ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4705, 21 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

3 sierpnia 2020r. godz. 11:13, odsłon: 3022, Bolec.Info
Będzie dofinansowanie?
Projekt "Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki" oczekuje na ocenę merytoryczną.
Bolesławiec - Informacje: Będzie dofinansowanie? Dawny pałac Pucklera (fot. www.boleslawiec.eu)

Zakończyła się ocena formalna wniosków złożonych do Działania I "Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym" programu "Kultura" dofinansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2020.

Projekt "Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych" - jak informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - przeszedł pozytywnie ocenę formalną i znalazł się na liście 189 oczekujących na ocenę merytoryczną.

W ramach naboru złożono 224 wnioski na łączną kwotę wnioskowanego wsparcia wynoszącą ponad 1,89 mld PLN (blisko 439,4 mln EURO). Przewyższa ona ponad siedmiokrotnie dostępną w ramach naboru alokację. Alokacja na konkurs wynosi 260 mln PLN (tj. 60 mln euro). Kwalifikacja to duży sukces naszego miasta i pracowników Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Wnioskowane dofinansowanie wynosi 15 108 099,97 PLN.

Partnerami projektu „Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych” są Telemark Museum (Norwegia) oraz Gmina Miejska Bolesławiec i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Jeszcze w lutym bieżącego roku w Muzeum Ceramiki odbyły się konsultacje społeczne, których celem była prezentacja oferty kulturalnej i działań planowanych w ramach projektu. Jednym z nich, i jak się wydaje najważniejszym, jest modernizacja pałacyku Pücklera przy ul. Zgorzeleckiej (byłej siedziby szkoły specjalnej).

Sama inicjatywa połączenia miast i włączenia do międzynarodowej współpracy jest unikatowa na skalę kraju i przełomowa dla naszego rejonu.Czy projekt zostanie dofinansowany, a pałacyk będzie mieć szansę na remont i zostanie kolejną siedzibą Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, okaże się po ocenie merytorycznej. Byłby to ogromny sukces dla miasta i muzeum.

Zdjęcia: Muzyczne Radio, eholiday.pl

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


ProfiCztery kulturyDomoExprtWeterynarzMORENA
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.