Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Efekt-Okna zaprasza
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Pozdrowienia Dla Wielkiego Narodu Bolesławieckiego Na Rok 2022, Niech To Będzie Wielki Dla Was Rok, Walczmy O świetność I Renome Waszeg
od Don Corleone Matteo dla Julietta
Czasami Jest Się Rozdrażnionym, Lecz Przy Tobie Jednak Rozpogodzonym, Buziaki Na Nowy Rok 2022 J Na Stary Też, Bo Stare Jest Jare, A Mnie
od zwykła_roxy dla Bolec_main
Pozdrawiam Jacka Miciaka Z Ulicy Kubika - Tadeusz Jakimowicz
od wujek Jakimek dla Jacka
Dla Wszystkich Pracownikow Usi Senior. Zdrowych Spokojnych Swiat. I Szczesliwego Nowego 2022roku.
od Papa Smerf dla USI SENIOR
BolecFORUM Nowy temat
25 kwietnia 2020r. godz. 14:02, odsłon: 12458, eluban/bolec.info

Protest pracowników na granicach

W proteście uczestniczyli także mieszkańcy Bolesławca, którzy codziennie dojeżdżali do pracy do Niemczech.
Protest na granicy polsko-niemieckiej
Protest na granicy polsko-niemieckiej (fot. eluban)

24 kwietnia  na wielu granicach w Polsce, w tym w Zgorzelcu i Porajowie odbył się protest pracowników transgranicznych. Mieszkańcy naszego regionu domagają się by umożliwić im kontynuowanie pracy w Czechach i Niemczech.

Granica Polski pozostaje zamknięta od kilku tygodniu. Po jej przekroczeniu do Polski każdego obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Dotyczy to również osób, które pracowały na terenie Czech i Niemiec. Z tego powodu wielu osobom grozi utrata pracy lub rozłąka z rodziną.

Pracownicy z przygranicznych terenów pisali petycje, do rządu zwracali się również burmistrzowie np. Zgorzelca o możliwość rozważenia zniesienia obowiązkowej kwarantanny dla osób pracujących za granicą.

Niestety wszystkie prośby pozostały bez odpowiedzi. Wczoraj wzdłuż granicy z Niemcami i Czechami odbył się protest pracowników transgranicznych pod hasłem "Wpuśćcie nas do pracy, wpuśćcie nas do domu". Mieszkańcy i pracownicy spotkali się po obu granicach Polski i Niemiec na Moście Staromiejskim i Moście Jana Pawła II w Zgorzelcu i Görlitz. Niektórzy pierwszy raz od kilku tygodni zobaczyli się z rodzinami, przyjaciółmi czy nawet dziećmi.

- Uczę języka angielskiego szkole w Görlitz  - mówi nauczycielka z Bolesławca. - Szkoła w której uczę otwiera się początkiem maja. Obecna sytuacja uniemożliwia mi pracę jak dotychczas. Albo z tej pracy zrezygnuję, albo zamieszkam w Niemczech. Wtedy na wiele tygodni musi nastąpić rozłąka z rodziną. Nie chcę tego. Utrata dobrze płatnej pracy może doprowadzi do problemów finansowych mojej rodziny. Nie rozumiem dlaczego dla tej grupy ludzi pracujących w przygranicznych miejscowościach nie można zrobić wyjątku - dodajeKliknij TUTAJ i przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu.

Bolec.Info - zdjęcie

Protest pracowników na granicach

~~Szara Gęsiówka 27 kwietnia 2020r. o 11:25
~~Szara Gęsiówka napisał(a): https://jarek-kefir.com/2020/04/25/dzieje-sie-wielkie-protesty-przeciw-tyranii-koronawirusowej-ludzie-wyszli-na-ulice/
NIE siedz w domu wyjdz na ulice
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szara Gęsiówka 27 kwietnia 2020r. o 11:31
czyta te wasze śmierdzące wypociny i odnosze wrażenie że wiekszość z was to tepe bezmuzgie barany nie ma żadnej pandemi ani choroby rozejrzyj sie dookoła czy trupy leżą na ulicach?w hooja nas robią i tyle.jak masz koro gówno to do kwarantanny a jak złamiesz noge to do piachu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoceglasty Kosaciec 27 kwietnia 2020r. o 14:07
~~Szara Gęsiówka napisał(a): czyta te wasze śmierdzące wypociny i odnosze wrażenie że wiekszość z was to tepe bezmuzgie barany nie ma żadnej pandemi ani choroby rozejrzyj sie dookoła czy trupy leżą na ulicach?w hooja nas robią i tyle.jak masz koro gówno to do kwarantanny a jak złamiesz noge to do piachu.


Jasne, mądralo: nie ma koronawirusa, bo go nie widziałeś :-D. Ale ja twojego "muzgu" też nie widziałem. Jaki z tego można wyciągnąć wniosek?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązowy Dyptam 27 kwietnia 2020r. o 14:25
~~Brunatnoceglasty Kosaciec napisał(a):
~~Szara Gęsiówka napisał(a): czyta te wasze śmierdzące wypociny i odnosze wrażenie że wiekszość z was to tepe bezmuzgie barany nie ma żadnej pandemi ani choroby rozejrzyj sie dookoła czy trupy leżą na ulicach?w hooja nas robią i tyle.jak masz koro gówno to do kwarantanny a jak złamiesz noge to do piachu.


Jasne, mądralo: nie ma koronawirusa, bo go nie widziałeś :-D. Ale ja twojego "muzgu" też nie widziałem. Jaki z tego można wyciągnąć wniosek?

Dobre :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec
REKLAMA Pizzeria do przejęcia