły się w Bolesławicach, Krępnicy, Bożejowicach, Dobrej, Kraśniku Dolnym i Kruszynie.

 

Po raz pierwszy w naszej gminie miały miejsce zajęcia z robotyki, które są połączeniem najwspanialszej zabawy z nauką. Z pomocą edukacyjnych klocków, dopasowanych do wieku dzieci uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów. Zestawy klocków do robotyki wyposażone są oprócz tradycyjnych elementów w czujniki i elementy elektromechaniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić ładunki, sortować czy stawać do walki z przeciwnikiem. Dzieci bardzo pilnie słuchały instruktora i pilnie wykonywały jego polecenia. Oprócz świetnej zabawy zajęcia dostarczyły wiele pożytecznych umiejętności technicznych. Takie spotkania z robotyką odbyły się w: Łaziskach, Starych Jaroszowicach, Otoku, Ocicach i Kraśniku Górnym.

Oprócz działań GOKiS-u w Domach Ludowych wykazywały się swoją działalnością społeczną także Rady Sołeckie. Ciekawe zabawy i zajęcia kulinarne przeprowadziły dla swoich, małych mieszkańców Panie z Parkoszowa, a cykl zabaw i smakowity „tłusty czwartek” zaproponowała dzieciom Pani Sołtys ze Starych Jaroszowic. I tak wspólne działanie przełożyło się na udane ferie w Gminie Bolesławiec.

autor: Beata Widera

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MWSLDomoExprtWeterynarzMORENAMetalowiec
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
ZSET Rakowice zaprasza - Twoja przyszła szkoła sponsorowane
Inne informacje z regionu