Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
12 listopada 2007r. godz. 14:16, odsłon: 1625, Bolec.Info/MOSiR

Maraton pływacki

Klasyfikację generalną zawodów 11. listopada zwyciężyli Sylwia Cieślak i Mateusz Komendziński.
Maraton Pływacki 11.11.2007
Maraton Pływacki 11.11.2007 (fot. MOSiR)
VII Maraton Pływacki zorganizowany został przez bolesławiecki MOSiR przy współpracy Bolesławieckiej Grupy Pływackiej "MASTERS" w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2007.

Zawody rozpoczęły się ok. godziny 13:00. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 1000 metrów stylem dowolnym - łącznie 50 długości bolesławieckiego basenu. Konkurencja rozgrywana była seriami na czas, po dwie osoby na torze. Zawodnik miał prawo zmieniać style w trakcie pływania.

Uczestnicy startowali w kategoriach wiekowych z podziałem na mężczyzn (M) i kobiety (K). W klasyfikacji generalnej wygrali Sylwia Cieślak i Mateusz Komedziński. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli natomiast:

KategoriaZwycięzcyKategoriaZwycięzcy
K1, M1Wójcik Monika, Patera JakubK5, M5 Satoła Marta, Dziewulski Sławomir
K2, M2Bartoch Kamila, Wajcfeld Jakub K6, M6Sudół Jarosław
K3, M3Cieślak Sylwia, Komedziński Mateusz K7, M7Bernat Dorota, Komedziński Rafał
K4, M4Chlebowicz Radosław K8, M8Puchalski Bogdan

W zawodach mogli uczestniczyć wszyscy zgłaszający się zawodnicy i zawodniczki w powyższych kategoriach wiekowych - zarówno amatorzy, jak i zawodnicy posiadający licencje sportowe.