ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 9 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Aktualizacja2 grudnia 2020r. godz. 11:31, odsłon: 8071, Bolec.Info
Wstyd za cmentarz
"Zawstydziłam się, że nasz cmentarz tak wygląda" - pisze Bolecnautka Marysia.
Bolesławiec - Informacje: Wstyd za cmentarz Cmentarz komunalny w Bolesławcu (fot. Bolecnautka)

Oto mail jaki otrzymaliśmy od czytelniczki:

"W dniu 29.11.2020 r (niedziela) byłam ze znajomą ze Lwówka na grobach bliskich. To co zastałyśmy na kilku kwaterach był niemiłe. Zawstydziłam się, że nasz cmentarz tak wygląda. Przy kaplicy i wokół niej  było mnóstwo liści. Właściwie cała kwatera tonęła w liściach a przecież jak wiemy, jest to kwatera wokół której zawsze idzie kondukt pogrzebowy. Niepozbierane liście zalegały także na kwaterze nr 4 i 15. Przecież płacimy dość duże kwoty za opłaty za grób. A od kilku lat moi znajomi, którzy chowali bliskie osoby mówili mi że pobiera się dodatkową opłatę - chyba aż 300 zł za sprzątanie cmentarza.  Wstyd dla administracji cmentarza za taki bałagan, bo liście już dawno opadły!

W poniedziałek byłam w biurze aby zwrócić uwagę ale tam młoda Pani  była bardzo niemiła i opryskliwa i uważam, że to nie jest dla niej miejsce pracy, tam potrzeba miłą i sympatyczną Panią, która wysłucha starszą osobę. Proszę o interwencję bo zgłaszałam to również do  MZGK ale Pan twierdzi że to niemożliwe i wymyślam. Więc wróciłam na drugi dzień i zrobiłam kilka fotek aby udowodnić Panu dyrektorowi i niech się wstydzi jak to zobaczy.  Bardzo proszę o interwencję bo może to pomoże w utrzymaniu porządku."

- Alejki cmentarza utrzymujemy cały czas w czystości - mówi dyrektor MZGM Kazimierz Łomotowski. -Utrzymanie czystości między grobami należy do właścicieli pomników. Nieprawdziwa jest informacja, że pobieramy 300 zł za sprzątanie cmentarza.Będziemy na bieżąco monitorować utrzymanie porządku na naszym cmentarzu - dodaje

Jak Wy oceniacie porządek na cmentarzu komunalnym?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

~~Szaropopielata Laurencja   2 grudnia 2020r. o 15:52

~~Szaropopielata Laurencja

Postów:

Uwielbiam cmentarz jesienna porą udekorowany rdzawymi liśćmi ! Uwielbiam też tłumaczenia Łomotowskiego , cudne i takie odkrywcze .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ceglastoróżowy Miłek   2 grudnia 2020r. o 16:08

~Ceglastoróżowy Miłek

Postów:

Jest jesień, są drzewa to są i liście...czego bolecnautka Marysia nie rozumie...? Na dodatek złośliwość owych liści nie zna granic...spadają przez dobrych kilka tygodni i to przez 24h/dobę... Kto byłby w stanie sprzątać je na bieżąco zwlaszcza na tak dużym terenie i to tak, aby owa Marysia była zadowolona...zwlaszcza, że przez weekend ludzie tam pracujący też mają wolne jak mniemam.... Interwencja byłaby zrozumiała gdyby to były śmieci...liście to czysta natura ...
Dodatkowo na zdjęciach widać miejsca pomiędzy grobami a to już należy do rodzin odwiedzających groby. Zatem zamiast za aparat niech owa bolecnautka chwyci za miotłę i ogarnie swoje mogiły zamiast robić durne sensacje.
Co do kwestii opryskliwosci jakiejś Pani...no cóż jeśli ta Pani tak przesadza w kwestii liści to sądzę że i tu jest podobnie...
Pozwolę sobie zauważyć, że jedna wizyta raz na jakiś czas nie jest odzwierciedleniem stanu faktycznego. Jestem bardzo często i widzę jak ludzie pracują i widać efekty tej pracy. Jest na prawdę bardzo czysto. Zapraszamy częściej Marysię i więcej obiektywizmu życzę. Najłatwiej atakować innych nie widząc czubka własnego nosa. Wstyd...na prawdę wstyd i żal że tyle w ludziach jadu...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ceglastoróżowy Miłek   2 grudnia 2020r. o 16:12

~Ceglastoróżowy Miłek

Postów:

W niedzielę przecież ludzie mają wolne
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnobrązowy Głąbigroszek   2 grudnia 2020r. o 16:15

~~Jasnobrązowy Głąbigroszek

Postów:

~Brunatnofioletowa Fuksja napisał(a): Jestem na cmentarzu często i ludzie tam cały czas grabią i sprzątają ,sami wiecie ze jest jesień i jest to walka z wiatrakami .A pani kierownik jest odpowiednia osoba i uważam ,ze komuś to nie odpowiada ,a tak naprawdę to czemu ze sprawa byłego kierownika cisza?


To pisałem ja, Jarząbek...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złotobrązowa Naparstnica   2 grudnia 2020r. o 16:15

~Złotobrązowa Naparstnica

Postów:

Liści jest dużo i jeszcze ciągle opadają więc praca jak w kieracie. A pani obrażona na cały świat może koło grobu zrobić porządek. Główne i boczne alejki są sprzątane na bieżąco, jestem często i widzę ile wysiłku wkładają pracownicy w utrzymanie czystości. Pozdrawiam.
Aby do wiosny.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Płomienista Trzmielina   2 grudnia 2020r. o 16:48

~~Płomienista Trzmielina

Postów:

A co z opadłymi liśćmi zalegającymi przy zaniedbanych i nieopłaconych grobach, których nikt nie sprząta? Też dyrektor monitoruje?
A co z liśćmi, które leżą na skarpach co widać na zdjęciu?
Liście na skarpie długo zalegają i kiedy wiatr zawieje mocniej to wszystko leci na dopiero co posprzątane groby.
Ta Pani ma rację. Pomyliła się tylko z kwotą opłaty za sprzątanie .
Jest nie 300 zł a 200 zł.
Byłam w ostatnią sobotę na cmentarzu i idąc do kaplicy główną aleją ,widziałam z lewej strony niepozbierane liście.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szaropopielata Laurencja   2 grudnia 2020r. o 17:15

~~Szaropopielata Laurencja

Postów:

I niech te niepozbierane liście na grobach pozostaną proszę szanownej Pani tam ,tworząc klimatyczną aurę jesiennej nekropolii. Łomotowski cudnie to ujął w swoim przekazie dnia.Warto zapisać i zapamiętać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotawordzawa Fasola   2 grudnia 2020r. o 17:57

~~Złotawordzawa Fasola

Postów:

wstyd i jeszcze raz wstyd.A ten przystanek przy cmentarzu to wygląda ohydnie tyle ludzi odwiedza nasze groby przyjezdzaja tez z za granicy. robia fotki by pokazac j n w swoim kraju[chyba]-?-jaki nasz kraj zbliżył...się..do..Europy .Pozdrawiam radnego {na}który ma pod sobą ten rejon.Jaki pan taki kram
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

DomoExprtWeterynarzNoclegi KlekusiowoKlekusiowo
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy